Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Lübnan Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Lübnan Ülke Bilgisi

Lübnan ülke bilgisi; Lübnan Cumhuriyeti, (Arapça: الجمهورية اللبنانية, El cumhuriyyet'ül Lübnaniyye) Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Orta Doğu ülkesi. Başkenti Beyrut'tur. Tarihteki Fenike uygarlığının vatanı Lübnan ve kıyılarıdır. Kuzeyinde ve doğusunda Suriye, güneyinde İsrail yer alır. Yüzölçümü 10.452 km², nüfusu 4.224.000'dir. Lübnan'ın ulusal ve resmî dili Arapça'dır. Lübnan, karışık dini yapıya sahip bir devlet olmasına rağmen sosyal yapının gerektirdiği politik dengenin kurulmasıyla, Orta Doğu'nun en düzenli ve yaşam koşulları oldukça uygun olan ülkelerinden biri idi.

Lübnan ülke bilgisi ve vizesi ; Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Lübnan göreve atanan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri görevi müddetince, vizeden muaftır. Pasaportunda İsrail e giriş çıkış yapan problem yaşamakta.

Lübnan ülke bilgisi; Lübnan\'da yaşanan terör saldırıları nedeniyle Suriye iç savaşının bir parçası olarak gerekli tedbirler aldı ve seyahat etmeden önce güvenlik tehditlerini kontrol etmeleri önerildi. Bu nedenle artık şehre giderken güvenlik konusunda rahat olabilirsiniz. Beyrut\'ta kalacak ve gezilecek yerler genellikle yürüme mesafesindedir.
Lübnan ülke bilgisi; Lübnan iç siyasi gerginliğine paralel olarak dile getirilmeye başlayan “iç savaş veya dış müdahaleye bağlı kaos” senaryoları ülke ekonomisini doğrudan etkileyen tedirgin bir hava yarattı. Lübnan ekonomisinin kronikleşen kriz hali son yıllardaki gelişmelerle birlikte iyice derinleşiyor gibi görünüyor.

Lübnan ülke bilgisi; Türkiye, her zaman olduğu gibi Lübnan’ın istikrarını hedef alan her türlü teşebbüsün karşısında durmaya devam edecektir. Türkiye, dost ve kardeş Lübnan halkının birliği ve dirliği ile iç barışın muhafazasına atfettiği önem doğrultusundaki katkılarını sürdürecek. Türkiye, Lübnan’ın istikrarını hedef alan teşebbüsün karşısında.

Lübnan Hava Yolları

Lübnan ülke bilgisi ve uçak bileti; İstanbul Beyrut uçak bileti acentamızda ucuz İstanbul Beyrut uçak bileti bulmak için arama yapabilir, İstanbul Beyrut uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Lübnan'ın tek havalimanı olan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'ndan şehre ulaşım için kullanılacak yoldan biri taksi kullanmak.

Lübnan Hotel Konaklama
Lübnan ülke bilgisi; Lübnan için Beyrut otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, otel karşılaştırmasını daha kolay hale getirdik. En popüler Beyrut otelimiz Viccini Suites. Lübnan otelleri ve konaklama hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgi sayfası.

Lübnan Vizesi, Lübnan ülke hakkında, Lübnan ticari vizesi, Lübnan bayrağı, Lübnan ekonomisi, Lübnan başkenti, Lübnan - Türkiye ilişkileri, Lübnan uçak bileti, Lübnan otel konaklaması, Lübnan ulaşım, Lübnan nasıl gidilir, Lübnan idari yapı, Lübnan komşuları, Lübnan gece hayatı, Lübnan nüfus yapısı, Lübnan yönetim şekli, Lübnan'da etnik gruplar, Lübnan Ankara Büyükelçiliği, Lübnan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Lübnan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Lübnan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA