Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Lüksemburg Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Lüksemburg Ülke Bilgisi

Lüksemburg ülke bilgisi; Lüksemburg ya da resmî adıyla Lüksemburg Büyük Dükalığı (Lüksemburgca: Groussherzogtum Lëtzebuerg, Fransızca: Grand-Duché de Luxembourg, Almanca: Großherzogtum Luxemburg), Batı Avrupa'da denize kıyısı olmayan küçük bir devlettir. Toprakları Belçika, Fransa ve Almanya ile çevrelenmiştir. Başkenti, ülkeyle aynı adı taşıyan Lüksemburg'tur. Lüksemburg'un nüfusu yarım milyonun biraz altında ve yüzölçümü yaklaşık olarak 2.586 km². Ülkede parlamenter temsilî demokrasi ile birlikte anayasal krallık sistemi vardır. Grandük unvanını taşıyan bir monark tarafından yönetilir. Eski dönemlerden günümüze ayakta olan en büyük dükalıktır. Ülke son derece gelişmiş bir ekonomiye sahiptir ve kişi başına düşen millî gelir ortlamasında IMF ve Dünya Bankası verilerine göre birinci sırada yer alır. Tarihî ve stratejik önemi kurulduğu Roma dönemine dek uzanır. Lüksemburg; Avrupa Birliği'nin, NATO'nun, OECD'nin, Birleşmiş Milletler'in, Benelüks Topluluğu'nun ve Batı Avrupa Birliği'nin kurucu üyelerindendir. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en büyük yerleşim birimi olan Lüksemburg, Avrupa Birliği ile ilgili pek çok sayıda kurum, kuruluş ve dairenin genel merkezliğine ev sahipliği yapmaktadır. Lüksemburg, Roma ve Cermen kültürlerinin kesiştiği bir noktada yer alır ve bu iki uygarlığın da ülkenin kültürel yapılanmasında büyük payı vardır. Lüksemburgça, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç resmî dilin bulunduğu ülke laik bir devlet yapılanmasına sahip olsa da Lüksemburg halkının büyük çoğunluğu Roman Katolik Kilisesi'ne bağlıdır.

Lüksemburg ülke bilgisi ve vizesi ; Lüksemburg Konsolosluğu randevulu sistem ile çalışır. Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır.

Lüksemburg ülke bilgisi; Lüksemburg Gezilecek Yerler. Lüksemburg dünyanın en düzenli ve bakımlı kentlerinden birini yansıtır. Kent yüksek ve alçak olarak iki bölüme ayrılmıştır. Ville Haute denilen bölüm eski kenti, Ville Basse ise nehir kıyısını kapsar. Kenti eski şehirden gezmeye başlanabilir. Gezi sırasında mola vereceğiniz birçok park, bahçe bulunur.

Lüksemburg ülke bilgisi ve ekonomi; Avrupa' nın kalbi olarak nitelendirilen ve konumu nedeniyle Fransa ve Almanya gibi ülkelere yakınlığı, düşük enflasyon ve istikrarlı büyüme oranlarıyla Avrupa'nın en büyük marketlerine açılan, güçlü ve yüksek gelirli bir ekonomiye sahiptir. Lüksemburg, Avrupa'nın önde gelen sigorta şirketlerinin merkezidir.

turkiye-luksemburg

Lüksemburg ülke bilgisi; İkili ilişkilerimiz 1987 yılında Lüksemburg Büyükelçiliğimizin faaliyete geçmesiyle birlikte ivme kazanmıştır. Lüksemburg’un Ankara Büyükelçiliği de 29 Kasım 2011 tarihinde açılmıştır. Lüksemburg’dan 2016 yılında yaklaşık 5 bin (4.831) turist ülkemizi ziyaret etmiştir. Detaylar için Dışişleri Bakanlığ sitesinden ulaşabilirsiniz.

turk-hava-yollari

Lüksemburg ülke bilgisi ve uçak bileti; Sizin için en ucuz Lüksemburg uçak bileti fiyatlarını tek sayfada listeyelen acentamız  aracı ile, en uygun Lüksemburg uçak bileti kampanyaları yararlanın. ... Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg' a uzanan batısı, Danimarka ve Alplere uzanan doğusu ile keşfedilecek en önemli yerlere sahip bir bölge.

Boutique hotel Observatoire Luxembourg

Lüksemburg ülke bilgisi ve hotel konaklama; Lüksemburg otelleri. Lüksemburg'de ortaklarımız tarafından sunulan oteller arasından bütçenize uygun bir otel bulun. Nereye seyahat ederseniz edin, sıcak şekilde karşılandığınızı hissedeceksiniz. Rezervasyon sırasında ödenmesi gereken vergi ve ücretler dahil ortalama gecelik oda fiyatlarını yansıtır.


Lüksemburg Vizesi, Lüksemburg ülke hakkında, Lüksemburg ticari vizesi, Lüksemburg bayrağı, Lüksemburg ekonomisi, Lüksemburg başkenti, Lüksemburg - Türkiye ilişkileri, Lüksemburg uçak bileti, Lüksemburg otel konaklaması, Lüksemburg ulaşım, Lüksemburg nasıl gidilir, Lüksemburg idari yapı, Lüksemburg komşuları, Lüksemburg gece hayatı, Lüksemburg nüfus yapısı, Lüksemburg yönetim şekli, Lüksemburg'da etnik gruplar, Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği, Lüksemburg İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Lüksemburg hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Lüksemburg Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA