• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg vize işlem bilgileri

Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Büyük Dukalığını ziyaretler için Lüksemburg Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar uzun ve kısa vizeler için geçerli prosedürler hakkında bilgi sağlamaktadır. Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’u ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, ticari amaçlarla (sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak vs.) Lüksemburg’u ziyaret etmek isteyen kişiler içindir ancak mesleki bir faaliyet göstermeye (çalışmak) izin vermemektedir.

Lüksemburg Çalışma İzni

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dükalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize Lüksemburg Büyük Dükalığı’nda çalışmak isteyen kişilerin yetkili yerel kurumlardan önceden alınacak çalışma izni almasını sağlar. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki sekmelere tıklayınız. Amacımız sizlere hizmet sağlamak olduğundan ve tamamen Lüksemburg Temsilciliğin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

Lüksemburg Turist Vizesi

Yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’u ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, seyahat acentesiyle bir tura katılma veya biletlerin ve otelin kişi tarafından karşılanmasıyla turistik amaçlarla Lüksemburg’u ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Schengen ülkelerinin herhangi biri tarafından verilmiş olan vize diğerlerine seyahat için geçerlidir. Başvurular, gidilecek ülkenin konsolosluğuna doğrudan veya bu amaçla belirlenmiş firmaya yapılabilir.

Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize yabancı uyrukluların Lüksemburg Büyük Dükalığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bu vize Lüksemburg vatandaşı olan kişilerin aile ferdi olup, Lüksemburg Büyük Dükalığı’nda uzun dönem oturmak isteyen kişiler içindir. Gerekli evraklar ve sorularınız için lütfen Ankara Lüksemburg Büyükelçiliği veya acentamız ile irtibata geçiniz. Başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz. Vize başvurunuzun red edilmesi durumunda vize ücreti, servis bedeli ve ödenmiş diğer opsiyonel hizmetlerin ücreti iade edilmez

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg vize işlemleri bilgi sayfası...

Lüksemburg, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Lüksemburg Konsolosluğu'nun inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Lüksemburg veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır. Lüksemburg'a seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın. Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. Lüksemburg Vize başvuru süreciyle ilgili adım adım bilgi almak için sayfamızdaki bilgileri tıklayınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Lüksemburg vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. Lüksemburg vizesi formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin Lüksemburg Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Faks ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan değişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliliğini korumaktadır. Vize başvuru formunuzu tamamlamanız için E-mail ve şifreniz olması gerekmektedir.

3. Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sahipleri aynı zamanda VFS Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha bir çoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu

Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunmak üzere Lüksemburg dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Kararı

Lüksemburg Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Lüksemburg temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Lüksemburg Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Lüksemburg vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Lüksemburg’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Lüksemburg Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Lüksemburg´a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Lüksemburg davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Lüksemburg vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vize, İngiltere Vize, İspanya Vize, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Lüksemburg ülke bilgisi ve vizesi danışmanınız.