Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Madagaskar Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Madagaskar Ülke Bilgisi

Madagaskar ülke bilgisi; Madagaskar ya da resmî adıyla Madagaskar Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, kıtanın doğu kesiminde Hint Okyanusu'nun batı kısmında yer almaktadır. Mozambik Kanalı ülkeyi Afrika ana kıtası ile birbirinden ayırmaktadır. Madagaskar adası, dünyanın dördüncü büyük adası konumundadır. Ülke ada ülkesi olması nedeniyle sınır komşusu bulunmamakta olup, en yakın anakara ülkesi adanın batısında yer alan Mozambik'tir. Bunun haricinde komşu ada ülkeler ise kuzeybatıda Komor Adaları ve Fransa denizaşırı bölgesi Mayotte, doğuda Mauritius ile yine Fransa denizaşırı bölgesi olan Réunion adalarıdır. Ülkenin başkenti Antananarivo'dur.

Madagaskar ülke bilgisi ve vizesi ; Madagaskar’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Bununla birlikte, sınır kapılarında turistik amaçlı girişler için vize ita olunabilmektedir. Hepatit aşılarının yaptırılmasında yarar görülmektedir. Ülkenin sahil kesimlerinde sıtma yaygın olup  önlem alınması yararlı olur. 0533 303 7973

Madagaskar ülke bilgisi; Madagascar a gitmek için öncelikli bir sebep arıyorsanız, elbette iklim şartlarını göz önünde bulundurarak kış ortasında Madagascar güneşiyle yanmak. Madagaskar'a özgü hayvanları bir arada görmek için Masoala Ulusal Parkı ideal bir yer. Bunun yanında park su altı ve su üstü sporlarının yapılabildiği bir ada.

Madagaskar Vanilya Fasulye
Madagaskar ülke bilgisi ve ekonomi; Madagaskar 10,7 milyar ABD Doları GSYİH ve 443 ABD Doları (2015, IMF) kişi başına milli gelir ile “En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ)” arasında yer almaktadır. 2015 yılında büyüme oranı % 3,2, enflasyon oranı ise % 6,1 olarak gerçekleşmiştir. Ülkede fakirlik düzeyi % 90, aşırı fakirlik ise % 50 olarak hesaplanır.
Türkiye- Madagaskar İş Forumu

Madagaskar ülke bilgisi; Ülkemiz, Afrika’ya açılım politikası doğrultusunda, önemli bir ekonomik potansiyele sahip olan Madagaskar ile ilişkileri geliştirmek arzusunda olup Madagaskar’da 50 civarında Türk vatandaşı yaşamaktadır. 
Türkiye Bursları kapsamında Madagaskar’a yüksek öğrenim bursları tahsis edilmektedir. www.kolayvize.org

madagaskar-ucak-bileti

Madagaskar ülke bilgisi ve uçak bileti; Madagascar Island uçak bileti sayfamızda ucuz Madagascar Island uçak bileti bulmak için iletişim kurunuz. Madagascar Island uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Madagascar Island ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarının anlık olarak teklif alınız en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri alınız.

Madagaskar ülke bilgisi ve hotel konaklama; Madagaskar Otelleri Kolay Vize ile en mükemmel Madagaskar otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Madagaskar otellerini aramak çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza yardımcı oluruz.


Madagaskar Vizesi, Madagaskar ülke hakkında, Madagaskar ticari vizesi, Madagaskar bayrağı, Madagaskar ekonomisi, Madagaskar başkenti, Madagaskar - Türkiye ilişkileri, Madagaskar uçak bileti, Madagaskar otel konaklaması, Madagaskar ulaşım, Madagaskar nasıl gidilir, Madagaskar idari yapı, Madagaskar komşuları, Madagaskar gece hayatı, Madagaskar nüfus yapısı, Madagaskar yönetim şekli, Madagaskar'da etnik gruplar, Madagaskar Ankara Büyükelçiliği, Madagaskar İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Madagaskar hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Madagaskar Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA