• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Makedonya Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Makedonya Ülke Bilgisi

Makedonya ülke bilgisi; Makedonya Cumhuriyeti veya kısaca Makedonya, Balkanlar'da bir ülke. Kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşudur. Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında tanınan ülke, Yunanistan'ın itirazı sonucu Birleşmiş Milletler tarafından “Eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti - EYMC” (İngilizce: Former Yugoslav Republic of Macedonia - FYROM, Makedonca: Πоранешна Југословенска Република Македонија - ΠЈРМ / Poraneşna Yugoslovenska Republika Makedoniya - PYRM) adıyla tanınmaktadır. Makedonya Cumhuriyeti'nin tek büyük ırmağı tam ortasından geçen Vardar Nehri'dir. En büyük göller Arnavutluk, Yunanistan ve Makedonya Cumhuriyeti'nin kesiştiği noktada bulunan Ohri, Prespa ve Doyran Gölü'dür. Deniz kıyısı olmayan Makedonya Cumhuriyeti karasal iklimi vardır. Ülkenin başkenti Üsküp 500,000 civarındaki nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Ülkede Üsküp hariç büyük şehirler Manastır, Kumanova, Pirlepe, Kalkandelen, Ohri, Köprülü, İştip, Gostivar ve Ustrumca'dır. Ülkede 50 kadar doğal ve yapay göl ve yüksekliği 2,000 metreden fazla 16 dağ bulunmaktadır.

Makedonya ülke bilgisi ve vize; Makedonya seyahat eden T. C. vatandaşları, 6 ay içinde 3 aydan fazla kalmamak şartıyla vizeden muaftır. Bu süre içerisinde, amaca yönelik vize almadıkları takdirde çalışmaları ve öğrenim görmeleri yasaktır. Bazı hallerde Makedonya’ya kabul edilmeyerek, aynı uçakla veya bir sonraki seferle geri gönderildikleri yönünde şikayetler alınmaktadır. Vize için 0533 3037973

Makedonya ülke bilgisi; Makedonya Üsküp’te gezilecek o kadar çok yer var ki… Gezilen yerler ile tarihin hemen hemen tüm evrelerine şahitlik edilirken, Üsküp’ün yemyeşil doğası ile ciğerler ve gözler bayram ediyor. Eski ve Yeni Şehir olarak Vardar Nehri’nin ikiye ayırdığı, Şar Dağları’nın karlı zirvelerinin şehri kucaklar gibi dimdik durduğu bu şehirde bir köprü ile zaman makinesine binmiş gibi...

Madagaskar Vanilya Fasulye
Makedonya ülke bilgi ve ekonomi; Makedonya genel olarak tarım ekonomisine dayanan bir ülkedir. Tarım sektörü GSYİH’nın %11,2’sini oluşturmakta ve aktif nüfusun da % 18,3’ünü içermektedir. Başlıca tarım ürünleri; pirinç, pamuk, tütün ve çeşitli meyvelerdir. Koyun ve keçi besiciliği de bir o kadar önemlidir. Ülkede sınırlı kapasitede demir, bakır ve kurşun cevherleri bulunur.
Türkiye- Madagaskar İş Forumu

Makedonya ülke bilgisi; Kendine has yaşam standardı, kültür yapısı olan ülke tarih boyunca olduğu gibi bugün de Batıya dönük bir medeniyet olarak Yunanistan’a rağmen uluslararası arenada bu mücadelesine devam etmekte. Kuşkusuz Türkiye de tarihi bağların etkisiyle ülkenin tanınması, uluslararası teşkilatlara üyeliği ve kalkınmasında ülkeye destek vermeye devam edecektir.

Makedonya ülke bilgisi ve uçak bileti; Makedonya ’a ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar. İspa Tur ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Makedonya ’a uçuşlar aratabilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçelim ve tercih ettiğiniz havayoluyla Makedonya ’ya uçuşlar arayalım. İspa Tur ile uçuş seyahatini hızlı ve kolay planlayalım ve Makedonya ’ya uçuş rezervasyonu yapalım.

Makedonya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Makedonya Otelleri Kolay Vize ile en mükemmel Makedonya otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Makedonya otellerini aramak çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza yardımcı oluruz. Makedonya otelleri iletişim Tel:0533 303 7973


Makedonya Vizesi, Makedonya ülke hakkında, Makedonya ticari vizesi, Makedonya bayrağı, Makedonya ekonomisi, Makedonya başkenti, Makedonya - Türkiye ilişkileri, Makedonya uçak bileti, Makedonya otel konaklaması, Makedonya ulaşım, Makedonya nasıl gidilir, Makedonya idari yapı, Makedonya komşuları, Makedonya gece hayatı, Makedonya nüfus yapısı, Makedonya yönetim şekli, Makedonya'da etnik gruplar, Makedonya Ankara Büyükelçiliği, Makedonya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Makedonya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Makedonya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.