Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Malavi Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Malavi Ülke Bilgisi

Malavi ülke bilgisi; Malavi ya da resmî adı ile Malavi Cumhuriyeti (İngilizce:Republic of Malawi, Chewa dili:Dziko la Malaŵi), Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülke 6 Temmuz 1964 tarihinde Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkenin başkenti Lilongwe'dir. Ülkenin ismi yerel bir kelime olan Maravi'den (Türkçe: Alev) gelmekte olup, güneşin Malavi Gölü üzerinden batışı esnasında oluşan görüntünün aleve benzetilmesinden esinlenilmiştir. Günümüzde bu kelime tüm ülkenin adı olarak kullanılmakta olup, güneş sembolü ülke bayrağında da kullanılmaktadır. Malavi, Afrika kıtasının güneydoğu bölümünde kuzey-güney yönünde uzanan, uzun ve dar ülke topraklarına sahiptir. Ülke kuzeyde Tanzanya, batıda Zambiya, güney, güneydoğu ve güneybatıda ise Mozambik ile komşu konumundadır.

Malavi ülke bilgisi ve vize; Malavi Vize Merkezine Hoş geldiniz. Malavi vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri web sitemizde sizin için derledik. Malavi vize başvuru işlemlerinizi başından sonuna dek takip ediyoruz. Malavi vizesi hakkındaki sorularınız için bize ulaştığınızda sorularınızı yanıtlamak için sizleri bekliyor olacağız. Malavi Vizesi Danışma hattı: 0090 533 3037973

Malavi ülke bilgisi ve turizm; Afrika’nın güneyinde yer alan Malavi’nin kuzeybatısında Zambia, kuzeydoğusunda Tanzanya, doğuda ise Mozambik yer alır. Denize ... Bunları ellerindeki yulaf lapalarını minik parçalara ayırıp, bu yemeklere bandırarak yerler. ... Ülkeyi gezmek için en iyi yol araba kiralamak ya da yerel bir tur acentası ile anlaşmaktır. Malavi gezi yerleri keşfet www.kolayvize.org

malavi-cay-tutun

Malavi ülke bilgisi ve ekonomi; Başlıca tarım ürünü ise son dönemde ülkemize de ithal edilmeye başlanan çay ve tütündür. Tarım gelirleri GSMH’nin %29’unu, ihracatın ise %85’ini oluşturmaktadır. Tarımsal olarak kendi kendine yetmektedir. Malavi, ekonomik olarak IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşlardan yardım almaktadır. Malavi bütçesinin yaklaşık %37’si dış yardımlardan oluşmaktadır.

malavi-yardim-turkiye

Malavi ülke bilgisi; 24 Haziran-4 Temmuz 2010 tarihleri arasında TİKA ile Osmaniye Sağlıkçılar Derneği işbirliğinde Malavi’de çeşitli dallarda sağlık hizmeti verilmesini ve ilaç yardımını kapsayan bir proje gerçekleştirilmiştir. Projeye Osmaniye Devlet Hastanesinden bir Anestezi Uzmanı ve bir Laboratuvar Teknisyeni katılmıştır. Ülkemizden Malavi’ye her yıl düzenli gıda yardımı yapmılmaktadır.

madagaskar-ucak-bileti

Malavi ülke bilgisi ve uçak bileti; Malavi uçak bileti sayfamızda ucuz Malavi uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Malavi uçak bileti fiyatları hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Malavi ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Malavi’a ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşları için fiyat alınız.

Malavi ülke bilgisi ve hotel konaklama; Malavi Otelleri en mükemmel Malavi otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Malavi otellerini aramak çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza yardımcı olması için iletişim kurun veya mail atınız. Malavi otelleri iletişim Tel:0533 303 7973


Malavi Vizesi, Malavi ülke hakkında, Malavi ticari vizesi, Malavi bayrağı, Malavi ekonomisi, Malavi başkenti, Malavi - Türkiye ilişkileri, Malavi uçak bileti, Malavi otel konaklaması, Malavi ulaşım, Malavi nasıl gidilir, Malavi idari yapı, Malavi komşuları, Malavi gece hayatı, Malavi nüfus yapısı, Malavi yönetim şekli, Malavi'de etnik gruplar, Malavi Ankara Büyükelçiliği, Malavi İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Malavi hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Malavi Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA