• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Malavi Vizesi, Malavi vize işlemleri hakkında bilgiler

Malavi Ticari Vize

Türkiye ile Malavi arasında Vize Muafiyeti Anlaşması yoktur. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Malavi'ye seyahat edecek, özellikle Safari turları ve pazar araştırması amacıyla vatandaşlarımızı tarafından sıklıkla ziyaret edilen ülke olan Malavi devletinin vize işlemleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız Malavi vizesi nasıl alınır? web sayfamıza hoşgeldiniz. Malavi vizesi hakkında bilgiler için sayfamızda ilerleyiniz. Veya danışmanımızdan hizmet alınız.

Malavi Turistik Vize

Türkiye ile Malavi arasında Vize Muafiyeti Anlaşması yoktur. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Malavi'ye seyahat edecek, özellikle Safari turları ve pazar araştırması amacıyla vatandaşlarımızı tarafından sıklıkla ziyaret edilen ülke olan Malavi devletinin vize işlemleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırladığımız Malavi turistik vizesi nasıl alınır? web sayfamıza hoşgeldiniz. Malavi vizesi hakkında bilgiler için sayfamızda ilerleyiniz. Veya danışmanımızdan hizmet alınız.

Malavi vizesi, Malavi ticari vize ve Malavi turistik vize işlemleri ...

Malavi Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Malavi Temsilciliği yetkisindedir. Malavi vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp tarafımıza kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Malavi seyahati düşünen Türkiye vatandaşlarının Malavi vizesi almaları zorunludur. Malavi, Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, Diplomatik (Siyah) pasaport hariç diğer pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Malavi vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Malavi başvuru formları online olarak doldurulmaktadır. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Malavi vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Malavi Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ile başlar. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 4 gün içinde sonuçlandırılması gerekir. Bilgi fişini aldıktan sonra Malavi vize takibi Acentamız tarafından yapılmaktadır.

Malavi Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Malavi dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Malavi temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Malavi'nin Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 4 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Malavi Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Malavi'ye giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Malavi ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Malavi ülke bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Malavi ülke bilgisi ve vizesi danışmanınız.