Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Maldivler ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin!

Maldivler Ülke Bilgisi

Maldivler ülke bilgisi; Maldivler, resmî adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu'nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Hindistan'ın güneyinde ve Sri Lanka'nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alır. Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülmektedir. 1.200 adanın 281'inde insan yaşamaktadır. 1.000 civarında ada hâlen boştur. Yerleşim bulunan 281 adadan 195'inde Maldivliler, 86 ada ise "otel ada" şeklinde kullanılmaktadır. Maldiv halkının % 97'si Müslüman olup devlet "başkanlık" tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. Adalarda yerleşim binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Daha önce Budist olan ada halkı, Arap tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari'nin tebliğiyle Müslümanlığı seçmiştir. Turizm ve balıkçılık, Maldiv ekonomisinin iki temel bileşenidir. Gemicilik, bankacılık ve taşımacılık da hatırı sayılır bir hızla büyümektedir.

Maldivler ülke bilgisi ve vizeMaldivlere gitmeden önce akla gelen Maldivlere vize var mıdır? Maldivlerde vizesiz kaç gün kalınabilir? sorularıdır. Maldiv adaları Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmıştır. Maldivler Cumhuriyeti turizm sektörünün çok güçlü olduğu bir ülkedir. Maldivler vize uygulamasını kaldırıp, engelsiz bir şekilde ülke ekonomisine turizmden can verilmeye çalışmaktadır.

Maldivler ülke bilgisi ve turizm; Maldivler'de su altı dalış su sporlarının yanı sıra daha heyecanlı bir şeyler yaşamak isteyenler köpek balıklarıyla yüzebileceğiniz özel bir program önerebiliriz. Size özel giysiler giydirilerek köpekbalıklarının yoğun olarak yaşadığı bir yere dalış yapılıyor. Oldukça heyecan verici bir deneyim olabilir. Maldivler gezi yerleri keşfet www.kolayvize.org - 0533 303 7973

tuna-maldives- ekonomi
Maldivler ülke bilgisi ve ekonomi; Turizm ve balıkçılık, Maldiv ekonomisinin iki temeldir. Gemicilik, bankacılık ve taşımacılık da hatırı sayılır bir hızla büyümekte. Balıkçılık Maldiv ekonomisi yüzyıllardır bütünüyle balıkçılık ve diğer deniz ürünleri üzerine kuruludur. Balıkçılık ülke halkının ana işidir ve balıkçılık sektörünün gelişmesine yönelik çalışmalar hükümetin özellikle öncelik verdiği bir iştir.
maldivlerde-neler-yapilir

Maldivler ülke bilgisi; Ülkemiz ile Maldivler arasında diplomatik ilişkiler 1979 yılında tesis edilmiş olup, Yeni Delhi Büyükelçiliğimiz Maldivler’e, Maldivler’in Birleşmiş Milletler Cenevre Daimi Temsilciliği de ülkemize akreditedir. Türkiye ve Maldivler, başta Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere birçok uluslararası platformda yakın işbirliğine sahip iki dost ülkedir.

Maldivler ülke bilgisi ve uçak bileti; Maldiv uçak bileti sayfamızda ucuz Maldivler uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Maldiv uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi alabilirsiniz. Maldivler şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alabilirsiniz. En uygun balayi ve uçak biletleri için 0212 532 0808 arayınız.

hurawalhi-maldives

Maldivler ülke bilgisi ve hotel konaklama; Maldivler bölgesindeki 219 otel içerisinde En İyi 21. otel. Ücretsiz Wifi. Deniz kıyısı. Hulhule Island Hotel. Maldivler bölgesindeki 219 otel içerisinde.  Havuz. Restoran. Hotel Jen Male. Ücretsiz WiFi erişimine ve açık yüzme havuzuna sahip olan Meeru Island Resort & Spa, Meerufenfushi’de konaklama olanağı sunmaktadır. Maldivler otelleri iletişim geçiniz.


Maldivler Vizesi, Maldivler ülke hakkında,Balayı Tatili, Balayı için nereye gitmeliyim, Balayı için en güzel yer, Balayı fiyatları, Balayı, Maldivler ticari vizesi, Maldivler bayrağı, Maldivler ekonomisi, Maldivler başkenti, Maldivler - Türkiye ilişkileri, Maldivler uçak bileti, Maldivler otel konaklaması, Maldivler ulaşım, Maldivler nasıl gidilir, Maldivler idari yapı, Maldivler komşuları, Maldivler gece hayatı, Maldivler - Amerika, Maldivler nüfus yapısı, Maldivler yönetim şekli, Maldivler 'da etnik gruplar, Maldivler Ankara Büyükelçiliği, Maldivler İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Maldivler hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Maldivler Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA