Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mali Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Mali Ülke Bilgisi

Mali ülke bilgisi; Mali ya da resmî adıyla Mali Cumhuriyeti (Fransızca: République du Mali), Batı Afrika'da bulunan denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Afrika kıtasının en büyük yedinci ülkesi konumunda olan ülkenin komşuları (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Cezayir, Nijer, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Gine, Senegal ve Moritanya oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Bamako'dur.

Mali ülke bilgisi ve vize; Mali Cumhuriyeti, Mali’yi ziyaret edecek Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bununla birlikte, vizeler, Bamako Havalimanından da alınabilmektedir. Birçok Afrika ülkelerinde görülen salgınlar (Sıtma, sarıhumma, tifo vb.) Mali’de de görülmektedir. Mali’de Ebola virüsü nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetmiştir. Mali vizesi ile ilgili 0533 303 7973 iletişim kurunuz.

Mali ülke bilgisi ve turizm; Batı Afrika’nın en büyük şehirlerinden birisi olan Bamako’da gezilecek birçok yer, yapılacak birçok aktivite bulabilirsiniz. Mali’nin başkenti olan Bamako birbirinden güzel yapılara sahiptir. Bu yapıların büyük çoğunluğu tarihi öneme sahiptir. Bamako'da tarihi yapıların yanı sıra gezilecek müzeler de mevcut.  Mali gezilecek yerler keşfet www.kolayvize.org - 0533 303 7973

Mali ülke bilgisi ve ekonomi; Mali bir çok uluslararası kuruluştan yardım almakta ve gerek Dünya Bankası ve gerekse Uluslararası Para Fonu ile iyi ilişkiler içerisinde bulunmaktadır. Yoksulluğun azaltılmasında Dünya Bankası Mali’de başlıca eğitim, sağlık, kentsel gelişimin sağlanması, elektrik üretimi ve su kaynaklarının geliştirilmesi gibi konularda Mali’deki projeleri finanse etmektedir.

mali-location-map

Mali ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ile Mali arasında ilişkililer ileri düzeyde olup, son zamanda Mali Cumhurbaşkanı, Mali Meclis Başkanı ve Mali Başbakanının ülkemize yaptığı ziyaretlerle daha da pekiştirilmiştir. Mali ile ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla ilk girişim 1998 yılında yapılmıştır. Bamako Büyükelçiliğimiz 5 Şubat 2010 tarihinde Mali Cumhurbaşkanına güven mektubunu sunmuştur.

Mali ülke bilgisi ve uçak bileti; Dikkat! Giriş yaptıktan sonra Türk Hava Yolları’nın direkt satış kanallarından yapılan satışlara ilişkin mali e-biletinizi görüntüleyebilir, Mali e-bilet üzerindeki mükellef bilgilerini yenileyiniz. 462 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Tebliğ uyarınca bu biletler Mali olarak geçerli bir belge olarak kabul edilmektedir. Mali uçak bileti için 0212 532 0808 arayınız.

radisson-blu-bamako

Mali ülke bilgisi ve hotel konaklama; Mali otelleri adres bilgileri ve tesisler hakkında bilgi bulabilirsiniz. Mali otelleri bilgileri internet siteleri ve ziyaretçilerimiz tarafından iletilen ve bu konaklama tesislerinin varlığının bir göstergesidir. Aşağıdaki bilgilerin eksik olması mümkündür. Bilgilerin yanlış olması halinde lütfen mail göndererek bize bildirin. Otel konaklama taleplerinizi mail olarak bildiriniz.


Mali Vizesi, Mali ülke hakkında, Mali ticari vizesi, Mali bayrağı, Mali ekonomisi, Mali başkenti, Mali - Türkiye ilişkileri, Mali uçak bileti, Mali otel konaklaması, Mali ulaşım, Mali nasıl gidilir, Mali idari yapı, Mali komşuları, Mali gece hayatı, Mali nüfus yapısı, Mali yönetim şekli, Mali'de etnik gruplar, Mali Ankara Büyükelçiliği, Mali İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Mali hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Mali Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA