• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Mali Vizesi, Mali vize işlemleri hakkında tüm bilgiler

Mali Ticari Vize

Mali ticari vizesi 1 aylık tek girişli ve çok girişli olarak verilebilmektedir. Mali ticari vize ücretleri seyahat edecek kişinin tercih edeceği vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Mali ticari vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaport geçerlilik süreleri, Mali ticari vizesi için vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha uzun olmalıdır. Mali ticari vize başvurusu öncesinde başvuru yapacak olan pasaport sahiplerinin sağlık kuruluşlarından sarı humma aşılarını yaptırmaları ve vize müracaatları esnasında Sarı Humma Aşı kartlarını ibraz etmeleri zorunludur. 

Mali Turist Vizesi

Mali turist vizesi, başvuru sahibinin tercihine göre tek girişli ve çok girişli süreler halinde verilebilmektedir. Vize ücreti başvuru tipinize göre değişkenlik göstermektedir. Mali turistik vizesine şahsen başvuruda bulunacak kişilerin, Mali Büyükelçiliği tarafından hazırlanan vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır. Kişiler formdaki bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurmakla yükümlüdür. Talep edilen tüm evraklar tam olsa da, bazen Büyükelçilik tarafından başvuruda bulunan kişilerden ek evraklar talep edebilmektedir.

Mali vizesi işlemleri, Mali Turistik vize ve Mali ticari vize işlemleri ...

Mali vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Mali Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Mali vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak başvuru yapılması zorunludur. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Mali vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Mali seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşlarının Mali vizesi almaları zorunludur. Mali , Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, Diplomatik pasaportlar hariç, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Mali Büyükelçiliği, Mali seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Mali vizesi almanız gerekecektir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Mali vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Mali vizesi alınabilecektir. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten 10 gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Mali vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacına göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Mali vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Mali Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 7 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Mali vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Mali Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Mali'nin dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekiyor ve randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Mali temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Mali'nin Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 7 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Mali Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Mali'ye giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Mali ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Mali vizesi işlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya ticaret Vizesi, Mali Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.