Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Malta ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Malta Ülke Bilgisi

Malta ülke bilgisi; Malta ya da resmî adıyla Malta Cumhuriyeti (Maltaca: Repubblika ta' Malta), Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan, Sicilya'nın güneyindeki adalar devleti. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir. Malta, 1964'te bağımsızlığını kazanmasının ardından Milliyetçi Parti yönetimine geçmiş, aynı yıl İngiliz'lerle yapılan bir anlaşmayla,İngiltere'nin askerlerini beş yıl içinde geri çekmesi kararlaştırılmış, 1965'te de Avrupa Konseyi'ne üye olmuştur. Malta'da hiç dağ ya da akarsu bulunmamaktadır ve adanın karakteristik özelliğini teraslanmış alanları ve bir dizi alçak tepeleri teşkil eder. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları vardır. Başkent Valletta. Yüzölçümü 316 km²'dir.

Malta ülke bilgisi ve vize;Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Acentamız sizin adınıza Malta vize başvurusu yapma yetkisine sahiptir. Malta vizesi danışma tefonumuzu 0533 303 7973 arayınız.

Malta ülke bilgisi ve turizm; Malta gezilecek yerler nelerdir ? Malta küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, Malta da gezilecek yerlere ulaşımı daha çok otobüslerle sağlamanız yararınıza olacaktır. Bu yüzden sürekli elinizin altında Malta haritası ve otobüs haritası bulundurmanız zaman tasarrufu açısından önem arz ediyor. Adanın tamamını gezmek istiyorsanız 4-5 gün ihtiyacınız var.

malta-ekonomisi

Malta ülke bilgisi ve ekonomi; Öncelikle hizmet sektörlerinden- nakliye, bankacılık ve turizmden oluşmaktadır. Malta ekonomisi AB üyeliği sonrasında atak yapmıştır. Verimlilik artışı, yabancı yatırımlarda artış ve ihracatın çeşitlenmesi gibi etkenler güçlü performansın önemli etkenlerdir. Düşük istihdam oranları ve yeterli yetişmiş işgücünden yoksunluk gibi etkenler ise büyümeyi sınırlamaktadır.

turkiye-malta-iliskileri

Malta ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Malta ile diplomatik ilişkilerimiz 1967 yılında tesis edilmiştir. Malta İstanbul Başkonsolosluğu 14 Nisan 2009 tarihinde, Valetta Büyükelçiliğimiz ise 8 Ekim 2009 tarihinde faaliyete geçmiştir. Malta’da yaklaşık 90’ı çifte vatandaş olmak üzere, 700 civarında vatandaşımız yaşamaktadır. 2016 yılında ülkemizi ziyaret eden Maltalı turist sayısı 5.849’dur. 

airmalta-havayollari

Malta ülke bilgisi ve uçak bileti; Malta uçak bileti için tüm hava yollarını karşılaştırıp en uygun fiyatlarla ucuz uçuş bul ve rezerve et. Direkt, aktarmalı, ekonomik ve kampanyalı Malta uçak biletlerini hemen bul. Malta şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatları arasından en ucuz ve en uygun uçak bileti bul. Güvenle ve kolayca satın al. Malta ekonomik uçak bileti için 0212 532 0808 arayınız.

Malta ülke bilgisi ve hotel konaklama; Malta’da konaklama, Malta Adası’nda en ucuz nerede konaklanır, Malta adasında nerede kalınır. Malta adası otelleri, Malta adası otel öneri. Malta'da konaklama ve Malta otel tavsiyeleri nelerdir ? Malta ile ilgili data detaylı bilgileri ayrıca Malta hotel bilgisi sayfamızda bulabilirsiniz. Ekonomik otel taleplerinizi mail/tel olarak bildirebilirsiniz. 0212 532 0808


Malta Vizesi, Malta ülke hakkında, Malta ticari vizesi, Malta bayrağı, Malta ekonomisi, Malta başkenti, Malta - Türkiye ilişkileri, Malta uçak bileti, Malta otel konaklaması, Malta ulaşım, Malta nasıl gidilir, Malta idari yapı, Malta komşuları, Malta gece hayatı, Malta nüfus yapısı, Malta yönetim şekli, Malta etnik grupları, Malta Ankara Büyükelçiliği, Malta İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Malta hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Malta Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA