• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Marşal Adaları ülke bilgisi, seyahatten önce keşfet !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıMarshall Adaları Cumhuriyeti
BaşkentMajuro
BaşkanDavid Kabua
Başbakan
Resmi Dillerİngilizce, Marşalca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü181,3 km²
Nüfus58.791 (2019)
Para BirimiAmerikan doları (USD)
Zaman DilimiUTC+12
Telefon Kodu+692
İnternet.mh

Marşal Adaları Ülke Bilgisi, Marşal Adaları gezi rehberi ve vize işleri

Marşal Adaları ülke bilgisi; Marshall Adaları Okyanusya'da Kuzey Pasifik Okyanusu'nda Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında bulunan 31 adet yuvarlak ada grubu, 5 ada ve 1152 adet adacıktan oluşan adalar topluluğu. Adanın adı John Marshall'dan gelmektedir. 1946 ve 1958 yılları arasında ABD tarafından adalar civarında tam 67 kez nükleer bomba denemeleri yapılmıştır.

1954 yılında ise ada yakınlarındaki Bikini Mercan Adaları'nda ABD'nin gerçekleştirdiği en mühim ve en zararlısı olan Castle Bravo yani termonükleer hidrojen bombasının denemesini yapılmıştır. Atılan bombanın gücü Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yaklaşık 1.000 katı gücündedir.1947 ile 1986 arası A.B.D egemenliğinde kalmıştır. Atomic Energy Commission isimli oluşum 1956 yılında Marshall Adalarını "dünyanın açık ara farkla en kirletilmiş yeri(by far the most contaminated place in the world)" olarak damgalamıştır.

Marshall Adaları ziyaretçileri , vizeden muaf ülkelerden veya vatandaşları vardıklarında vize almaya uygun ülkelerden gelmedikçe, önceden vize almalıdır. Aşağıdaki 64 ülke ve bölgenin vatandaşları, varışta maksimum 90 günlük kalış süresi için geçerli bir vize alabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yeni bir polis kaydı ve sağlık izni (HIV / AIDS ve TB'den arınmış olduğunun kanıtı) içeren vizelerini desteklemek için gerekli belgeleri Göçmenlik Bürosuna sağlamaktan muaf değildir, sadece bu belgeleri varışta sağlarlar.

Marşal Adaları Cumhuriyeti'nin dünyada tamamen alçak mercan atollerinden oluşan iki ülkeden biridir. İşte bir astar: Yaklaşık dairesel bir korunan su kütlesi hayal edin, düzinelerce mil çapında. Bu lagün. Şimdi etrafına dalgalı çizgilerden oluşan bir halka çizin. Bunlar, lagünü çevreleyen bir mercan resifi üzerine inşa edilmiş adalar. Birlikte, lagün ve adalar, binlerce yıl önce volkanik bir adanın denize batmasıyla oluşan bir mercan adası yapar. Marshall Adaları'na ulaşmak için akıl almaz bir okyanus alanı üzerinde uçmanız gerekir.

Türkiye - Marşal Adaları İlişkileri; Marşal Adaları’na Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Marşal Adaları’nın İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. 7-8 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Pasifik'teki Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Marşal Adaları Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Tony A. DeBrum katılmıştır. 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesine Marşal Adaları Devlet Başkan Yard. Bakan Mattlan Zackhras katılmıştır.

Marşal Adaları Ülke Bilgisi , Marşal Adaları ülke hakkında, Marşal Adaları ticari vizesi, Marşal Adaları bayrağı, Marşal Adaları ekonomisi, Marşal Adaları başkenti, Marşal Adaları - Türkiye ilişkileri, Marşal Adaları uçak bileti, Marşal Adaları otel konaklaması, Marşal Adaları ulaşım, Marşal Adaları nasıl gidilir, Marşal Adaları idari yapı, Marşal Adaları komşuları, Marşal Adaları gece hayatı, Marshall Adaları nüfus yapısı, Marşal Adaları yönetim şekli, Marşal Adaları etnik grupları, Marşal Adaları Ankara Büyükelçiliği, Marshall Adaları İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Marshall Adaları hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Marshall Adaları Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.