• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Marshall Adaları ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Marshall Adaları Ülke Bilgisi

Marshall Adaları ülke bilgisi; Marshall Adaları Okyanusya'da Kuzey Pasifik Okyanusu'nda Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında bulunan 31 adet yuvarlak ada grubu, 5 ada ve 1152 adet adacıktan oluşan adalar topluluğu. Adanın adı John Marshall'dan gelmektedir. 1946 ve 1958 yılları arasında ABD tarafından adalar civarında tam 67 kez nükleer bomba denemeleri yapılmıştır. 1954 yılında ise ada yakınlarındaki Bikini Mercan Adaları'nda ABD'nin gerçekleştirdiği en mühim ve en zararlısı olan Castle Bravo yani termonükleer hidrojen bombasının denemesini yapılmıştır. Atılan bombanın gücü Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yaklaşık 1.000 katı gücündedir.1947 ile 1986 arası A.B.D egemenliğinde kalmıştır. Atomic Energy Commission isimli oluşum 1956 yılında Marshall Adalarını "dünyanın açık ara farkla en kirletilmiş yeri(by far the most contaminated place in the world)" olarak damgalamıştır.

Marshall Adaları Vizesi Bilgi

Marshall Adaları ülke bilgisi ve vize; Marshall Adaları’na seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Marshall Adaları’na seyahatlerinden önce güncel ulusal-uluslararası seyahat uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarında yararlıdır.  Marshall Adaları vizesi danışma hattı: 0533 303 7973

Marshall Adaları Turizm - Gezi Yerleri

Marshall Adaları ülke bilgisi ve turizm; Muhteşem kumsallara, doğaya ve havaya sahip olan bu ülke, adeta cennetten bir parça gibidir. Özellikle Abd’li turistlerin çok sık ziyaret ettiği ülkede, dinlenmek için güzel plajlar bulabilirsiniz. Akvaryumu andıran koylarında yüzebilir, dalış sporları gerçekleştirebilirsiniz. Sandal kiralayarak kıyıları gezmek de diğer alternatifler arasında yer almaktadır.

Marshall Adaları Ekonomisi

Marshall Adaları ülke bilgisi ve ekonomi; Pasifik Okyanusu’nun ortasında 24 mercan atol adasında yaklaşık 70.000 nüfusa sahip Marşal Adaları’nın ekonomisini ABD’den sağlanan yardımlar (%80’ini) oluşturmaktadır. Marşal Adaları, yeraltı kaynaklarından yoksundur ve ithalatı ihracatının çok üzerindedir. Ülke gelirlerinin bir bölümü de Tayvan’dan sağlanan yardımlar oluşturmaktadır. 
marsal-adaları-bayrak

Türkiye - Marshall Adaları İlişkileri

Malta ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Marshall Adaları’na Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Marshall Adaları’nın İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.  23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesine Marshall Adaları Devlet Başkan Yardımcılığında Bakan Mattlan Zackhras katılmıştır. Marshall Adaları Detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Marshall Adaları Uçak Bileti

Marshall Adaları ülke bilgisi ve uçak bileti; Ülkeye gitmek için İstanbul’dan bölgeye direkt uçuş bulunmamaktadır. United Airlines ile aktarma yaparak ülkeye ulaşabilir, Dünyada milyonlarca uçuş noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan İspa Turizm  ile her zaman her yere en ucuz ve en iyi bağlantılı uçak biletini bulabilirsiniz. Acenta tel no: 0212 532 0808

Marshall Adaları Hotel Bilgisi

Marshall Adaları ülke bilgisi ve hotel konaklama; Marshall Adaları hotel konaklama, Majuro Royal Garden Hotel, Majuro: Tarafsız yorumları okuyun, gerçek gezgin fotoğraflarına bakın. İnternet üzerinden Marshall Adaları'nda oda ayırtın. Her bütçeye uygun oteller. Konaklamanız için fiyatları karşılaştırın ve en iyi teklifi alın. Ekonomik otel taleplerinizi mail/tel olarak bildirebilirsiniz. 0212 532 0808


Marshall Adaları Vizesi, Marshall Adaları ülke hakkında, Marshall Adaları ticari vizesi, Marshall Adaları bayrağı, Marshall Adaları ekonomisi, Marshall Adaları başkenti, Marshall Adaları - Türkiye ilişkileri, Marshall Adaları uçak bileti, Marshall Adaları otel konaklaması, Marshall Adaları ulaşım, Marshall Adaları nasıl gidilir, Marshall Adaları idari yapı, Marshall Adaları komşuları, Marshall Adaları gece hayatı, Marshall Adaları nüfus yapısı, Marshall Adaları yönetim şekli, Marshall Adaları etnik grupları, Marshall Adaları Ankara Büyükelçiliği, Marshall Adaları İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Marshall Adaları hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Marshall Adaları Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.