Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mauritius Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Mauritius Ülke Bilgisi

Mauritius ülke bilgisi; Mauritius ya da resmî adıyla Mauritius Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, Madagaskar'ın doğusunda Hint Okyanusu'nun güneybatı kısmında yer almaktadır. Ülkenin başkenti Port Louis'dir. Ada olması nedeniyle kara komşusu bulunmayan ülkeye deniz sınırı bulunan Madagaskar takribi 870 km kadar doğusunda, Fransa'ya bağlı bulunan Réunion adası 200 km batıda, Seyşeller adası 1.750 km kuzeyde yer alırken, Asya kıtasında bulunan Hindistan ise adanın 4.000 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Mauritius coğrafî olarak Réunion ve Rodrigues ile birlikte Mascarene Adaları'nın bir parçasını oluşturmaktadır. 12 Mart 1992 yılında yeni anayasanın kabul edilmesi ile birlikte bağımsız parlamenter sistem ile yönetilen bir cumhuriyet olarak İngiliz Milletler Topluluğu'nda yerini almış ve ülkenin resmi ismi de Mauritius Cumhuriyeti olarak onaylanmıştır.

Mauritius ülke bilgisi ve vizesi; Mauritius’a seyahat edecek T. C. vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır. Mauritius’a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden aşı ile ilgili almaları mümkündür. Mauritius balayı turları ile acentamız ile irtibat kurunuz. 0212 532 0808

Île aux Cerfs-mauritius-balayi-tur

Mauritius ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Akdenize kıyısı olan Fransa'nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği tatilcilere pek çok ilginç deneyim vaat ediyor. Spa, kumarhane ve 5 yıldızlı konforlu otelleriyle lüks turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Monako, müzeleri, tarihi merkezi, fuarları, Michelin yıldızlı restoranları, eğlenceli gece hayatı, prejtijli butikleri ile tatil imkanı sunar.

Mauritius Honeymoon-ekonomi

Mauritius ülke bilgisi ve ekonomisi; Mauritius, Dünya Bankası tarafından hazırlanan bir rapora göre, iş kurma ve yapma koşulları bakımından Afrika’da ilk, dünyada ise 32. sırada yer almaktadır. Mauritius ekonomisinde özellikle hizmet sektörü ve turizm önemli yer tutmaktadır. Tekstil, şeker üretimi ve bankacılık sektörü de ekonominin diğer önemli gelir kaynaklarını oluşturmaktadır.

Mauritius ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İkili ekonomik ilişkilerin hukuki altyapını tesis etmek amacıyla çalışmalar sürüyor. İki ülke arasında Serbest Ticaret, Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması ile Ticari ve Ekonomik İşbirliği Anlaşmaları imzalanmış. Ülkemizce Mauritius Hükümeti emrine, Türkiye Bursları kapsamında, yüksek öğrenim bursu tahsis edilmektedir. Ülkede 10 kadar vatandaşımız yaşamaktadır.

madagaskar-ucak-bileti

Mauritius ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentasının milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak araştırıp tarafınıza teklif eden, her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Mauritius Şehrine Uçak bileti danışma hattı: 0212 532 0808

four_seasons_resort_mauritius_at_anahita_hotels_deals

Mauritius ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Mauritius Adası romantik otelleri için hemen güvenli online rezervasyon yapın. Romantik seyahatinizde sevdiğinizle başbaşa romantizmin tadını çıkartmak istiyorsanız veya balayı otelleri arıyorsanız, Mauritius Adası romantik otelleri size cazip indirimler ve benzersiz özel fırsatlar sunuyor. Mauritius Adası romantik otelleri için 0212 532 0808


Mauritius Vizesi, Mauritius ülke hakkında, Mauritius ticari vizesi, Mauritius bayrağı, Mauritius ekonomisi, Mauritius başkenti, Mauritius - Türkiye ilişkileri, Mauritius uçak bileti, Mauritius otel konaklaması, Mauritius ulaşım, Mauritius nasıl gidilir, Mauritius idari yapı, Mauritius komşuları, Mauritius gece hayatı, Mauritius nüfus yapısı, Mauritius yönetim şekli, Mauritius etnik grupları, Mauritius Ankara Büyükelçiliği, Mauritius İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Mauritius hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Mauritius Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA