Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Meksika ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Meksika Ülke Bilgisi

Meksika ülke bilgisi; Meksika, resmî adıyla Meksika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika'nın güney yarısında yer alan federal cumhuriyet. Kuzeyde Amerika Birleşik Devletleri; güney ve batıda Atlas Okyanusu; güneydoğuda Guatemala, Belize ve Karayip Denizi; doğuda ise Meksika Körfezi ile komşudur. 1.972.550 m2 yüzölçümü ile Amerika kıtasındaki altıncı, dünyada ise 13. en büyük bağımsız ülke konumundadır. 2010 sayımına göre 112.336.538, 2015 tahmine göre 119.530.753 kişilik nüfusa sahip olan Meksika, nüfus bakımından 11. büyük ülkesidir. Federal seviyede resmî bir dil olmasa da ülkede en çok konuşulan dil ve hükûmetin de facto dili İspanyolcadır. Ülke, 31 eyalet ile aynı zamanda ülkenin başkenti ve nüfus bakımından en büyük şehri olan federal bölge statüsündeki Meksiko olmak üzere 32 birinci seviye idari bölümden meydana gelir. Guadalajara, Monterrey, Puebla, Toluca, Tijuana ve León, ülkedeki diğer metropoliten alanlardır.

Meksika ülke bilgisi ve vize; Geçerli ABD vizesi hamili Türk vatandaşları ile ABD, Japonya, İngiltere, Kanada ve Schengen bölgesinde daimi ikamet izni bulunan Türk vatandaşları vize almadan Meksika’ya girerek 6 aya kadar Meksika’da kalabilmektedir. 2010 yılından itibaren vatandaşlarımızın vize işlemlerini beş günde sonuçlandırmaya başlamıştır. Meksika vizesi danışma hattı: 0533 303 7973

Meksika ülke bilgisi ve turizm; Meksika Gezilecek Yerler. 2 hafta süreyle Cancun’dan başlayarak sırasıyla Playa de Carmen, Tulum, Valladolid, Merida, Palenque, Oaxaca ve Mexico City’i ziyaret edilir. Dünya′nın 7 harikasından biri olan Chichen Itza piramidi ve bir çok Maya piramidi Meksika bulunur. Meksika’nın mutlaka gezilmesi gereken yeri, hiç kuşkusuz, başkent Mexico City.

mexico-economy-1280x851
Meksika ülke bilgisi ve ekonomi; 1,3 trilyon ABD dolarlık GSYİH ve 860 milyar ABD Dolarlık dış ticaret hacmi ile Latin Amerika'nın ikinci, dünyanın 15. en büyük ekonomisidir. Meksika, ayrıca, dünyanın 10. büyük petrol üreticisidir. Meksika’da, 2014 yılının sonunda anayasa değişikliğine gidilerek yabancı şirketlerin petrol sektörüne yatırım yapmasına izin verilmeye başlanmıştır. www.kolayvize.org
turkiye-meksika-iliskileri

Meksika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 1927 yılında Dostluk Anlaşması imzalayarak diplomatik ilişki kurduğumuz Meksika, bölgede iki stratejik ortağımızdan biri ve üçüncü büyük ticaret ortağımızdır. Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto'nun 2013’de ülkemize yaptığı tarihi ziyaret bu seviyede bir ilk olması nedeniyle büyük önem taşımıştır. 12 Türk firmasının Meksika’da yatırımı bulunur.

aeromexico-mexica
Meksika ülke bilgisi ve uçak bileti; Meksika ve farklı şehirlere seyahat ülkelerine ucuz uçuş, İspa Turizm ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Meksika’ya uçuşlar seçebilirsiniz. 6 havayolları, ayrıca Turkish Airlines, United Airlines ve Continental Airlines ile uçuşlar arasından seçim yapın ve tercih ettiğiniz havayoluyla Meksika ekonomik uçuş arayın. Acenta tel no: 0212 532 0808
Meksika ülke bilgisi ve hotel konaklama; Meksika Erken Rezervasyon Otelleri. Tatil planlarınızı yaparken erken rezervasyon otelleri ve fırsatları ile önemli indirimleri kaçırmayın, istediğiniz tatili tasarruf ederek planlayın. %50\'den başlayan indirimlerle. Sizler için, farklı lokasyonlarda tavsiye ettiğimiz Meksika otel ve tatil köylerini görebilirsiniz. İster aile olun, ister bekar olun, bizi arayın.

Meksika Vizesi, Meksika ülke hakkında, Meksika ticari vizesi, Meksika bayrağı, Meksika ekonomisi, Meksika başkenti, Meksika - Türkiye ilişkileri, Meksika uçak bileti, Meksika otel konaklaması, Meksika ulaşım, Meksika nasıl gidilir, Meksika idari yapı, Meksika komşuları, Meksika gece hayatı, Meksika nüfus yapısı, Meksika yönetim şekli, Meksika etnik grupları, Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Meksika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Meksika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA