• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Mikronezya Ülke Bilgisi, Seyahatten önce araştırın !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıMikronezya Federal Devletleri
BaşkentPalikir
BaşkanDavid W. Panuelo
Başbakan
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliFederasyon, Cumhuriyet
Yüzölçümü702 km²
Nüfus112.640 (2018)
Para BirimiAmerikan Doları (USD)
Zaman DilimiUTC+10
Telefon Kodu+691
İnternet.fm

Mikronezya ülke bilgisi, Mikronezya gezi rehberi, Mikronezya vize işlemleri

Mikronezya ülke bilgisi; Mikronezya (Yunanca mikros (μικρός) (anlam: küçük) ve nesos (νῆσος) (anlam: ada), Okyanusya'nın bir alt bölgesi. Mikronezya Papua Yeni Gine'nin doğusunda yer alan adacıklar grubudur. Bu bölgedeki ülke ufak bir alanı kaplar. 607 adadan oluşan ülke, Caroline Takımadaları’nın bir kısmını içine almaktadır. Dört tane kurucu federe devlet vardır. Bunlar Yap, Chuuk, Pohnpei ve Kosrae’dir. Bu dört devlet Mikronezya Federal Devletleri bayrağı üzerinde birer yıldızla temsil edilir.

Dört tane kurucu federe devlet vardır. Bunlar Yap, Chuuk, Pohnpei ve Kosrae’dir. Bu dört devlet Mikronezya Federal Devletleri bayrağı üzerinde birer yıldızla temsil edilir. Mikronezya’nın başkenti Pohnpei’deki Palikir şehridir. Palikir'de hükûmet binaları bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri ise Chuuk adasındaki Weno'dur. Palikir'de hükûmet binaları bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri ise Chuuk adasındaki Weno'dur. Devletin 7 resmî dili vardır. Bunlar; İngilizce, Ulithian, Woleaian, Yapese, Pohnpeian, Kosraean ve Chuukese’dir. Devletin 7 resmî dili vardır. Bunlar; İngilizce, Ulithian, Woleaian, Yapese, Pohnpeian, Kosraean ve Chuukese’dir. Adalarda bu dillerin dışında başka diller de konuşulmaktadır.

Mikronezya ülke vizeleri; Mikronezya’ya ister turistik amaçlı isterse de ticaret amaçlı gidilsin her şartta Türk vatandaşlarının Mikronezya vizesi alması gerekmektedir. Fakat ülkemizde Mikronezya Büyükelçiliği ya da Mikronezya temsilciliği olmadığı gibi fahri de olsa Mikronezya Konsolosluğu bulunmuyor. Temsilciliği yokken Mikronezya vizesi gerekli mi? Mikronezya ülke vizesi sorunuz.

Mikronezya ve gezilecek yerler; Mikronezya Federal Devletleri. Mikronezya dört takımadadan oluşmaktadır: Mikronezya Birleşik Devletleri (Karolin Adaları), Marshall Adaları Cumhuriyeti, Kuzey Mariana Adaları ve Palau Cumhuriyeti. Her takımada, çok farklı özelliklere sahip yüzlerce adadan oluşmaktadır. Mikronezya  Özel turlar ve seyahatler için iletişim kurunuz.

Türkiye ilişkileri; Pasifik Okyanusu’nda yer alan Mikronezya ve Nauru Federal Devletleri dünya üzerinde Türk ürünlerinin girmediği son iki pazar olarak öne çıkıyor. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler de hem siyasi ilişkilerin sınırlı düzeyde oluşu hem de Mikronezya’nın sınırlı ekonomik kapasitesi nedeniyle tamamı Türkiye’den ihracat olmak üzere, 100.000 doları dahi bulmayan sembolik seviyededir.

Mikronezya Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Mikronezya Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.