Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Aiesec Progamı Vizesi – Çok Kolay Mısır Turistik Vizesi

Mısır Aiesec Progamı Vizesi Genel Bilgileri;

Mısır Aiesec Progamı Vizesi; Mısır seyahati ticaret amacıyla olan kişilerin alması gerekli olan bir Mısır vizesi çeşididir. Mısır Ticari vize, ticaret amacı ile ziyaret edilmesinin yanında, fuar, seminer ve kongre gibi nedenlerle gidilmesinin sonucunda alınması zorunlu bir vize olması ile birlikte, Mısır ticari vizesinin başvuruları için işveren ya da SSK çalışanı olmak zorunludur. Çalışanların öncelikle bu şarta dikkat ederek başlaması beklenir.

Mısır ticari vizesi alabilmek için; pasaportun Mısır gezisi sonrasında minimum 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekir. Pasaport ile beraber Mısır‘da bulunma imkanı sağlayan şirketten davetiye yazısının gelmesi de, Mısır ticari vizesinin alınabilmesi adına sunulan koşullardandır. Mısır ticari vizesini almak için gerçekleştirilen başvurularda, Mısır Konsolosluğu başvurunun sürecinde gerekecek evrakların ve içeriklerin durumunu ele alarak vize hakkında bir karara varmaktadır.

Mısır Aiesec Progamı Vizesi Gerekli Belgeleri;

Mısır Ticari Vize Başvuru Formu

Mısır’a gidecek başvuru sahibi tarafından el yazısı ile kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Mısır ticari vizesi başvuru formu. Reşit olmayanların formu anne‐baba tarafından doldurulmalı ve her ikisi tarafından da imzalanmalıdır. Acentamız sizin adınıza Mısır Ticari vize başvuru formunu doldurabilir.

Fotoğraf

2 adet arka fon beyaz, 3 aydan eski olmayan 3,5x4,5 cm ebatında biometrik resim. (Resimde baş üstünde ve çene altında mesafe olmalıdır. Alına ve yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Kaşların tamamı görünmelidr. Fotoğraf ön cepheden ve tüm yüzün görünür olması gerekmektedir. Photoshop işlemi uygulanmış olmalıdır, flu, fazla parlak ya da koyu,fotoğraflar ve gözlüklü fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Original Pasaport

Seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi (temdit) olan ve vize etiketi yapıştırılabilecek minumum 2 boş vize sayfası olan, 10 yıldan eski olmayan orijinal pasaport. Pasaportunuz hasar görmüşse yenilenmesi gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi

Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Mısır Otel Konaklama

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi, yolcunun isminin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyon tarihlerinin uçak rezervasyon tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

Mısır Uçak Rezervasyonu

Tüm seyahat süresini kapsayan uçak rezervasyonu. Mısır Otel rezervasyonu tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

İş veren Mektubu - Dilekçe

Başvuru sahibi çalışıyorsa ya da iş yerinin sahibiyse, Mısır Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal İş veren mektubu. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması gerekir. Seyahat tarihlerinin, uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir.

Mısır Ticari Vize ücreti + Servis bedeli

Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (USD)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. Mısır ticari vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


Mısır vize bilgisi, Mısır Vizesi, Mısır ülke hakkında, Mısır ticari vizesi, Mısır bayrağı, Mısır ekonomisi, Mısır başkenti, Mısır - Türkiye ilişkileri, Mısır uçak bileti, Mısır otel konaklaması, Mısır ulaşım, Mısır nasıl gidilir, Mısır idari yapı, Mısır komşuları, Mısır gece hayatı, Mısır - Mısır , Mısır nüfus yapısı, Mısır yönetim şekli, Mısır 'da etnik gruplar, Mısır Ankara Büyükelçiliği, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Mısır vize bilgisi hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Mısır Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA