• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Evrak Tasdik İşleri, Evrak onayına dair bilgiler

Mısır Evrak Tasdik İşlemleri

Türkiye'de Mısır temsilciliğine onay yaptırmak isteyen şirket ve kişiler, bunu ancak noterden tasdikli bir vekaletname ile yapabilirler. Sadece yazılı şekilde verilen vekaletnameler, noter tasdiki yoksa yeterli görülmemektedir.

Mısır Konsolosluğu Arapça ve Türkçe olmak üzere aşağıda belirtilen orijinal evrakları tasdik etmektedir: Fatura, Gümrük beyannamesi, Fatura, Menşe şehadetnamesi, Gümrük evrakları, İhracat belgeleri, Çalışma/bonservis belgesi, Transkript, Mahkeme tutanağı, Pasaport kaybı veya çalıntısı, Diploma, Sertifika, Kişisel ve ticari vekaletname, Satış sözleşmesi, Evlilik cüzdanı, Doğum belgesi, Ölüm belgesi, Sağlık sertifikası vb. ticari ve kişisel evraklarını tasdik ettirebilirler.

Yabancı dillerdeki evrakların noter onaylı İngilizce veya Arapçaya tercüme edilmesi zorunludur.

Mısır evrak onay ücretleri. (Ücret Tablosu)

Fatura (Sayfa Başına)TRY1.250,00K.D.V. Muaf
Menşe şehadetnamesiTRY1.250,00K.D.V. Muaf
İhracat Belgeleri (Sayfa Başına)TRY1.250,00K.D.V. Muaf
Şirket Evrakları (Sayfa Başına)TRY1.250,00K.D.V. Muaf
Tercüme Ücreti (Noter Onaylı - 1 Evrak )TRY700,00K.D.V. Dahil
Hizmet BedeliTRY250,00K.D.V. Dahil

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit ve TRY olarak kabul etmekteyiz.

Mısır Evrak Tasdik İşlemleri Hakkında bilgi sayfamıza hoşgeldiniz.

Mısır Evrak Tasdik İşlemleri Hakkında:

Evrak tasdiki, belgedeki imzanın doğruluğunu ve evrakı imzalayanın görevini doğrulamak suretiyle yabancı bir resmi evraka geçerlilik kazandıran, bir belgenin yasallığının tasdik edilerek başka bir ülkede de geçerliliğini sağlayan idari bir işlemdir. Belge tasdik işleminde bölgenin valiliği ve ihraç edilecek ürünün gönderileceği ülkenin konsolosluğu belgenin gerçek olduğunu onaylayarak belirli kurallar çerçevesinde kullanılması için yasal hale getirirler.

Menşe Sertifikası, ihracatçının bağlı olduğu Ticaret Odası tarafından tasdik edilen ve ürünlerin menşeini gösteren belgedir. İhraç ürününün menşeini belgelemek için ürünlerin ihraç edileceği ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından onaylanması gerekmektedir. Türkiye’den gerçekleştirilen ihraç işlemlerinde ihraç konusu ürüne ait Menşe Sertifikası ve faturaların malların ihraç edileceği ülkenin konsolosluğuna onaylatılması gerekmektedir. Konsolosluk tasdikli faturanın (Consular Invoice) diğer bir adı da Tasdikli Fatura (Certified İnvoice-Visaed İnvoice) olan belgenin ihracatçının kendi orijinal faturasını düzenleyerek, ihraç edeceği ülke konsolosluğuna tasdik ettirdikten sonra ithalatçıya gönderdiği faturadır. İhracatçı önce kendi orijinal faturasını düzenler, sonra bağlı bulunduğu ilin valiliğine giderek hazırladığı faturayı onaylatır. Özellikle İsrail ve Orta Doğu ülkeleri bu faturayı talep etmektedir.

Orta Doğu ülkeleri konsolosluklarından fatura tasdiki, menşe şahadetnamesi, vekaletname, sözleşmeler, sağlık sertifikası gibi evrakların dışında söz konusu ülkelerde açılan ihalelere dahil olacak şirketlere ait resmi evrakların tasdikleri de yapılmaktadır. Orta Doğu ülkeleri konsolosluklarının tasdik koşulları ve harç ücretleri hakkında uzman kadromuzdan detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Evrak Onay Başvuru Aşamaları;

  1. Tasdik yapılacak evrakın aslını tarafımıza kargo veya ofislerimize teslim edildiğinde İngilizce olarak noter onaylı yeminli tercümandan çeviri yapılır. (Bu işlem kurumumuz tarafından yaptırılmaktadır.)
  2. Ticari belgelerin asılları İngilizce olarak hazırlanması durumunda evrak bağlı bulunduğu Ticaret Odası’na onaylatıldığında Noter onaylı çeviri yapılmadan işleme alınabilmektedir.
  3. Noter onaylı çevirisi yapılan evrak veya Ticaret odası onaylı İngilizce evrak İstanbul Valiliği’nden onay yapılır. Farklı şehir Valilikleri yine İstanbul Valiliği tarafından onaylatılması gereklidir.
  4. Ticari tasdik başvuru evrakları randevu alınarak işleme alınır. Tasdiklerin çıkış süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olmakla beraber 3 iş gününde öğleden sonra 14:00-15:00 arasında teslim edilmektedir.

Evrak Onay Başvuru süreci;

Mısır evrak onay karar süreci 3 gün olarak belirtilebilir. Bu sonuçlanma süresi Mısır evrakının tam olarak doğru hazırlanması ile alakalıdır.. Aynı zamanda konsolosluğun yoğunluğu, beyan edilen belgelerde eksiklik veya hata, ek belge talep edilmesi ve resmi tatil günlerine bağlı olarak uzayabilmektedir.

Mısır evrak onayı veya Mısır evrak tasdik işlemleri ve Mısır vizesi nasıl alınır? Amerika Vizesi, Fransa Vizesi ve İngiltere Vizesi danışmanı. Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi ve Dubai Vize işlemleri. Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi ve Filistin Vizesi. Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi veya İsviçre Vizesi. İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır ticari vize ve Mısır Turistik Vize işlemleri. Norveç Vizesi ve Pakistan Vizesi. Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi ve Mısır ülke Vizesi danışmanınız.