• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Turistik Vize, Mısır vizelerine dair vize bilgisi …

Mısır Vizesi Standart Evraklar

Talep edilen Almanya vizesi bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

Yabancı ülke vatandaşları; Çalışma izin belgesi Orjinali veya Oturum Kartı.

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir. Örnek Fotoğraf Linki.

Mısır vizesi başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Ücret Tablosu)

 

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi.

Ulaşım ve Konaklama Bilgileri

Uçuş veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir. Almanya iş ve fuar vizesi için zorunlu belgedir.

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu.

Meslek ve Seyahat Nedenine Göre Evraklar

Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi, Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi, Faaliyet Belgesi (İTO'dan yeni tarihli ve Orjinal)

SGK veya E-Devlet internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz;- tüm SGK evraklarında okunaklı QR Barkodu olması gerekmektedir. QR Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

Son 3 aya ait şirketin banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır. Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.

Almanya`da düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının "Fuar Katılımcı Kartını" ibraz etmesi halinde vize ücreti alınmayacaktır. Stand kurulmayacağı takdirde fuar giriş bilet veya davetiyenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Davet eden firmaya ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiye ibraz edilmelidir. Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi, Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi yazılmış olmalıdır.

Mısır Turistik vize, Mısır turistik seyahat vize işlemleri ...

2020 yılı Mısır vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Danışmanımız Mısır vize başvurusuna ilişkin evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlayarak sizin adınıza başvuruda bulunur. İhtiyacınız olan Mısır vizesi hakkındaki bilgileri web sitemizde Mısır için özel olarak hazırlanmış sayfaları ve başvuru yapmanıza uygun olan Mısır vize tipi için hazırlanmış sayfayı inceleyerek alabilirsiniz. Vize Danışmanımız aramanız halinde de temsilcimiz size bu konuya ilişkin bilgileri detaylı olarak vermektedir. Mısır vizesi işlemleri için online destek ile Mısır vizesine dair detaylı soru ve görüşleriniz için bizi aramaktan ya da bize e-mail atmaktan hiçbir zaman çekinmeyiniz.

Mısır Devleti, Umuma Mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutup resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarını seyahat süreleri 90 günü geçmediği müddetçe vize prosedüründen muaf tutmaktadır. Dolayısıyla Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının gerçekleştirmek istedikleri Mısır ziyaretleri öncesinde; hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise 90 günü geçen Mısır ziyaretleri öncesinde Mısır Konsolosluğu’na başvuruda bulunarak Mısır vizesi almaları gerekmektedir. Mısır vizesi pasaportunuza işlenmektedir, bu sebeple pasaportunuzun Mısır Konsolosluğu tarafından belirtilen nitelikleri taşıması gerekmektedir. Pasportunuzun geçerlilik süresi, Mısır ziyaretinizden dönüş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması ve pasaportunuzda herhangi bir deforme olmaması gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Mısır İş ve fuar vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurulur.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak ile başvuru yapamazsınız.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması gerekir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 21 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bazen Mısır Yetkili merciiler tarafından gecikmeler yaşanmaktadır.

Mısır Ticari vize Başvurusu

Mısır ticari vize başvurusunda bulunmak üzere Mısır’ın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda bilgi alınız. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti onay geldikten sonra ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Mısır İstanbul temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. 

Mısır vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Msır’ın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 21 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Alınan Mısır iş ve fuar vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Mısır’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Mısır Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Mısır´a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Mısır Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Mısır davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Mısır turistik vize, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır turistik Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Mısır ülke bilgisi danışmanınız.