• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Mısır Turistik Vize, Mısır vizesine dair bütün bilgiler

Mısır Turistik Vize Gerekli Evraklar Listesi

Talep edilen Mısır Ticari vize bitiş tarihinden en az 9 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır.

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formunun 2. sayfaları mutlaka imzalanmalıdır.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

Yabancı ülke vatandaşları; Çalışma izin belgesi Orjinali veya Oturum Kartı.

Mısır vizesi başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Ücret Tablosu)

Mısır Turistik Vize (Tek Giriş - 3 aylık)TRY260,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY250,00K.D.V. Dahil

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit ve TRY olarak kabul etmekteyiz.

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi.

Mısır seyahatiniz boyunca kalacağınız yerler için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Düzenlenen rezervasyon belgelerinde kimlik bilgileriniz ve kalacağınız süreler yazılı olmalıdır. Ailecek seyahat edecekseniz her bir aile ferdi adına kayıt yapılması gerekir. Otel ve uçak rezervasyon belgeleri şahsa özel hazırlanmalı, kişinin ismi ve soyadı belgelerde yer almalıdır. Değerli ziyaretçimiz isteğiniz doğrultusunda, seyahatiniz için gerekli olan ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını yaparak, evraklarını başvuru dosyanıza ekleyebiliriz.

Mısır seyahatinizde kullanacağınız ulaşım vasıtaları için ön rezervasyon yaptırarak, belgelerini başvuru dosyasına koymanız gerekmektedir. Rezervasyon belgelerinde yolculuğunuzun gidiş ve dönüş tarihlerinin açık olarak belirtilmiş olmasına dikkat ediniz. Onayınız geldiğinde kesin tarihli biletinizi almış olmanız gerekmektedir.

Değerli Mısır Turistik vize başvuru sahibi; bilgi sayfamıza hoşgeldiniz.

Mısır Turistik Vize hakkında:

2021 yılı Mısır turistik vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Danışmanımız Mısır vize başvurusuna ilişkin evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlayarak sizin adınıza başvuruda bulunur. İhtiyacınız olan Mısır vizesi hakkındaki bilgileri web sitemizde Mısır için özel olarak hazırlanmış sayfaları ve başvuru yapmanıza uygun olan Mısır vize tipi için hazırlanmış sayfayı inceleyerek alabilirsiniz. Veya Kolay Vize Danışmanımız aramanız halinde de temsilcimiz size bu konuya ilişkin bilgileri detaylı olarak vermektedir.

Vize başvuru formu;

Form İngilizce olarak doldurulmalıdır ve Mısır turistik vize başvuru formunda bulunan imzanız ile pasaportunuzda bulunan imzanın aynı olması gerekmektedir. Mısır vize başvuru formuna kimlik bilgileriniz ile seyahatinizin amacı, tarihi ve süresi ile ilgili güncel bilgiler eksiksiz olarak kayıt edilmeli ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış haliyle konsolosluğa iletilmelidir. Başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgilerinizin, diğer başvuru evraklarındaki bilgiler ile uyumlu olması çok önemlidir. Eksik veya hatalı bilgiler içeren formlar ile yapılan başvurulur ancak olumsuz sonuçlanabilmektedir. Mısır Turistik Vize Formu

Pasaport;

Talep edilen Mısır Turistik Vizesi sonlanma tarihinden itibaren en az 12 ay geçerliliği bulunan pasaport sunulmalıdır. Geçerliliği olan, son on yıl içerisinde alınmış bir pasaport ile başvuru yapmalısınız. Pasaportunuz, bilgileri okunamayacak şekilde yıpranmış, yırtılmış veya lekeli olmaması gerekir. Başvurunun onaylanması halinde vizenizin işlenebilmesi için kullanılmamış en az iki sayfasının boş bulunması zorunludur.

Dilekçe;

Türkçe veya İngilizce iş yeri yazısı şirketin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından, Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçede kişinin iş yerindeki görevi, maaşı ve seyahatin içeriğin detaylı olarak belirtilmelidir. Yazı kaşeli ve imzalı olarak hazırlanmalıdır. Dilekçe Örneği

Turistik otel rezervasyonu;

Mısır’da faaliyet gösteren şirketten temin edilmiş davetiye kaşe ve imzalı olmalıdır. Davetiyede evrak düzenlenme tarihi ve Mısır şirketinin açık adresi bulunmalıdır. Belge, başvuru sahibinin pasaport numarasına göre düzenlenmelidir. Ticari davetiye, davet eden firmanın başlıklı kâğıdına yazılması gerekir. Hazırlanan ticari davetiyede, Türkiye’deki firmanın ismi ve eksiksiz adresi, başvuru sahibinin adı, çalıştığı firma adı ve firmadaki pozisyonu net olarak yazılmalıdır. Düzenlenecek seyahatin amacı ve talep edilen vize süresine dair bilgiye yer verilmelidir. Davet mektubunda firmaya ait kaşe ve firma yetkilisinin imzası bulunmalıdır.

Turistik uçak rezervasyonu;

Mısır seyahatinizde kullanacağınız ulaşım vasıtaları için ön rezervasyon yaptırarak, belgelerini başvuru dosyasına koymak gerekir. Rezervasyon belgelerinde yolculuğunuzun gidiş ve dönüş tarihlerinin açık olarak belirtilmiş olmasına dikkat ediniz. Onay geldiğinde kesin tarihli biletinizi almış olmanız gerekmektedir.

Vize Başvuru süreci;

Mısır vize karar süreci kesin olmamakla beraber 45 ila 90 gün olarak belirtilebilir. Bu sonuçlanma süresi Mısır ülkesinden gelen onaylara göre değişmektedir. Aynı zamanda konsolosluğun yoğunluğu, beyan edilen belgelerde eksiklik veya hata, ek belge talep edilmesi ve resmi tatil günlerine bağlı olarak uzayabilmektedir. 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahiplerinin işlemleri daha kısa sürebilmektedir. Mısır Ticari vizesinin incelenme süreci evrakların konsolosluğa iletilmesi ile başlamaktadır. Ancak süreç, başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne ve giriş-çıkış sayısına bağlı olarak değişebilir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Mısır turist vizesi veya Mısır Turistik vize ve Mısır vizesi nasıl alınır? Amerika Vizesi, Fransa Vizesi ve İngiltere Vizesi danışmanı. Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi ve Dubai Vize işlemleri. Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi ve Filistin Vizesi. Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi veya İsviçre Vizesi. İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır ticari vize ve Mısır Turistik Vize işlemleri. Norveç Vizesi ve Pakistan Vizesi. Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi ve Mısır ülke Vizesi danışmanınız.