Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Ülke Bilgisi, Mısır Piramitleri’ni Kolay Vize Keşfedin !

Mısır Ülke Bilgisi

Mısır ülke bilgisi; Mısır ya da resmî adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti, (Arapça:جمهورية مصر العربية - Cumhūriyyet Mısr el-ʿArabiyye) ya da kısa ve yaygın adıyla sadece Mısır denilir. Mısır, cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Halkının çoğunluğu Müslüman Araplardan oluşur. Başkenti Kahire'dir. Ülkenin Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi'dir. Ülke Başbakanı ise İbrahim Mehlab'dır. Mısır'ın yasama organı ise Mısır Halk Meclisi'dir. Kuzey Afrika'nın nüfusu en büyük olan ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Mısır, Asya kıtasında yer alan kısmı Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'dan geçen Nil Nehri, sularını Akdeniz'e boşaltmaktadır. Medeniyetin beşiği olan Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir. Ülke 1.010.000 kilometre kare kapsayan bir toprak parçasına ve 2012 tahminiyle yaklaşık 90 milyon nüfusa sahiptir. Mısır'ın yaklaşık 7000 yıllık bir geçmişi vardır. İlk medeniyetten bu yana birçok yönetim, ülke ve kavim gelmiş ve geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun bir vilayeti olmuştur. 1922'de Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmış ve 1953'de Cumhuriyet ilan edilmiştir. En son 2011 Mısır Devrimi ile 32 yıl Mısır'ı yöneten Hüsnü Mübarek gitmiştir ve ülke demokrasiye geçiş sürecine başlamıştır. Bu süreç, 3 Temmuz 2013'te seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin bir darbe ile görevden alınmasıyla kesintiye uğramıştır. Uluslararası alanda çoklu ilişkileri vardır. İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Birliği ve Asya Birliği'ne üye olmakla beraber, hem doğu hem de batı ülkeleri ile dengeli ilişki içindedir.

Mısır ülke bilgisi ve vize; Mısır umumi pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. Mısır 20 yaşından küçük, 45 yaşından büyük vatandaşlarımıza sınır kapılarında bir ay oturumlu giriş vizesi vermektedir. Şarm El Şeyh ve çevresine seyahat edecek vatandaşlarımızın Bakanlığımızca bölgeye yönelik yapılan 19 Kasım 2015 tarihli seyahat duyurusunu dikkate almasında fayda görülmektedir.

Mısır ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Maceranın en güzel hallerini yaşayabileceğiniz Mısır Turları sırasında harika güzellikleri görebilme imkanına sahip olacaksınız. Mısır Piramitleri gibi tarihi değeri yüksek alanlardan tutunda, diğer bölgelere, kültürel güzelliklere ve pek çok farklılığa kadar sayısız güzelliği görebilirsiniz. Ölmeden önce görmeniz gereken yerler arasındadır. Özel turlar için arayınız.

Mısır ekonomisi; Mısır ekonomisi 2011 Devrimi’nin yaralarını sarmaya çalışıyor. Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moody’s, Mısır’la ilgili raporunda ülkenin hızlı bir reform döneminde olduğunu belirtti. Mısır’da son dönemde en önemli reformlardan biri küçük ve orta ölçekli işletmelerin tabi oldukları vergi sistemini sadeleştirerek hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Mısır ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Mısır yönetimince, 23 Kasım 2013 tarihinde iki ülke diplomatik ilişkileri maslahatgüzar seviyesine indirilmiştir. Mısır’ın bu yöndeki kararına karşılık ülkemiz de mütekabiliyet ilkesi gereğince karşılık vermiştir. Bu çerçevede, Kahire Büyükelçiliğimiz, Maslahatgüzar seviyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İskenderiye Temsilciliğimizin  çalışmaları devam ediyor.

Mısır ülke bilgisi ve uçak bileti; Mısır uçak bileti sayfamızda ucuz Mısır uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Mısır uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mısır ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Kolay Vize ile Mısır grup biletleri ve münferit uçak biletleri için arayınız.

Mısır Hotel konaklama; Mısır için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini Kolay Vize acentamız ile kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz. 1980 otel arasından seçim yaparak rezervasyon yaptırın veya alternatif olarak Kahire, Şarm El Şeyh ve Hurgada gibi popüler yerlerdeki düşük fiyatlı otelleri keşfedin. En ucuz Mısır Hotel bilgileri ! Hotel konaklama taleplerinize teklif isteyiniz.


Mısır ülke bilgisi, Mısır Vizesi, Mısır ülke hakkında, Mısır ticari vizesi, Mısır bayrağı, Mısır ekonomisi, Mısır başkenti, Mısır - Türkiye ilişkileri, Mısır uçak bileti, Mısır otel konaklaması, Mısır ulaşım, Mısır nasıl gidilir, Mısır idari yapı, Mısır komşuları, Mısır gece hayatı, Mısır - Mısır , Mısır nüfus yapısı, Mısır yönetim şekli, Mısır 'da etnik gruplar, Mısır Ankara Büyükelçiliği, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Mısır hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Mısır Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz. Mısır ülke bilgisi...

Hemen ARA