Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Mısır Vizesi – Çok Kolay Mısır Vizesi

Mısır Vizesi

Mısır vizesi;

Genel bilgiler; Tüm Mısır seyahatleriniz için çözüm bulabileceğiniz Mısır vize bilgisi sitesidir. Mısır ticari vizesi, Mısır turistik vizesi, Mısır  aile ziyareti vizesi, Mısır öğrenci vizesi, Mısır giriş vizesine başvurmak isteyip istemediğinizi burada bulabilirsiniz.

Mısır Vizesi ekibi yirmi yılı aşkın deneyimi vardır ve hayalindeki ülkelere seyahat eden binlerce yolculara yardım etmiştir. Siz de, Türkiye’nin en büyük vize danışmanı olan Kolay Vize’nin uzman rehberliğini alarak, tercih ettiğiniz yere seyahat hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır umumi pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. Mısır 16 yaşından küçük, 45 yaşından büyük vatandaşlarımıza sınır kapılarında bir ay oturumlu giriş vizesi vermektedir.

Mısır vizesi umuma mahsus sahibi Türk vatandaşlarının gerçekleştirmek istedikleri bütün ziyaretleri öncesinde; diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarınınsa 90 günü geçecek olan ziyaretleri öncesinde Mısır’a yasal olarak girmesi için alması gereken vizedir. Mısır vizesi pasaporta işlenen bir vize olup vize işlenecek olan pasaportun Mısır makamlarınca belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir.

Pasaportun geçerlilik süresi Mısır seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalı ve pasaportun zarar görmüş olmaması gerekmektedir. Mısır Devleti’nin verdiği vizeler Mısır Turistik Vize, Mısır Ticari Vize, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Öğrenci Vizesi gibi çeşitli olup seyahat amacına uygun olan vize için başvuruda bulunmalısınız. Kısa süreli Mısır vizeleri için Türkiye’deki yetkili Mısır makamlarına başvurular yapılabilirken, uzun süreli vizeler içinse başvurular Mısır’daki göç bürosuna yapılmaktadır.

Mısır Vizesi Güvenlik Uyarısı;

Mısır vizesi hangi koşullarda vize verilebileceğine ilişkin karar yetkisi Mısır diplomatik temsilciliklerine aittir. Konsolosluklar başvurulara değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, toplum düzenini bozmayacağına, toplum sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığına dikkat etmektedir. Mısır vizesi başvuruları kimi durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir.

Mısır Arap Cumhuriyeti'nin 16 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uyguladığı kapıda vize uygulaması ikinci bir duyuruya kadar kaldırılmıştır. Mısır'a seyahat etmek isteyen bordo (umumi) pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Ankara Mısır Büyükelçiliği ya da İstanbul Mısır Konsolosluğu aracılığı ile durumlarına uygun bir Mısır vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Mısır Vizesi Sağlık Uyarısı;

Her yolculuk öncesi rutin aşılarınızın güncel olduğundan emin olun. Bu aşılar: Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak(MMR), Difteri, Tetanoz, Boğmaca, Polio ( çocuk felci ) ve yıllık grip aşısıdır.

Mısır’da yediğiniz veya kalacağınız yer neresi olursa olsun, kontamine su veya yiyeceklerle Hepatit A bulaşabileceğinden bu aşı önerilir.

Mısır’da kontamine yiyecek ya da sularla tifo bulaşabilir. Bu aşı,  tifo riskinin  yüksek olduğu endemik bölgelerde , küçük şehir veya kırsal alanları ziyaret edecek, arkadaş veya akrabalarının evinde ikamet edecek yolculara ve yemek gezginlerine, özellikle 1 aydan fazla kalmaları durumunda önerilebilir.

Mısır’daki özel hastane ve muayenehanelerdeki tedavi ve yatak ücretleri Türkiye’deki fiyatlarla eşdeğer düzeydedir.

Mısır Vizesi İşlem Süresi;

Mısır vize işlem süresi, Mısır başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru olarak sunulması halinde ortalama 30-45 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre bazen 20 gün kadar kısa sürede çıkmaktadır. Mısır vizesinin çıkış süresi vize başvuru sahibinin sahip olduğu vatandaşlığa bağlı olarak da değişebilmektedir.

Mısır Vize Rejim Politikası;

Vize Gerekir
Vize Gerekmez
Vize Gerekmez
Vize Gerekmez

Mısır Vizesi, Mısır ülke hakkında, Mısır ticari vizesi, Mısır bayrağı, Mısır ekonomisi, Mısır başkenti, Mısır - Türkiye ilişkileri, Mısır uçak bileti, Mısır otel konaklaması, Mısır ulaşım, Mısır nasıl gidilir, Mısır idari yapı, Mısır komşuları, Mısır gece hayatı, Mısır - Mısır , Mısır nüfus yapısı, Mısır yönetim şekli, Mısır 'da etnik gruplar, Mısır Ankara Büyükelçiliği, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Mısır vize bilgisi hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Mısır Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA