Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Moğolistan Ülke Bilgisi, gitmeden önce keşfedin !

Moğolistan Ülke Bilgisi

Moğolistan ülke bilgisi; Moğolistan, Doğu ve Orta Asya'da bulunan denize kıyısı olmayan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Rusya, güneyinde, doğusunda ve batısında Çin vardır. Moğolistan'ın Kazakistan'a sınırı olmamasına rağmen ülkenin en batısı Kazakistan'ın doğu ucuna birkaç kilometre uzaktadır. Ulanbatur, başkent ve ülkenin en büyük şehri olup yaklaşık olarak burada ülke nüfusun %38'i yaşamaktadır. Moğolistan'ın siyasal sistemi yarı başkanlık sistemi ile yönetilen cumhuriyettir. Yüzölçümü 1.564.116 kilometre kare, nüfusu 2,9 milyon civarı olan Moğolistan, en büyük yüzölçümüne sahip on dokuzuncu ülke ve en seyrek nüfuslu ülkedir. Ayrıca Kazakistan'dan sonra denize kıyısı olmayan en büyük ikinci ülkedir. Ülke çok az ekilebilir toprağa sahiptir. Topraklarının çoğu bozkırdır. Kuzey ve batıda dağlar vardır ve güneyde Gobi Çölü vardır. Yaklaşık olarak 2,9 milyonluk nüfusun %30'u göçebe veya yarı göçebedir. Nüfusunun çoğunluğu Moğol olup halkın dini Tibet Budizmi'dir. Moğollar dışında Kazaklar ve Tuvalar ülkede yaşamaktadır. Bu halklar genellikle batıdadır.

turkish-airlines-visa
Moğolistan ülke bilgisi ve vizesi; Moğolistan\'a Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları Moğolistan\'a turistik amaçlı seyahatlerinde 1 aya kadar vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise Moğolistan\'a girişlerinde vizeye tabiidir.Moğolistan vizesi nasıl alınır?
flaming cliffs-mogolistan
Moğolistan ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Mogolistan Ulan Bator’da gezilecek yerler, Kızıl Kahraman anlamına gelen Ulan Bator’da tek başınıza gezmektense bir şöför veya rehber eşliğinde gezmeniz daha kolay olacaktır. Ulan Bator’un doğusunda bulunan ancak araçla gidebileceğiniz dev Cengiz Han Heykeli’ni mutlaka ziyaret edin. Cengiz Han’ın dev heykelini kesinlikle ziyaret ediniz.

Moğolistan ülke bilgisi ve ekonomisi; 2011 yılında %17,5'lik bir oran ile dünyada ekonomisi en çok büyüyen ülke haline gelen Moğolistan, 2012 yılında da %12 düzeyinde iki haneli büyüme oranı kaydetmiştir. Dünya Bankası, yer altı kaynaklarının ihracatından elde edilecek gelirlerdeki beklenen artıştan hareketle Moğolistan'ın 2013 yılında ise %22,9'luk bir büyüme kat edeceğini öngörmektedir.

Moğolistan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye-Moğolistan Karma Ekonomik Komisyonu’nun (KEK) son toplantısı, 2013 yılında Ankara’da gerçekleştirilmiş olup müteakip KEK Toplantısı’nın 2018 yılında gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. 2019 yılında Türkiye ile Moğolistan arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 50. yıldönümü kutlanacaktır. 

mogolistan-havayollari-vizesi
Moğolistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Moğolistan uçak bileti sayfamızda ucuz Moğolistan uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Moğolistan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Moğolistan ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolay satın alın. Moğolistan Uçak bileti danışma 0212532 0808
Mongolia Village Tenger
Moğolistan ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Gatsuurt, Moğolistan otellerini acentamız üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. ... Bu programa rekabetçi fiyatlar çerçevesinde kusursuz bir hizmet sunarak öne çıkan tesisler dahildir. Terelj Hotel & Spa 5 yıldızlı otel. Moğolistan için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçenekleri.

Moğolistan Vizesi, Moğolistan ülke hakkında, Moğolistan ticari vizesi, Moğolistan bayrağı, Moğolistan ekonomisi, Moğolistan başkenti, Moğolistan - Türkiye ilişkileri, Moğolistan uçak bileti, Moğolistan otel konaklaması, Moğolistan ulaşım, Moğolistan nasıl gidilir, Moğolistan idari yapı, Moğolistan komşuları, Moğolistan gece hayatı, Moğolistan nüfus yapısı, Moğolistan yönetim şekli, Moğolistan etnik grupları, Moğolistan Ankara Büyükelçiliği, Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Moğolistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Moğolistan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA