Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Monako Ülke Bilgisi, gitmeden önce keşfedin !

Monako Ülke Bilgisi

Monako ülke bilgisi; Monako Prensliği veya Monako (Fransızca: Principauté de Monaco veya Monaco; Monegasque: Munegu veya Principatu de Munegu), Avrupa'da Akdeniz kıyısında yer alan bir şehir devletidir. Vatikan'dan sonra Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşur. Ülke Monte Carlo semtindeki gösterişli kumarhaneleri ile ünlüdür. Yüzölçümü bu kadar küçük olmasına rağmen ülkede bir stadyum bulunur. Havaalanı yerine heliportu ve tren istasyonu bulunmaktadır ve Fransa demiryolunun küçük bir parçası geçmektedir. Karayolu ve denizyolu gelişmiştir. Fontvieille semti ile Monaco Ville'in bulunduğu yarımadanın arasında küçük, Monte Carlo ile Monaco Ville'in arasında ise büyük bir yat limanı bulunmaktadır. Monako'nun uzunluğu 3.350 m'dir. Genişliği en geniş yerde 1.000 m'yi bulurken en dar yerde 245 m'dir. Fontvieille semtinin çoğu sonradan denize beton doldurularak oluşturulmuştur. Şu anda yine buna benzer bir proje vardır; fakat hayata geçirilmemiştir. Başkent Monaco-Ville.

monako-vizesi-vize

Monako ülke bilgisi ve vizesi; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Monako Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım! Monako seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahipleri, Fransa Konsolosluğu’na yapılması gereken Monako vize başvuru işlemlerini acentamız yapabilir.

palais-princier-de-monaco-monaco-monaco

Monako ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Akdenize kıyısı olan Fransa'nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği tatilcilere pek çok ilginç deneyim vaat ediyor. Spa, kumarhane ve 5 yıldızlı konforlu otelleriyle lüks turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Monako, müzeleri, tarihi merkezi, fuarları, Michelin yıldızlı restoranları, eğlenceli gece hayatı, prejtijli butikleri ile tatil imkanı sunar.

monako-ekonomi

Monako ülke bilgisi ve ekonomisi; Monako, kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasılada dünyanın en yüksek rakamını kaydeden ikinci ülkesidir. 153,177 dolarlık GSYİH ve 183.150 dolarlık kişi başına düşen milli gelir oranı ile son derece zengin olan ülkenin temel ekonomik faaliyetleri; kumar ve deniz turizmi, balıkçılık ve deniz taşımacılığıdır. Monako turları için acentamız ile irtibat kurunuz.

Monako ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 2008 yılı Monako nüfus sayımına göre, 68 vatandaşımız Monako’da oturma iznine sahiptir. Aralık 2013 itibariyle 17 vatandaşımız Monako’da maaşlı/ücretli olarak çalışmaktadır. Bu vatandaşlarımızdan 9’u Monako’da yerleşiktir. Monako ile konsolosluk ilişkilerimiz 1954 yılında, diplomatik ilişkilerimiz ise 16 Eylül 2008 tarihinde tesis edilmiştir.

fransiz-hava-yollari-vizesi

Monako ülke bilgisi ve uçak bileti; Havalimanı, Monte Carlo’ya 30 km uzaklıkta. Havalimanından taksiye binerek ortalama 75 Euro karşılığında Monte Carlo'ya gidilir. Havalimanı’ndan 15 dakikada bir kalkan helikopter servisi 7 dakika Monaco’ya uçabilir. Kişi başı 110 Euro’dan başlayan ücretler sezona göre değişiklik gösterir. Monako Uçak bileti danışma hattı:0212532 0808

Novotel Monte Carlo

Monako ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Port De Monaco yakınındaki otelleri ve ayrıca apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini acentamız ile kolayca bulun. Port De Monaco yakınındaki 42 otel arasından veya alternatif olarak Monte Carlo ve yakınlarındaki 101 konaklama seçeneğinden, örneğin en fazla puan alan Hotel De Paris Monte-Carlo. Rezervasyon için 0212 532 0808


Monako Vizesi, Monako ülke hakkında, Monako ticari vizesi, Monako bayrağı, Monako ekonomisi, Monako başkenti, Monako - Türkiye ilişkileri, Monako uçak bileti, Monako otel konaklaması, Monako ulaşım, Monako nasıl gidilir, Monako idari yapı, Monako komşuları, Monako gece hayatı, Monako nüfus yapısı, Monako yönetim şekli, Monako etnik grupları, Monako Ankara Büyükelçiliği, Monako İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Monako hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Monako Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA