Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Namibya Ülke Bilgisi, gitmeden önce araştırın !

Namibya Ülke Bilgisi

Namibya ülke bilgisi; Namibya ya da resmî adıyla Namibya Cumhuriyeti (İngilizce: Republic of Namibia; Almanca: Republik Namibia; Afrikaans: Republiek van Namibië), eski adıyla Güney Batı Afrika, batı sınırı Atlantik Okyanusu olan güney Afrika'da bir ülkedir. Kuzeyinde Zambiya ve Angola, doğusunda Botsvana, güney ve doğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti ile sınır paylaşmaktadır. Zimbabve ile sınırı olmamasına rağmen, Zambezi Nehri'nin 200 metreden daha az bir kısmı iki ülkeyi en yakın noktalarında ayırır. Namibya Kurtuluş Savaşı sonrasında, 21 Mart 1990 tarihinde Güney Afrika Cumhuriyeti'nden bağımsızlığını kazandı. Başkenti ve en büyük şehri Windhoek'tir. Ülke ismini ülke topraklarının büyük bir bölümünü kaplayan Namib çölünden almaktadır. Ülke toprakları geniş olmasına rağmen seyrek oranda bir yerleşim nüfusuna sahiptir. Namibya nüfusunun büyük bir bölümü az olan şehirlerde ve güneye göre daha verimli topraklara sahip olan kuzey bölgelerde yaşamaktadır. Ülke nüfusunun %44'ü Omusati, Oshana, Ohangwena ve Oshikoto bölgelerinde yaşamını sürdürmektedir.

Namibya hoşgeldiniz-nimibya vizesi

Namibya ülke bilgisi ve vizesi; Namibya 'ya seyahat edecek; Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Namibya vize başvurusunda bulunabilmek için pasaport süresinin en az altı (6) ay geçerli olması zorunludur. Doksan (90) günü geçen seyahatler için uzun süreli ikamet/çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Namibya Acil vize hattı 0533 303 7973

Twyfelfontein-sehri-namibya

Namibya ülke bilgisi ve gezilecek yerler;  Namibya ismini tüm Atlantik kıyısı boyunca uzanan antik Namib Çölünden alan Namibya, karşısında nutkunuz tutulacak güzelliklere sahip. Afrika'nın birçok ülkesi muhteşem bir vahşi yaşama ve olağanüstü doğaya sahip. Ancak Namibya vahşi yaşamın ötesinde çok farklı gezilecek ve görülecek yerleri sunuyor. Namibya turlar için mail atınız.

elmas-namibya-vizesi

Namibya ülke bilgisi ve ekonomisi; Namibya ekonomisi elmas başta olmak üzere büyük oranda madenciliğe dayanmaktadır. Madencilik sektörü GSYİH'nın %11,5'ini, ihracatın ise yarıdan fazlasını oluşturmaktadır. Dünyada gerçekleştirilen yıllık üretimin yaklaşık olarak % 10’una tekabül eden uranyum üretimi, ülkenin batısında yer alan Swakopmund Bölgesi’nde yoğunlaşmıştır.

thy-namibya-iliskileri

Namibya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 12 Kasım 1997 tarihinde Namibya ile diplomatik ilişkilerimiz, 4 Ocak 2012 tarihinde Büyük elçiliğimizin faaliyete geçmesiyle yeni döneme girmiş, siyasi, ekonomik ve kalkınma işbirliği başta olmak üzere hızlı bir ivme yakalamıştır. Namibya’nın ülkemizde temsilciliği bulunmuyor. Namibya’dan öğrencilere yüksek öğrenim bursları tahsis edilir. 

Namibya ülke bilgisi ve uçak bileti; Namibya şehrine uçmaya ne dersiniz? Tüm hava yollarının bağlantılarını kontrol edin ve Namibya şehrine yapılacak uçuşlar için, acentamız aracılığı ile ucuz rezervasyon yapın! İstanbul-Windhoek uçak biletleri, Namibya ucuz uçak biletleri, Windhoek şehrine uçak bileti satın al ve rezervasyon, Namibya uçak bileti fiyatları. İndirimli Uçak bileti için 0212 532 0808 arayınız.

windhoek-namibia

Namibya ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Namibya Fiyatları 2018, Restoran fiyatları, Süpermarket fiyatları, Konaklama maliyet, Ulaşım ve yakıt fiyatları, Spor ve boş zaman etkinlikleri fiyatları, Namibya - restoranlar, yiyecek ve içecek, ulaşım, yakıt, daireler, oteller, süpermarketler, giyim, Döviz fiyatları.  Namibya ekonomik oteller için bilgi hattımızı arayınız. 0212 532 0808


Namibya Vizesi, Namibya ülke hakkında, Namibya ticari vizesi, Namibya bayrağı, Namibya ekonomisi, Namibya başkenti, Namibya - Türkiye ilişkileri, Namibya uçak bileti, Namibya otel konaklaması, Namibya ulaşım, Namibya nasıl gidilir, Namibya idari yapı, Namibya komşuları, Namibya gece hayatı, Namibya nüfus yapısı, Namibya yönetim şekli, Namibya etnik grupları, Namibya Ankara Büyükelçiliği, Namibya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Namibya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Namibya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA