• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Namibya Ülke Bilgisi, Afrika’nın en güvenli ülkesi !!!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıNamibya Cumhuriyeti
BaşkentWindhoek
CumhurbaşkanıHage Geingob
BaşbakanSaara Kuugongelwa
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü825.418 km²
Nüfus2,448 milyon (2018)
Para BirimiNamibya Doları (NAD)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+264
İnternet.na

Namibya ülke bilgisi, Namibya gezi rehberi ve vize işlemleri ...

Namibya ülke bilgisi; Namibya ya da resmî adıyla Namibya Cumhuriyeti (İngilizce: Republic of Namibia), eski adıyla Güney Batı Afrika, batı sınırı Atlantik Okyanusu olan güney Afrika'da bir ülkedir. Kuzeyinde Zambiya ve Angola, doğusunda Botsvana, güney ve doğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti ile sınır paylaşmaktadır. Zimbabve ile sınırı olmamasına rağmen, Zambezi Nehri'nin 200 metreden daha az bir kısmı iki ülkeyi en yakın noktalarında ayırır.

Namibya Kurtuluş Savaşı sonrasında, 21 Mart 1990 tarihinde Güney Afrika Cumhuriyeti'nden bağımsızlığını kazandı. Başkenti ve en büyük şehri Windhoek'tir. Ülke ismini ülke topraklarının büyük bir bölümünü kaplayan Namib çölünden almaktadır. Ülke toprakları geniş olmasına rağmen seyrek oranda bir yerleşim nüfusuna sahiptir. Namibya nüfusunun büyük bir bölümü az olan şehirlerde ve güneye göre daha verimli topraklara sahip olan kuzey bölgelerde yaşamaktadır. Ülke nüfusunun %44'ü Omusati, Oshana, Ohangwena ve Oshikoto bölgelerinde yaşamını sürdürmektedir.

Namibya ülke bilgisi ve vizesi; Namibya 'ya seyahat edecek; Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Namibya vize başvurusunda bulunabilmek için pasaport süresinin en az altı (6) ay geçerli olması zorunludur. Doksan (90) günü geçen seyahatler için uzun süreli ikamet/çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Namibya Acil vize hattına danışınız.

Namibya ülkei gezilecek yerler; Namibya ismini tüm Atlantik kıyısı boyunca uzanan antik Namib Çölünden alan Namibya, karşısında nutkunuz tutulacak güzelliklere sahip. Afrika'nın birçok ülkesi muhteşem bir vahşi yaşama ve olağanüstü doğaya sahip. Ancak Namibya vahşi yaşamın ötesinde çok farklı gezilecek ve görülecek yerleri sunuyor. Namibya turları için mail atınız, bilgi alınız.

Namibya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 12 Kasım 1997 tarihinde Namibya ile diplomatik ilişkilerimiz, 4 Ocak 2012 tarihinde Büyük elçiliğimizin faaliyete geçmesiyle yeni döneme girmiş, siyasi, ekonomik ve kalkınma işbirliği başta olmak üzere hızlı bir ivme yakalamıştır. Namibya’nın ülkemizde temsilciliği bulunmuyor. Namibya’dan öğrencilere yüksek öğrenim bursları tahsis edilir.

Namibya Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Namibya Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.