Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Nauru Ülke Bilgisi, seyahat etmeden önce araştırın !

Nauru Ülke Bilgisi

Nauru ülke bilgisi; , Nauru resmî adıyla Nauru Cumhuriyeti ve eskiden Pleasant Adası olarak bilinen , Güney Pasifik'te bulunan bir Mikronezya ada ülkesi. En yakın komşusu 300 kilometre (186 mi) doğusunda yer alan Kiribati'nin Banaba Adası'dır. Nauru, 21 km2'lik yüzölçümü ile dünyanın en küçük ada ülkesidir. 2011 sayımına göre 10.084 kişilik nüfusu ile Vatikan'dan sonra en az nüfusa sahip olan ülkedir. Nauru ilk olarak en az 3000 yıl önce Mikronezya ve Polinezyalılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Geçmişte Nauru üzerinde 12 kabile vardı ve günümüzde resmî bayraklarındaki 12 köşeli yıldız bu kabileleri temsil etmektedir. Nauru ekonomisi, 1980'li yılların başlarında yükselmiştir. Nauru'da deniz kuşlarının dışkılarından oluşan guano rezervleri mevcuttur ve bu rezervler fosfat ve potasyum açısından zengindir. Nauru ekonomisi bu guano rezervlerine bağlıdır. Önemli ihtiyaçlar ithal edilmektedir. Küçük ölçekli madencilik hala Nauru Fosfat Şirketi olarak bilinen RONPhos tarafından yapılmaktadır. Nauru'nun başkenti Yaren, en büyük şehri Boe'dir.

nauru-yaren-giriş

Nauru ülke bilgisi ve vizesi; Nauru vizesi için Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus T.C. Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Tüm ziyaretçilerin en az 3 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Nauru'ya varışta bu ülkeyi üç gün içinde terk ederse Transit vize gerekli değildir. İş için gelen ziyaretçilere yerel davetiye sahibi olmaları gerekir. Nauru Acil vize hattı 0533 303 7973

Yaren-District-Capital-City-of-Nauru

Nauru ülke bilgisi ve gezilecek yerler;  Nauru ve Yaren’de Gezilecek Yerler. İkinci Dünya Savaşı’na tanıklık etmiş bir yer olan Nauru Cumhuriyeti’nde savaştan kalan birçok sığınak, Japon silahları ve toplar bulunmaktadır. Bunlar dışında ise beyaz kumlu plajları, yüksek dağları ve yeraltı gölüyle dikkat çeker. Nauru turları, münferit ve grup uçak bileti ve gezileriniz için acentamız ile irtibat kurunuz.

nauru-phosphate-mining

Nauru ülke bilgisi ve ekonomisi; Kaynakların sınırlı olması nedeniyle istihdam yetersizdir. İşsizlik oranı yüzde 90 seviyesinde seyretmektedir. Nauru ekonomisinin belkemiği ve tek ihraç maddesi 1945’ten beri fosfattır. Toprakların yaklaşık yüzde 80 fosfat yatağıdır. 2014-2015 bütçesinin yaklaşık yüzde 10’unu fosfattan alınan gelir oluşturmaktadır. Enerji gereksinimi de ithal petrolle karşılanmaktadır.

Nauru ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Nauru’ya Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Nauru’nun Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilcisi Marlene Moses, 9-11 Nisan 2008 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmış, 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Dünya İnsani Zirvesine Nauru Cumhurbaşkanı Baron Divavesi Waqa katılmıştır.

nauru-airport

Nauru ülke bilgisi ve uçak bileti; Nauru’da uluslararası bir havaalanı mevcuttur ancak Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Avustralya’nın Brisbane Havaalanı’na iniş yaparak oradan Nauru Havayolları ile Nauru ülkesine geçmeniz mümkün olacaktır. İstanbul Nauru Island uçak bileti bulmak için İstanbul Nauru Island uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

anibare-bay-tel-menen hotel-nauru-yaren

Nauru ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Nauru ulaşılması zor bir ülke olduğu için turistik açıdan çok fazla gelişmiş bir yer değildir. Hatta ülke, dünyada en az turist alan ülkeler arasında birinci sırada gelir. O yüzden sadece iki tane otel seçeneği vardır. Hatta Yaren bölgesinde otel seçeneği yoktur. Gezginler, yalnızca Anibare ve Aiwo bölgelerinde konaklama fırsatına sahiptir. 0212 532 0808


Nauru Vizesi, Nauru ülke hakkında, Nauru ticari vizesi, Nauru bayrağı, Nauru ekonomisi, Nauru başkenti, Nauru - Türkiye ilişkileri, Nauru uçak bileti, Nauru otel konaklaması, Nauru ulaşım, Nauru nasıl gidilir, Nauru idari yapı, Nauru komşuları, Nauru gece hayatı, Nauru nüfus yapısı, Nauru yönetim şekli, Nauru etnik grupları, Nauru Ankara Büyükelçiliği, Nauru İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Nauru hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Nauru Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA