• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Nauru Ülke Bilgisi, seyahat etmeden önce araştırın!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıNauru Cumhuriyeti
BaşkentYaren (de facto)
BaşkanLionel Aingimea
Başbakan
Resmi Dillerİngilizce, Nauruca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü21 km²
Nüfus11.200 (2018)
Para BirimiAvustralya doları (AUD)
Zaman DilimiUTC+12
Telefon Kodu+674
İnternet.nr

Nauru ülke bilgisi, Nauru gezi rehberi ve Nauru vize işlemleri...

Nauru ülke bilgisi; , Nauru resmî adıyla Nauru Cumhuriyeti ve eskiden Pleasant Adası olarak bilinen , Güney Pasifik'te bulunan bir Mikronezya ada ülkesi. En yakın komşusu 300 kilometre (186 mi) doğusunda yer alan Kiribati'nin Banaba Adası'dır. Nauru, 21 km2'lik yüzölçümü ile dünyanın en küçük ada ülkesidir. 2011 sayımına göre 10.084 kişilik nüfusu ile Vatikan'dan sonra en az nüfusa sahip olan ülkedir. Ziyaretçiler adaya ilk "Pleasant Adası" olarak adlandırdılar. "Nauru" adı Nauruca'da "Plaja gitmek" anlamında kullanılan Anáoero kelimesinden türemiştir. Alman yerleşimciler adayı "Nawodo" veya "Onawero" olarak adlandırmıştır. 

Nauru ilk olarak en az 3000 yıl önce Mikronezya ve Polinezyalılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Geçmişte Nauru üzerinde 12 kabile vardı ve günümüzde resmî bayraklarındaki 12 köşeli yıldız bu kabileleri temsil etmektedir. Nauru ekonomisi, 1980'li yılların başlarında yükselmiştir. Nauru'da deniz kuşlarının dışkılarından oluşan guano rezervleri mevcuttur ve bu rezervler fosfat ve potasyum açısından zengindir. Nauru ekonomisi bu guano rezervlerine bağlıdır. Önemli ihtiyaçlar ithal edilmektedir. Küçük ölçekli madencilik hala Nauru Fosfat Şirketi olarak bilinen RONPhos tarafından yapılmaktadır. Nauru'nun başkenti Yaren'dir.

Nauru ülke bilgisi ve vizesi; Nauru vizesi için Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus T.C. Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Tüm ziyaretçilerin en az 3 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Nauru'ya varışta bu ülkeyi üç gün içinde terk ederse Transit vize gerekli değildir. İş için gelen ziyaretçilere yerel davetiye sahibi olmaları gerekir. Nauru vize işlemleri için arayınız.

Nauru ülke bilgisi ve gezi rehberi; Nauru ve Yaren’de Gezilecek Yerler. İkinci Dünya Savaşı’na tanıklık etmiş bir yer olan Nauru Cumhuriyeti’nde savaştan kalan birçok sığınak, Japon silahları ve toplar bulunmaktadır. Bunlar dışında ise beyaz kumlu plajları, yüksek dağları ve yeraltı gölüyle dikkat çeker. Nauru turları, münferit uçak bileti ve gezileriniz için acentamız ile irtibat kurunuz.

Nauru - Türkiye ilişkileri; Nauru’ya Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Nauru’nun Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilcisi Marlene Moses, 9-11 Nisan 2008 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmış, 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Dünya İnsani Zirvesine Nauru Cumhurbaşkanı Baron Divavesi Waqa katılmıştır.

Nauru Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Nauru vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Nauru Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.