Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Nijer Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce bizimle keşfedin !

Nijer Ülke Bilgisi

Nijer ülke bilgisi; Nijer veya resmi adıyla Nijer Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir parlamenter cumhuriyet ülkesidir. Nijer kuzeyde Cezayir ve Libya, doğuda Çad, güneyde Nijerya ve Benin, batıda ise Burkina Faso ve Mali ile komşu konumundadır. Nijer cumhuriyeti Mali, Songhai, Kanem-Bornu ve Sokoto gibi imparatorlukların yer aldığı topraklarda kurulmuştur. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Ülke büyük bir Afrika nehrinin adını taşımaktadır. Toprakların %55 çöl ya yarı-çöldür. Etnik grupları bakımından: Hausa, Djerma, Tuareg, Kanuri, Tubu, Arap, Gurmançe, Fulani ile oluşmakta ve başlıca konuşulan diller Hausa Djerma, kanurice, Fulanıca, Temaşekçe, Tıbuca, Arapça ve Gurmançe'dir. Resmi işlemlerde Fransızca kullanılmaktadır. Nijer, Afrika kıtası üzerinde 1.267.000 km² bir alan kaplamaktadır. Başkent'i Niamey'dir.

nijer-vize

Nijer ülke bilgisi ve vizesi; Nijer vize işlemleri başlatmak isteyenlerin öncelikle Nijer Büyükelçiliği ya da Nijer Konsolosluğu aracılığı ile randevu almaları önemlidir. Randevu aldıktan sonra ise Nijer vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belgelerin tamamlanması gerekir. Bu durumda Nijer vizesi nasıl alınır sorusu akıllara takılıyor. Nijer vizesi hakkında Acil vize hattı 0533 303 7973

ulusal-muze-niamey

Nijer ülke bilgisi ve gezilecek yerler;  Nijer’de Büyük Camii (Grande Mosque): Kaddafi’nin Nijer’e hediyesi olan bu yapı Niamey’de gezilecek yerler listesinin başındadır. Turun bir parçası olarak minareye çıkabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Maorey Katedrali: Niamey’deki Hristiyan topluluğunun en büyük ibadet yeri olan Katedral, yerel mimarinin modern çizgilerini taşır. Nijer turları için kolayvize ...

Niamey_Niger_tarım

Nijer ülke bilgisi ve ekonomisi; Nijer’in GSYH’si (SAGP) 18,9 milyar Dolar, Kişi Başı GSYH’si (SAGP) ise 1.100 Dolardır. Dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Nijer, BM 2015 İnsani Gelişim Endeksi sıralamasında son sırada yer almaktadır. Ülkede Batı Afrika Parasal Birliği (UEMOA) para birimi olan FCFA kullanılmaktadır. Nijer’in ekonomisi tarım, hayvancılık ve madenciliğe dayanmaktadır.

türkiye-nijer-iliskileri

Nijer ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Nijer’le ilişkilerimizin en önemli veçhelerinden birini kalkınma yardımlarımız oluşturmaktadır. 2014 yılında resmi olarak faaliyete geçen TİKA Niamey Program Koordinasyon Ofisimizle birlikte, Nijer’de birçok proje (okul, teknik lise, derslik, fistül tedavi merkezi, cerrahi klinik, ambulans, yetimhane, su kuyuları, kadının iş hayatına) hayata geçirilmektedir.

air-nijer

Nijer ülke bilgisi ve uçak bileti; Nijer uçak bileti sayfamızda ucuz Nijer uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Nijer uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Nijer ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın.>Komisyon yok. İstanbul-Niamey uçak biletleri. Nijer uçak bileti için fiyat teklif alınız.

Nijer ülke bilgisi ve Hotel konaklama; www.kolayvize.org websitesinde Nijer otelleri ve konaklama tesisleri hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiyi bulacaksınız. Otel değerlendirmeleri / yorumları, özgün fotoğraflar Nijer varış noktasındaki tatilinizde sizi kalacağınız uygun otele yönlendirecektir! Nijer hotel bilgileri ile alakalı grup ve münferit konaklamada iletişim kurunuz. 0212 532 0808


Nijer Vizesi, Nijer ülke hakkında, Nijer ticari vizesi, Nijer bayrağı, Nijer ekonomisi, Nijer başkenti, Nijer - Türkiye ilişkileri, Nijer uçak bileti, Nijer otel konaklaması, Nijer ulaşım, Nijer nasıl gidilir, Nijer idari yapı, Nijer komşuları, Nijer gece hayatı, Nijer nüfus yapısı, Nijer yönetim şekli, Nijer etnik grupları, Nijer Ankara Büyükelçiliği, Nijer İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Nijer hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Nijer Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA