• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Nijer Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıNijer Cumhuriyeti
BaşkentNiamey
BaşkanMahamadou Issoufou
BaşbakanBrigi Rafini
Resmi DillerFransızca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü1.267.000 km²
Nüfus22,44 milyon (2018)
Para BirimiBatı Afrika CFA frangı (XOF)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+227
İnternet.ne

Nijer ülke bilgisi, Nijer gezi rehberi, Nijer Vize işlemleri ...

Nijer ülke bilgisi; Nijer veya resmi adıyla Nijer Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir parlamenter cumhuriyet ülkesidir. Nijer kuzeyde Cezayir ve Libya, doğuda Çad, güneyde Nijerya ve Benin, batıda ise Burkina Faso ve Mali ile komşu konumundadır. Nijer cumhuriyeti Mali, Songhai, Kanem-Bornu ve Sokoto gibi imparatorlukların yer aldığı topraklarda kurulmuştur. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur.

Ülke büyük bir Afrika nehrinin adını taşımaktadır. Toprakların %55 çöl ya yarı-çöldür. Etnik grupları bakımından: Hausa, Djerma, Tuareg, Kanuri, Tubu, Arap, Gurmançe, Fulani ile oluşmakta ve başlıca konuşulan diller Hausa Djerma, kanurice, Fulanıca, Temaşekçe, Tıbuca, Arapça ve Gurmançe'dir. Resmi işlemlerde Fransızca kullanılmaktadır. Nijer, Afrika kıtası üzerinde 1.267.000 km² bir alan kaplamaktadır. Başkent'i Niamey'dir.

Nijer'in sonradan Sahra Çölü'ne dönüşen Kuzey kesiminde, tarih öncesi döneme uzanan yaşam izlerine rastlanmıştır. Avrupalılar'ın bölgeye gelişinden önce Songay, Mali, Gao, Bornu gibi imparatorluk ve devletler Nijer topraklarına hâkim olmuşlardır. 19. yüzyılda ise Avrupa'dan gelen İngiliz ve Alman kâşifler Nijer Nehri'nin kaynağını aradılar. Ülke 1921 yılında Fransız Batı Afrikası sömürge sistemine dahil edilerek, Fransa'nın sömürgesi haline gelmiştir. Bu bölgede sömürgeci ülkeler tarafından çiziler sınırlar, tarihi ve kültürel hassasiyetler gözetilmeden oluşturulmuştur. 1958 özerlik kazanan ülke, 1960 yılında Fransa'dan bağımsızlığını ilan etmiştir.

Nijer ülke bilgisi ve vizesi; Nijer vize işlemleri başlatmak isteyenlerin öncelikle Nijer Büyükelçiliği ya da Nijer Konsolosluğu aracılığı ile randevu almaları önemlidir. Randevu aldıktan sonra ise Nijer vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belgelerin tamamlanması gerekir. Bu durumda Nijer vizesi nasıl alınır sorusu akıllara takılıyor. Nijer vizesi hakkında Danışmanımızdan bilgi alabilirsiniz.

Nijer ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Nijer’de Büyük Camii (Grande Mosque): Kaddafi’nin Nijer’e hediyesi olan bu yapı Niamey’de gezilecek yerler listesinin başındadır. Turun bir parçası olarak minareye çıkabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Maorey Katedrali: Niamey’deki Hristiyan topluluğunun en büyük ibadet yeri olan Katedral, yerel mimarinin modern çizgilerini taşır. Nijer turları için kolay vize ...

Nijer - Türkiye ilişkileri; Nijer’le ilişkilerimizin en önemli veçhelerinden birini kalkınma yardımlarımız oluşturmaktadır. 2014 yılında resmi olarak faaliyete geçen TİKA Niamey Program Koordinasyon Ofisimizle birlikte, Nijer’de birçok proje (okul, teknik lise, derslik, fistül tedavi merkezi, cerrahi klinik, ambulans, yetimhane, su kuyuları, kadının iş hayatına) hayata geçirilmektedir.

Nijer Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Nijer Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.