• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Nijer Vizesi, Nijer vize işlemleri hakkında tüm bilgiler

Nijer Ticari Vize

Nijer Ticari Vize Nasıl Alınır.? Nijer ticari vize alınması için ticari vizeyi veren yetkili Nijer makamlarına başvurulması gerekir. Nijer ticari vize Nijer’i ülke dışında temsil eden konsolosluk ya da büyükelçiliklerde verilmektedir. Nijer’in Türkiye’deki tek dış temsilciliği ise Nijer Büyükelçiliği Ankara olup Türkiye’nin başka bir şehrinde konsolosluğu bulunmamaktadır. Acentamız vize başvurusu yapmaya yetkilidir.

Nijer Turistik Vize

Nijer’e giriş yapabilmeniz için vize almanız gerekecektir. Nijer turistik vize müracaatları sadece 1 aylık tek girişli olarak verilmektedir. Nijer turistik vize işlemleri ortalama 3 iş günü sürmektedir. Başvuru vize ücretleri Ankara Nijer Büyükelçiliği vize bölümüne € olarak nakit ödenmektedir. Nijer turistik vizesine başvuru yapacak olan bireyler için meslek ayrımı olmaksızın, her meslek grubu aşağıdaki evrakları ibraz etmekle yükümlüdür. 

Nijer vizesi, Nijer Turistik vize ve Nijer ticari vize işlemleri ...

Nijer vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Nijer Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Nijer vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak başvuru yapılması zorunlu değildir. Nijer vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Nijer vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Nijer vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Nijer vizesi alınabilecektir. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten 10 gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Nijer vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacına göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Nijer vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Nijer Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 7 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Nijer vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Nijer Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Nijer'in dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekiyor ve randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Nijer temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Nijer Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 7 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Nijer Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Nijer'e giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Nijer ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Nijer vizesi işlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Nijer Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.