Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Nijerya Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

Nijerya Ülke Bilgisi

Nijerya ülke bilgisi; Nijerya ya da resmî adı ile Nijerya Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijer, Çad, Kamerun ve Benin oluştururken, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır. Ülkenin başkenti Abuja'dır. Ülkenin ismi Nijer Nehri'nden gelmektedir. Nijer nehri ifadesinin Tuareg dilinde karşılığı olan ghir n-igheren kelimesi nehirlerin nehri anlamına gelmekte olup, bu kelime Arapça'da Nahr al-anhur olarak Latince'de ise Niger (Türkçe: siyah olan) olarak kullanılmıştır. Nijerya 923.768 km²'lik bir yüz ölçümüne sahip olup, kuzey-güney yönündeki genişliği 1.100 km, batı-güney yönündeki genişliği ise 1.200 km'dir. Dünyanın nüfus bakımından yedinci ülkesi olan Nijerya, yaklaşık 190.000.000 nüfusuyla Afrika’nın en kalabalık ülkesidir. Nüfus artışının en yüksek olduğu ülkelerden biridir.

Yankari National Park-nijerya

Nijerya ülke bilgisi ve vizesi; Nijerya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların, seyahatinden önce Nijerya’nın Ankara temsilciliğinden  vize almaları gerekir. Nijerya’nın sınırda vize uygulaması bulunmamaktadır. Öte yandan, diplomatik pasaport sahipleri 29 Kasım 2014 tarihinden itibaren Nijerya’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler. Acil Nijerya Vizesi bilgi hattı ve yardım için 0533 303 7973

Abuja-Ulusal camii-nijerya

Nijerya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Nijerya denilince gezilecek yerlerin en başında gelenlerden biri Ulusal Cami’dir. Millenium Müzesi ise sık sık turist akınlarına uğramaktadır. Ibadan şehrinin mimarisi görülmeye değerdir; geleneksel Nijerya’lı amblemleri ile süslenmiş sömürge binaları gözleri üzerine çekmektedirler. Emir’in Sarayı görülmesi gereken yerdir. www.kolayvize.org

nijerya-doğalgaz

Nijerya ülke bilgisi ve ekonomisi; Nijerya, nüfusu ve doğal kaynakları ile ekonomik açıdan büyük bir potansiyel taşımaktadır. 2014 yılında milli gelir hesabının yenilenmesiyle ortaya çıkan yeni rakamla Güney Afrika’yı geçerek Afrika kıtasının en büyük ekonomisi haline gelmiştir. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi Nijerya, hâlihazırda petrol rezervleri itibariyle ilk on ülkededir.

türkiye nikaragua ilişkileri

Nijerya ülke bilgisi ve T; Ülkemiz, 1960 yılında bağımsızlığını kazanan Nijerya’nın o dönemki başkenti Lagos’ta Ağustos 1962’de Büyükelçilik açmıştır. Büyükelçiliğimiz 1991 yılında başkent ilan edilen Abuja’ya 2001 yılında taşınmıştır. İki ülke arasındaki siyasi ilişkiler iyi düzeydedir. İİT ve D-8 Grubu üyesi olan ülkemiz ve Nijerya, uluslararası kuruluşlar çerçevesinde yakın işbirliği mevcuttur.

Nijerya ülke bilgisi ve uçak bileti; Türk Hava Yolları ile Nijerya'ya Türkiye'den seyahat etmek istiyorsanız hem aktarmasız uçuşlar hem de aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar ülkenin başkenti olan Abuja'da bulunan Nnamdi Azikiwe International Airport'a gerçekleştirilmektedir. Nijerya ticari ve turistik seyahatleriniz için grup bileti ve Nijerya münferit uçak bileti için fiyat teklif alınız.

Hotel La Gran Sultana

Nijerya ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Nijerya için Abuja otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, www.kolayvize.org ile otel rezervasyonu yaptığınızda, rezervasyon bilgilerinizi ve otele nasıl ulaşabileceğinize dair açıklamaları size e-posta iletiyoruz. Nijerya hotel konaklamada iletişim kurunuz. 0212 532 0808


Nijerya Vizesi, Nijerya ülke hakkında, Nijerya ticari vizesi, Nijerya bayrağı, Nijerya ekonomisi, Nijerya başkenti, Nijerya - Türkiye ilişkileri, Nijerya uçak bileti, Nijerya otel konaklaması, Nijerya ulaşım, Nijerya nasıl gidilir, Nijerya idari yapı, Nijerya komşuları, Nijerya gece hayatı, Nijerya nüfus yapısı, Nijerya yönetim şekli, Nijerya etnik grupları, Nijerya Ankara Büyükelçiliği, Nijerya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Nijerya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Nijerya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA