• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Nijerya Vizesi, Tüm Nijerya Vize İşlemleri hakkında

Nijerya Ticari Vize

Nijerya'ya seyahat için ticaret vizesi gerekmektedir. İş için Nijerya'ya giden yolcuların ikamet ettikleri ülkeden ayrılmadan önce iş vizesi için başvurmaları gerekmektedir. Nijerya'ya gelen ziyaretçiler için sağlık ve aşılar hakkında bilgi de unutmayın. Nijerya sağlık yetkilileri tüm ziyaretçilerden kolera ve sarı humma karşı aşı öneririz. Nijerya vize işlemleri için danışmanımızdan hizmet alabilirsiniz.

İstihdam (STR) Vizesi

Nijerya İstihdam (STR) vize (uzun süreli çalışma vizesi), Nijerya’da faaliyet gösteren firmanın göç idaresinden çıkartmış olduğu kota kullanım belgesi ile yapılabilmektedir. Yıllık kota kullanım belgesi, davet eden firmanın, davet edilen kişiyi hangi iş pozisyonunda çağırıldığını gösteren resmi onaylı bir belgedir. Üniversite diploması olmayan başvuru sahiplerinin İstihdam (STR) vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir. Başvurular şahsen yapılmakta, parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Danışmanımızdan hizmet alabilirsiniz.

Nijerya Turist Vizesi

Nijerya'ya seyahat için turist vizesi gerekmektedir. Turizm amacıyla Nijerya ziyaret etmek isteyen kişilerin yanı sıra aile üyeleri ziyaret etmek isteyen kişilere verilir. Nijerya'ya gelen ziyaretçiler için sağlık ve aşılar hakkında bilgi de unutmayın. Nijerya sağlık yetkilileri tüm ziyaretçilerden kolera ve sarı humma karşı aşı öneririz. Anti-sıtma profilaktik de şiddetle tavsiye edilir. Nijerya vize işlemleri için destek alınız.

Çalışma (TWP) Vizesi

Nijerya çalışma (TWP) vize, Nijerya'da faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen sınırlı miktarda hizmet sunan, bakım, montaj makine ve ekipman onarımı, kalifiye işçi, müteahhit ve uzmanlar için alınan bir vize türüdür. Kısa süreli çalışma vizesi, Nijerya'daki şirketin, Abuja'daki Göç İdarine yapmış başvuru sonrasında alınan bir vizedir. Kısa süreli çalışma vizesi (TWP vize) Nijerya'daki davet eden şirketin, vize başvuru yapacak olan kişiye yazmış olduğu davete belirtilen tarihlere göre genellikle 1 ile 3 ay arasında tek girişli olarak verilir.

Nijerya vizesi, Nijerya ticari vize, Nijerya Turistik vize işlemleri ...

Nijerya vizesi için iki çeşit başvuru seçeneği bulunmaktadır. Nijerya kapı vizesine online başvuru yapılabilir (visa on arrival) ya da Nijerya Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılabilir. Bu sayfa, Nijerya'yı ziyaret eden ve ülkeye girmek için vizeye ihtiyaç duyabilecek kişiler içindir.  T.C. vatandaşları için ülkeye giriş yapmak için pasaport ve Nijerya vizesi gerekmektedir. Nijerya'ya giriş vizenizi sunarak Nijerya'ya yasal olarak girdiğinizi kanıtlamadığınız sürece Nijerya'dan yasal olarak ayrılamazsınız. Kolay Vize Danışmanlık Ofisi, Nijerya da dahil olmak üzere tüm ülkelere vize hizmetleri sunmaktadır.  

Vize başvurunuzdan önce, ziyaret amacınızın net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Nijerya Büyükelçiliği'nin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda net bilgi vermeye sahip değiliz.

Başvurunuzu aşağıdaki dört aşamada hazırlayınız:

1. En az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olduktan sonra yapılması gereken diğer işlem başvuru sahibinin meslek grubuna ve gidiş amacına bağlı olarak gerekli dokümanları hazırlamanızdır. Tüm işlemlerinizi tamamlamış olsanız dahi eksik ya da yanlış sunulan evrak tüm vize alma sürecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Şahsen başvuru zorunludur.

Bu sebeple vize alma işlemini ciddiye almanız ve bu doğrultuda sizden talep edilen evrakları dikkatli bir şekilde temin etmeniz gerekir. Gidilecek ülkeye göre doğru başvuru formu, elçiliğin/konsolosluğun talep ettiği formatta yazılmış dilekçeler, ilgili konaklama ve uçuş kanıt belgesi gibi dokümanlar vize başvuru dosyasında tam ve doğru bir şekilde bulunmalıdır. Kişi hazırlamış olduğu onay yapılacak evrakı veya vize takip dosyasını ile birlikte başvuru merkezi veya elçilik/konsolosluk önünde tam saatinde bulunmalıdır. Randevu sırası geldiğinde şahsi evrakları ile mülakata katılır veya tarafınızdan ilgili büyükelçiliğe teslim edilir.

2. Başvuru sahibinin hazırlamış olduğu şahsi evraklardan veya vize dosyasından sonra Nijerya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılması gerekir. Bu sebeple konu ile ilgili yeterli araştırma yapılmalıdır. Vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Danışmanımız aracılığı ile hizmet alabilirsiniz.

3. Mülakat işlemlerinin tamamlanmasının ardından vize başvuru ücreti ödenir. Başvuru ücretinin ödenme şekli USD olarak ve nakittir. Ankara Nijerya Büyükelçiliği randevu ücreti istememektedir. Bazı ülkelerin vize ücreti, başvurudan önce ilgili ülke konsolosluğunun belirlediği banka hesabına USD veya döviz olarak yatırılır. Bazı ülkeler ise vize ücretini başvuru sırasında USD ve döviz olarak almaktadır.

4. Ödeme işleminin tamamlanması bir bakıma vize başvuru sürecinin sona erdiğini gösterir. Ancak vize başvurusunu tamamlamak işleminizin bittiği anlamına gelmez. Vize sonucunuz tarafınıza bildirilene dek elçilik başvuru sahibinden ek evrak isteme hakkı vardır. Bu sebeple başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra size verilen ‘başvuru takip fişi’ ile başvuru durumunuzu telefon ile takip etmelisiniz. Vize veya evrak işlemlerinizin sonucu başvuru merkezi veya ilgili elçilik/konsolosluktan bizzat almanız beklenir ya da sizin adınıza başvuru işlemlerinizi takip eden kişi ve vize danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile alınabilir.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kişinin vize başvuru sonucu olumlu ise vize onayı pasaportuna işlenir. Verilen vize onayında ‘vize süresi, tekli veya çoklu giriş’ gibi bilgiler yer alır. Eğer kişinin vize başvuru sonucu olumsuzsa yani red cevabı verilmiş ise bu red beyanı kişiye pasaportu ile birlikte teslim edilir. Ret alma nedenine göre kişinin yeniden vize başvurusu yapma hakkı süre kısıtlaması olmaksızın her zaman vardır. Vize almak istediğiniz ülkeyi seçmek için tıklayın!

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya vizesi başvurusunda bulunmak üzere Nijerya Büyükelçiliği veya Danışmanlarımızdan randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Şahsen gelmeniz gerekiyor ve randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir.

Nijerya Vizesi Başvuru Kararı

Nijerya Büyükelçiliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Kolay Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Nijerya Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Nijerya´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Nijerya Ülkesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Nijerya davetiye, otel rezervasyonu) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Nijerya vize işlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Nijerya Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.