Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Norveç Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

Norveç Ülke Bilgisi

Norveç ülke bilgisi; Norveç resmi adıyla Norveç Krallığı (Norveççe: Kongeriket Norge, Kongeriket Noreg). Kuzey Avrupa'da bulunan İskandinav Yarımadası'nın batısında bir ülke. Finlandiya, İsveç ve Rusya Federasyonu ile komşu olan ülkenin batıda Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan Norveç Denizi'ne kıyısı vardır. Kıyıları binlerce fiyordla çizilmektedir. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Oslo'dur. 385,180 km² alana yayılan Norveç'in, Finlandiya ile 729, İsveç ile 1.619, Rusya ile 167 kilometre sınırı vardır ve 21.925 kilometrelik çok uzun bir sahil şeridi vardır. Norveç Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standartına ve ekonomik gelişmişliğe sahip olduğu için Avrupa Birliği'ne girmek istememektedir. Zira, ülke kıyılarındaki petrol rezervlerinin zenginliği ve dünya ve Avrupa balıkçılık sektörünü elinde bulundurması ile tanınmaktadır. Avrupa Birliği'ne olumsuz yaklaşmalarının bir nedeni de balıkçılık sektörünü olumsuz etkileyeceği yönündeki çekinceleridir. Öte yandan; Norveç, İsviçre, İzlanda ve Lihtenştayn ile birlikte EFTA (Avrupa Serbest Dolaşım Örgütü) üyesidir ve bu örgütü terk edip AB'ye geçmeyi istememektedir. Avrupa Birliği'nin ısrarları işe yaramamaktadır. Zira ülkede iki kere referandum yapılmış ikisinde de Avrupa Birliği'ne red çıkmıştır. Bugünlerde yapılan anketlerde AB'yi isteyenlerin oranı %50 civarındadır. Norveç ayrıca bir NATO ülkesidir. Norveçin en önemli sorunu azalan ve yaşlanan nüfus sorunudur. Ülkede yaşayan insanların sayısı beş milyon civarındadır ve işgücü eksikliği çekmektedir. Öte yandan Avrupa'nın en pahalı ülkesidir.

schengen-norvec-vizesi

Norveç ülke bilgisi ve vizesi; Norveç Vize bilgilendirme web sitesine hoşgeldiniz. Bu websitesi size Norveç için Schengen vizesine veya Norveç oturum iznine nasıl başvurmanız gerektiği ile ilgili bilgi sağlamaktadır. Bu websitesindeki sayfaları inceleyin, başvurunuzu en doğru evraklarla düzgün bir şekilde sunarak, yaşanabilecek gereksiz gecikmeleri önleyebilirsiniz. Norveç Vizesi için inceleyiniz.

snowmobile_safari_svalbard_norway

Norveç ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Norveç Kuzey Avrupa’da, İskandinav Yarımadası’nın en batısında konumlanan Norveç; muhteşem doğasıyla insanoğlunun yeryüzünde görebileceği en güzel manzaralara sahip. Binlerce fiyordla çizilen kıyılarında, dünyada eşi benzeri olmayan coğrafi oluşumların yer aldığı ülkede, yeşil ve mavinin her tonuna birlikte rastlanıyor. www.kolayvize.org

norveç ekonomisi

Norveç ülke bilgisi ve ekonomisi; Norveç Ekonomisi tarih boyunca doğal kaynaklara bağlı olan Norveç’in başlıca ekonomik ürünleri; balıkçılık, orman ürünleri, madencilik ve gemicilik olarak sıralanabilir. Endüstri devrimi ile beraber su gücü ve elektriğin Norveç’te erken zamanlarda kullanılmaya başlaması, Norveç ekonomisinde önemli atılım sağlamıştır. Avrupa’nın 2. en yüksek gelirli ülkesidir.

Türkiye Norveç İlişkileri

Norveç ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ile Norveç, diplomatik ilişkilerin kurulduğu 1926 yılından bu yana dostane ilişkiler içinde olmuştur. Üye olmamalarına rağmen AB ile yakın işbirliği içinde bulunan iki ülke, NATO kanat ülkeleri olarak çeşitli uluslararası ve bölgesel sorunlar hakkında benzer görüş ve endişeleri paylaşmaktadırlar. Norveç’te yaşayan Türk toplumu yaklaşık 20.000 kişidir. 

Norveç Hava Yolları

Norveç ülke bilgisi ve uçak bileti; Norveç uçak bileti sayfamızda ucuz Norveç uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Norveç uçak bileti fiyatları hakkında acentamızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. Norveç ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Ekonomik Norveç uçak bileti fiyatları sorunuz.

Norveç otel konaklama bilgisi

Norveç ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Norveç için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini Skyscanner Hotels ile kolayca bulabilirsiniz. 2000 otel arasından seçim yaparak rezervasyon talep edin veya alternatif olarak Oslo, Bergen ve Tromsø gibi popüler yerlerdeki düşük fiyatlı otelleri keşfedin. Nijerya hotel konaklamada iletişim kurunuz. 0212 532 0808


Norveç Vizesi, Norveç ülke hakkında, Norveç ticari vizesi, Norveç bayrağı, Norveç ekonomisi, Norveç başkenti, Norveç - Türkiye ilişkileri, Norveç uçak bileti, Norveç otel konaklaması, Norveç ulaşım, Norveç nasıl gidilir, Norveç idari yapı, Norveç komşuları, Norveç gece hayatı, Norveç nüfus yapısı, Norveç yönetim şekli, Norveç etnik grupları, Norveç Ankara Büyükelçiliği, Norveç İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Norveç hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Norveç Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA