• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Norveç Vizesi, Norveç vizelerine dair herşey burada

Norveç Ticari Vize

Norveç ticari vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Gidiş amacı iş ile ilgiliyse (toplantılara ya da fuarlara katılmak için, ya da diğer ticari amaçlı seyahatler için v.b.). Schengen vizesi yabancı uyruklu kişilerin Norveç’i ve diğer Schengen ülkelerini 90 güne kadar ziyaret edebilmelerine izin verir. Lütfen daha fazla bilgi için sekmeleri tıklayınız. Norveç vize başvuru formunuzu online olarak doldurmanız gerekmektedir. Norveç Konsolosluğu, Norveç’e ticari amaçla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize uygulanır. Lütfen detaylı bilgiler için arayınız. Sorularınız için vize@kolayvize.org

Aile Birleşimi Vizesi

Aile göçü aynı zamanda Aile Birleşimi olarak da adlandırılır. Aile birleşimi için başvuranlar genelde Norveç’te yaşayan bir kişinin, eşi, akrabası veya Norveç vatandaşı ile olan ortak çocuklarla yapılır. Diğer başvuru yapabilecek aile üyeleri, Norveç’te çocuğu olan ebeveynler, Norveç’te biriyle evlenecek kişiler (nişanlılar), evlatlık çocuk ve kan bağı olan kardeşlerdir. Vize Başvuru merkezinden Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan vatandaşlar aile göçü için oturum iznine başvuru yapabilir. Aile birleşimi ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen sayfaları inceleyiniz.

Norveç Turistik Vize

Gidiş amacı, kişilerin turist olarak, gezi operatörleri aracılığıyla aldıkları turlar ya da kendi yaptıkları seyahat planlarıyla Norveç’i ziyaret etmektir. Schengen vizesi yabancı uyruklu kişilerin Norveç’i ve diğer Schengen ülkelerini 90 güne kadar ziyaret edebilmelerine izin verir. Lütfen daha fazla bilgi için sekmeleri tıklayarak ilerleyiniz. Vize başvuru merkezinden başvurabilecek kişiler için lütfen yetki alanlarını kontrol edin. Norveç vize başvuru formunuzu online olarak doldurmanız gerekir. Norveç vizesi işlem süreci normal koşullarda 15 gündür. Sorularınız için vize@kolayvize.org

Eğitim/Çalışma Vizesi

Norveç’e çalışmak için gelmek istiyorsanız, bir oturum iznine ihtiyacınız olacaktır. Normalde öncelikle bir iş bulmanız gerekmektedir. Başvuracağınız oturum izni, yeterliliğinize ve Norveç’te çalışacağınız için cinsine bağlıdır. Norveç’te üç aydan fazla bir süre için eğitime ya da okula gitmek istiyorsanız, eğitim iznine başvurmanız gerekmektedir. Eğer eğitim vizenizi alırsanız, eğitim alırken haftada 20 saate kadar, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz. çalışma, eğitim ve diğer amaçlı oturum izinleri ile ilgili daha fazla bilgi için Kolay Vize Danışmanımıza sorunuz.

Norveç vizesi, Norveç vizesi hakkında bilgi sayfası.

Norveç, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Norveç Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Norveç veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır. Norveç'e seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın.

Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. Norveç Vize başvuru süreciyle ilgili adım adım bilgi almak için sayfamızdaki bilgileri tıklayınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Norveç vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. Norveç vizesi formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin Norveç Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Fax ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan degişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliligini korumaktadır. Vize başvuru formunuzu tamamlamanız için E-mail ve şifreniz olması gerekmektedir.

3. Norveç vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Bolu, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir, Kocaeli  illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları  Norveç Konsolosluğu konsolosluk işlemlerini ve Norveç Konsolosluğu vize işlemlerini VFS Norveç vizesi başvuru merkezine yapılmalıdır. Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha bir çoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Norveç Vizesi Başvurusu

Norveç vizesi başvurusunda bulunmak üzere Norveç’in dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır. Son 59 ay içinde Norveç Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Norveç Vizesi Başvuru Kararı

Norveç Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Norveç temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Norveç Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Norveç vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Norveç’te kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Norveç Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Norveç'e giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Norveç'ten davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Norveç Vizesi, Norveç vizesi nasıl alınır?, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Fransa Vizesi, Norveç vizesi danışmanınız.