Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Orta Afrika Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

Orfa Afrika Ülke Bilgisi

Orfa Afrika ülke bilgisi; Orta Afrika Cumhuriyeti (Fransızca: République Centrafricaine IPA: /ʀepyblik sɑ̃tʀafʀikɛn/ veya Centrafrique /sɑ̃tʀafʀik/) ya da yaygın kullanımı ile Orta Afrika, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Çad, Sudan, Güney Sudan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti ve Kamerun oluşturmaktadır. Ubangi-Chari ismi ile geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke, 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Ülkenin başkenti Bangui'dir. Ülke Güney Afrika Cumhuriyeti ile birlikte ülke isminde kıta ismi Afrika 'yı kullanan iki ülkeden biridir. Geçmişte Roma İmparatorluğu'na bağlı bir eyalet olan ve günümüzde Tunus'un kurulu olduğu bölgelerde bulunan Afrika eyaleti için kullanılan Afrika daha sonraları Araplar tarafından da aslına sadık kalınarak Ifriqiya olarak adlandırılmıştır. O dönemler Libya olarak adlandırılan kıta zamanla Afrika olarak adlandırılmıştır. Afrika kelimesinin köken olarak nereden geldiği ve nasıl oluşturulduğu tam olarak belli olmasa da yerel kabilelerin kullanımından ortaya çıkan bir kelime olduğu ya da Fenike dilinde toz anlamına gelen afar kelimesinden türetildiği tahmin edilmektedir. Ülkenin konumu ile birlikte kıta isminin de kullanılması ile birlikte ülke ismi oluşturulmuştur.

orta afrika vizesi

Orta Afrika ülke bilgisi ve vizesi; Vatandaşların Orta Afrika ülkesine seyahati vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın, Orta Afrika seyahati öncesinde sarıhumma hastalığına karşı aşılarını yaptırmaları ve sağlık karneleriyle ülkeye gelmeleri gerekmektedir. Çocuk felci, menenjit, tifo, tetanos ve hepatit aşılarının olunmasında yarar görülmektedir.Orta Afrika Vizesi için sayfamızı inceleyiniz.

Bangui_City_Centre

Orta Afrika ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Orta Afrika Bangui şehrinin gezilip görülmeye değer yerleri arasında öne çıkan Musee De Boganda Müzesi (Boganda Ulusal Müzesi), Orta Afrika Cumhuriyeti’nin ulusal müzesi konumunda. Bu müzede, ülkenin kültürel ve tarihi dokusu hakkında ilginç detaylar ve etkileyici sanat eserleri bulabilirsiniz. Orta Afrika turlar için arayınız. www.kolayvize.org

Orta Afrika ülke bilgisi ve ekonomisi; Orta Afrika ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma ve maden ihracatına dayanmaktadır. Ülkenin verimli topraklarına rağmen üretim düşüktür. Ülkede elmas, uranyum, altın ve petrol kaynakları bulunur. Öte yandan, hem tarımsal üretimin hem de diğer alanlardaki üretimin dünya pazarlarına sunulması da denize çıkışı olmayan Orta Afrika için önemli bir sorundur.

türkiye afrika ilişkileri

Orta Afrika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Orta Afrika’da yaşanan bu süreçte insani yardımlar, zor şartlar altındaki Müslümanlara yardım eli uzatılmış, ülkenin tarihinde darbe yapmadan yönetime gelen Geçiş Dönemi Hükümeti'ne desteğimiz gösterilmiş ve BM, AfB esasları ile Afrika Ortaklık Politikamızın değerleri olan ülkelerin toprak bütünlüğü ve egemenliklerinin korunması ilkeleri gözetilmiştir.

orta afrika hava yolları havalimanı

Orta Afrika ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyada milyonlarca uçuş noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan acentamız ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Orta Afrika Cumhuriyeti istikametine uygun uçak bileti mi arıyorsunuz? Orta Afrika uygun bilet için arayınız. 0212 532 0808

hotel ledger plaza bangui

Orta Afrika ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Bangui için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini acentamız aracılığı ile kolayca bulabilirsiniz. Bangui için 7 otel arasından seçim yaparak rezervasyon yapın veya alternatif olarak , ve gibi popüler yerlere yakın otelleri inceleyiniz. Bangui için belirli bir oteli mi arıyorsunuz? Nijerya hotel konaklamada iletişim kurunuz.


Orta Afrika Vizesi, Orta Afrika ülke hakkında, Orta Afrika ticari vizesi, Orta Afrika bayrağı, Orta Afrika ekonomisi, Orta Afrika başkenti, Orta Afrika - Türkiye ilişkileri, Orta Afrika uçak bileti, Orta Afrika otel konaklaması, Orta Afrika ulaşım, Orta Afrika nasıl gidilir, Orta Afrika idari yapı, Orta Afrika komşuları, Orta Afrika gece hayatı, Orta Afrika nüfus yapısı, Orta Afrika yönetim şekli, Orta Afrika etnik grupları, Orta Afrika Ankara Büyükelçiliği, Orta Afrika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Orta Afrika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Orta Afrika Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA