• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Orta Afrika Vizesi, Orta Afrika Vize İşleri hakkında !

Orta Afrika Ticari Vize

Tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Orta Afrika Vizesi başvurusu yapmak zorundadır. Orta Afrika vize evrakları listesi 2021 genel vize evrakları listesi olup seyahat amacınıza ve durumunuza göre gerekli evrak listesine ulaşmak için iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Orta Afrika Vize başvurularında durumunuza uygun en güncel evrak listesini Kolay Vize Danışmanımızı arayarak ücretsiz olarak bilgi isteyiniz. 

Orta Afrika Turistik Vize

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi Başvuru 2021 almak isteyen Türk vatandaşları, en kapsamlı bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilir. ürkiye Cumhuriyeti ile Orta Afrika Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti bulunmaz. Vize başvurusunda bulunurken eksik veya yanlış evrak hazırlamak ve vize işlemlerini takip edememekten dolayı büyükelçilik tarafından ek evrak talep edilebilir, aynı zamanda vize başvurusu vize reddiyle cevaplanabilir. 

Orta Afrika vizesi, Orta Afrika vize işlemleri

Bu sayfa, Orta Afrika'yı ziyaret eden ve ülkeye girmek için vizeye ihtiyaç duyabilecek kişiler içindir.  T.C. vatandaşları için ülkeye giriş yapmak için pasaport ve Orta Afrika vizesi gerekmektedir. Kolay Vize Danışmanlık Ofisi, Orta Afrika'da dahil olmak üzere tüm ülkelere vize hizmetleri sunmaktadır.  

Vize başvurunuzdan önce, ziyaret amacınızın net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. İşimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Orta Afrika Büyükelçiliği'nin inisiyatifinde olduğundan, vize alınıp alınmayacağı ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda net bilgi vermeye sahip değiliz.

Başvurunuzu aşağıdaki dört aşamada hazırlayınız:

1. Başvuru sahibinin meslek grubuna ve gidiş amacına bağlı olarak gerekli dokümanları hazırlamanız gerekmekte. Tüm işlemlerinizi tamamlamış olsanız dahi eksik ya da yanlış sunulan evrak tüm vize alma sürecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Şahsen başvuru zorunludur.

Bu sebeple vize alma işlemini ciddiye almanız ve bu doğrultuda sizden talep edilen evrakları dikkatli bir şekilde temin etmeniz gerekir. Gidilecek ülkeye göre doğru başvuru formu, elçiliğin/konsolosluğun talep ettiği formatta yazılmış dilekçeler, ilgili konaklama ve uçuş kanıt belgesi gibi dokümanlar vize başvuru dosyasında tam ve doğru bir şekilde bulunmalıdır. Kişi hazırlamış olduğu onay yapılacak evrakı veya vize takip dosyasını ile birlikte başvuru merkezi veya elçilik/konsolosluk önünde tam saatinde bulunmalıdır. Randevu sırası geldiğinde şahsi evrakları ile mülakata katılır veya tarafınızdan ilgili büyükelçiliğe teslim edilir.

2. Başvuru sahibinin hazırlamış olduğu şahsi evraklardan veya vize dosyasından sonra Orta Afrika Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılması gerekir. Bu sebeple konu ile ilgili yeterli araştırma yapılmalıdır. Vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Danışmanımız aracılığı ile hizmet alabilirsiniz.

3. Mülakat işlemlerinin tamamlanmasının ardından vize başvuru ücreti ödenir. Başvuru ücretinin ödenme şekli USD olarak ve nakittir. Ankara Orta Afrika Büyükelçiliği randevu ücreti istememektedir. Bazı ülkelerin vize ücreti, başvurudan önce ilgili ülke konsolosluğunun belirlediği banka hesabına USD veya döviz olarak yatırılır. Bazı ülkeler ise vize ücretini başvuru sırasında USD ve döviz olarak almaktadır.

4. Ödeme işleminin tamamlanması bir bakıma vize başvuru sürecinin sona erdiğini gösterir. Ancak vize başvurusunu tamamlamak işleminizin bittiği anlamına gelmez. Vize sonucunuz tarafınıza bildirilene dek elçilik başvuru sahibinden ek evrak isteme hakkı vardır. Bu sebeple başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra size verilen ‘başvuru takip fişi’ ile başvuru durumunuzu telefon ile takip etmelisiniz. Vize veya evrak işlemlerinizin sonucu başvuru merkezi veya ilgili elçilik/konsolosluktan bizzat almanız beklenir ya da sizin adınıza başvuru işlemlerinizi takip eden kişi ve vize danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile alınabilir.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kişinin vize başvuru sonucu olumlu ise vize onayı pasaportuna işlenir. Verilen vize onayında ‘vize süresi, tekli veya çoklu giriş’ gibi bilgiler yer alır. Eğer kişinin vize başvuru sonucu olumsuzsa yani red cevabı verilmiş ise bu red beyanı kişiye pasaportu ile birlikte teslim edilir. Ret alma nedenine göre kişinin yeniden vize başvurusu yapma hakkı süre kısıtlaması olmaksızın her zaman vardır. Vize almak istediğiniz ülkeyi seçmek için tıklayın!

Orta Afrika Vize Başvurusu

Orta Afrika vizesi başvurusunda bulunmak üzere Orta Afrika Büyükelçiliği veya Danışmanlarımızdan randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Şahsen gelmeniz gerekiyor ve randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir.

Orta Afrika Vizesi Başvuru Kararı

Orta Afrika Büyükelçiliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Kolay Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Orta Afrika Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Orta Afrika´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Orta Afrika ülkesi’ ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Orta Afrika davetiye, otel rezervasyonu) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Orta Afrika Vize işlemleri ve ülke vizeleri. Bahreyn vizesi ve Benin Vize işlemleri. Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi. Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Orta Afrika Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanız.