Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Pakistan Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

Pakistan Ülke Bilgisi

Pakistan ülke bilgisi; Pakistan veya resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti, Güney Asya'da bir ülkedir. Umman Denizi'ne 1.046 km kıyısı vardır. Batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti, doğusunda Hindistan vardır. Nüfus bakımından dünyada 6. olup, 1947'de İngiliz sömürgesindeki Hindistan'dan, yaşanan kanlı bir mücadele sonrası ayrılarak 14 Ağustos 1947'de kurulmuştur. Daha sonrasında yine bir bölünme yaşayıp batısı bugünkü Pakistan, doğusu ise Bangladeş olmuştur. Pakistan'da Pencap, Sind, Kuzeybatı Sınır Eyaleti ve Belucistan olmak üzere 4 eyalet vardır ve federal başkenti İslamabad'dır. "Pakistan" Urdu dilinde ve Fars dilinde "Pak ülke" anlamına gelmektedir. İlk olarak "PAKSTAN" sözcüğü Choudhary Rahmat Ali tarafından 1934 yılında telaffuz edilmiş ve Birleşik Krallık'ın eski Hindistan sömürgesinin 5 eski eyaletinin harflerinden türetilmiştir. Söz konusu eyaletler bugün Pakistan'ı meydana getirmektedir.

Pakistan Vizesi www.kolayvize.org

Pakistan ülke bilgisi ve vizesi; T.C. vatandaşları Pakistan’ın Ankara’daki Büyük elçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak, Pakistan’a yapacakları seyahatin amacına uygun vize almaları gerekir. Vatandaşlarımızın turist vizesiyle ülkeye giriş yapıp, daha sonra çalışma ve oturum izni almak için başvuruda bulunmaları durumunda ceza tatbik edilebilmektedir. Acentamızdan yardım alınız.

Pakistan Gezilecek Yerler ve vize

Pakistan ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Pakistan, İslamabad şehrinde gezilecek birçok yer bulunuyor. Bu yerlerin başlıcaları, Shah Faisal Mosque, Pakistan Monument, Lok Virsa Museum, Nurpur Shahan Village, Taxila Excavations, Margalla Hills, Truk Workshops ve Ayup National Park bulunuyor. Bunlar dışında birçok yer ve görülmesi gereken alan sizleri bekliyor. www.kolayvize.org

Pakistan Ekonomisi

Pakistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Pakistan’da 100’den fazla Türk firması faaliyet göstermektedir. Türk yatırımları ağırlıklı olarak enerji, finans, altyapı projeleri ve müteahhitlik sektörlerindedir. Pakistan’da Türk müteahhitlik firmaları bugüne kadar 2.7 Milyar ABD Doları tutarında 45 proje gerçekleştirmiştir. Türkiye ve Pakistan arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalamasına çalışılmaktadır.

Pakistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Pakistan’la ilişkileri, Pakistan’ın bağımsız bir devlet olarak kurulduğu 14 Ağustos 1947 tarihinden itibaren yakın dostluk ve kardeşlik anlayışı temelinde şekillenmiştir. 2017 yılında, Türkiye ile Pakistan arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 70. yıldönümü çerçevesinde her iki ülkede çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Pakistan Hava Yolları Uçak Bileti

Pakistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Pakistan uçak bileti için tüm hava yollarını karşılaştırıp en uygun fiyatlarla ucuz uçuş bul ve rezerve ederiz. Direkt, aktarmalı, ekonomik ve kampanyalı Pakistan uçak biletlerini hemen buluruz. Pakistan şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatları arasından en ucuz ve en uygun uçak bileti bul. Güvenle ve kolayca satın alın.Pakistan uygun bilet için arayınız.

Hunza Serena Inn Pakistan

Pakistan ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Pakistan hakkında daha fazla bilgi. Pakistan’a bir seyahat mi planlıyorsunuz? Belki de kıtanın en sevilen yerlerinden biri olan Pakistan gibi ülkeleri de ziyaret etmek istersiniz. Kolayvize.org Pakistan içerisindeki 305 oteli ve anında rezervasyon imkanı sağlayan güvenli online sistemiyle size en iyi fiyatları sunarız. Pakistan hotel konaklamada iletişim kurunuz.


Pakistan Vizesi, Pakistan ülke hakkında, Pakistan ticari vizesi, Pakistan bayrağı, Pakistan ekonomisi, Pakistan başkenti, Pakistan - Türkiye ilişkileri, Pakistan uçak bileti, Pakistan otel konaklaması, Pakistan ulaşım, Pakistan nasıl gidilir, Pakistan idari yapı, Pakistan komşuları, Pakistan gece hayatı, Pakistan nüfus yapısı, Pakistan yönetim şekli, Pakistan etnik grupları, Pakistan Ankara Büyükelçiliği, Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Pakistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Pakistan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA