• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Pakistan vizesi, Pakistan vizesi işlemleri artık Kolay

Pakistan Ticari Vize

Pakistan Hükümeti, yabancı ülkelerin uygun işadamlarına farklı İş Vizeleri verir. Her vizenin kendi gerekli belgeleri olduğu için lütfen doğru vizeye başvurduğunuzdan emin olun. Başvurunuza başlamadan önce aşağıdakilere sahip olmanız gerekir: Destekleyici belge kümesinin tamamı. Fotoğraf Eğitimi 'nde açıklandığı gibi 350KB'ye kadar fotoğraf çekildi. Başvuru ücretinizin online ödenmesi için Geçerli Kredi Kartı/Banka Kartı.

Pakistan Turistik Vize

Pakistan’a turistik amaçlı olarak seyahat edecek Türk vatandaşları Pakistan Turistik Vizesi almak zorundadır. Pakistan Hükümeti'nin talimatları uyarınca, 1 Ocak 2021'den itibaren tüm vize başvuruları Pakistan Online Vize Sistemi üzerinden yapılacaktır. Pakistan turistik vize, Pakistan seyahatini turistik gezi üzerine planlayan vatandaşların alması gereken vize türüdür. E-vize aldıktan sonra seyahat planlamalıdır.

Pakistan Vizesi, Pakistan e-vize işlemleri hakkında

Pakistan Vizesi Danışma ve bilgilendirme sitemize hoş geldiniz. Bu web sitesi, hedef ülkeniz olarak Pakistan'a seyahat etmeniz için Pakistan vizesine başvurma konusunda bilgi vermektedir. Bu sitedeki bilgilerle, başvurunuz için gerekli olan belgeleri doğru olarak hazırlayabilirsiniz. Bu, belgelerin eksik veya hatalı gönderilmesi nedeniyle başvurunuzun gecikmesi veya reddedilmesi ihtimalini azaltacaktır. İtalya'ya seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. Hiçbir vize sahibinin, vize türüne bakılmaksızın Pakistan'daki yasaklı bölgeleri ziyaret etmesine izin verilmez. Eksik ve çift başvuru kabul edilmez. 

Pakistan Hükümeti'nin talimatları uyarınca, 1 Ocak 2021'den itibaren TÜM VİZE BAŞVURULARI Pakistan Online Vize Sistemi üzerinden yapılacaktır. Pakistan Online Vize Sistemi artık 191 Ülke vatandaşları için açıktır! Ayrıca, 50 Ülkeden gelen vatandaşlar Turist Kategorisi altında Gelen Kutunuza Vize başvurusunda bulunabilir ve 95 Ülkeden gelen vatandaşlar İş Kategorisi altında Gelen Kutunuza Vize başvurusunda bulunabilirler. Vize verilmesi, belirlenen makamlar aracılığıyla yürütülen Pakistan Hükümeti'nin yetkisidir. Başvuru sahipleri sadece geçerli bir vize aldıktan sonra seyahat planlamalıdır. Pakistan vizesi danışmanımıza bütün istenilen belgeleri mail veya elden teslim etmeniz durumda, vize işlemleri tarafımızdan takip edilmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki iki aşamada hazırlayınız:

1. Pakistan online e-vize Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun ret edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Talep edilen bütün belgelerin güncel olması gerekmektedir. Pakistan vizesi evrak listeleri için vize kategorisine göre seçim yapınız.

3. Pakistan vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ile başlar. Başvurular elektronik olarak yapılmaktadır. Pakistan vize başvurularında evrakları mail olarak gönderebilirsiniz. Tarafınıza Pakistan vizeniz e posta olarak gönderilecektir.

Pakistan Vizesi Başvurusu

Pakistan Hükümeti'nin talimatları uyarınca, 1 Ocak 2021'den itibaren TÜM VİZE BAŞVURULARI Pakistan Online Vize Sistemi üzerinden yapılacaktır. Pakistan vize işlemleri tarafımızdan yapılır. Pakistan Online Vize Sistemi artık 191 Ülke vatandaşları için açıktır! Ayrıca, 50 Ülkeden gelen vatandaşlar Turist Kategorisi altında Gelen Kutunuza Vize başvurusunda bulunabilir ve 95 ülkeden gelen vatandaşlar ticari vize ve turistik vize altında tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize verilmesi, belirlenen makamlar aracılığıyla yürütülen Pakistan Hükümeti'nin yetkisidir. Başvuru sahipleri sadece geçerli bir vize aldıktan sonra seyahat planlamalıdır. 

Pakistan Vizesi Başvuru Kararı

Pakistan'a vize verilmesi Pakistan'a girişi garanti etmez. Pakistan'a giriş izni verilmesine ilişkin son karar, giriş limanındaki göçmenlik memurunadır. Bir göçmenlik memuru, geçerli bir vize alayında olsanız bile Pakistan'a giriş iznini reddedebilir. Pakistan Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Kolay vize Danışmanımıza veya tarafınız ile mail olarak iletişim kurulmaktadır. Başvurunuz onaylandığında e-vize bilgilerinizi kontrol ediniz.

Pakistan Vizesi İşlem Süresi

Pakistan vize işlemleri 48 saat içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre online e-vize sistemine evrakların doğru yüklenmesi vize başvurularının standart seyrinde ilerlemesi halinde mümkündür. Pakistan vize işlemlerinde bulunacak vatandaşlarımızın ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerine en geç 10 gün önce başlamalarını tavsiye ederiz.

Vize sahipleri için notlar!

Pakistan vizesindeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pakistan e-vizenizi aldığınızda vize bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz!

Alınan Pakistan vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Pakistan'da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Pakistan Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar.

Pakistan vizesi, Pakistan vizesi nasıl alınır. Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vize, Suudi Arabistan Vize, Pakistan Ülke Bilgisi danışmanınız.