• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Palau Ülke Bilgisi, Seyahat etmeden önce keşfedin !

Palau Ülke Bilgisi

Palau ülke bilgisi; Palau ya da resmî adı ile Palau Cumhuriyeti, bir Okyanusya ülkesidir. Papua Yeni Gine'nin kuzeyindedir. 1994 yılında ABD himayesinden çıkmıştır. Yerli halk dilinde adı 'Belau'dur. Büyük Okyanus'un güneyindedir. Kuzeyde Palau adlı adalar grubunu, güney batıda Sonsorol, Merir, Pulo Anna ve Tobi adlı küçük mercan adaları ile Helen Resifini kapsar. Yaklaşık 350 adadan oluşmaktadır. Yürütme gücünün başında, 4 yıl için halk tarafından seçilen bir başkan bulunur. Başkan hem devlet hem hükümet başkanı sayılır. Yasama organı olan Palau Ulusal Kongresi 16 üyeli Temsilciler Meclisi ve 9 üyeli senatodan oluşur. Palau'ya bağlı adalar Caroline Adalarının batı ucunu oluşturur. Yüksekliği 217 m'ye ulaşan Babelthuap Adası 143 km²'lik yüz ölçümüyle en büyük adadır. Babelthuap'ın hemen güneyinde yer alan ve yaklaşık 628 m'ye yükselen Koror adası cumhuriyetin başkenti ve nüfusu en büyük yerleşim yeridir. 2007 ye kadar ülkeye başkentlik yapmış ve o yıl ise hükümet başkenti Ngerulmud'a taşımıştır. Palau'nun iklimi tropikaldir. Koror adasında yıllık ortalama sıcaklık 28 °C'dir. Yıllık yağış miktarı Koror adasında 3,800 mm, Angaur adasında ise 3,290 mm'dir. Toprağın verimli olduğu Palau adalar grubunun kıyı kesimlerinde Mangrov bataklıkları, iç kesimlerinde ise savanlar, hindistan cevizi ağaçları ve yağmur ormanlarıyla kaplı tepeler vardır.

türk-bayrak_pasaport
Palau ülke bilgisi ve vizesi; Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Palau’ya turistik veya iş amacıyla yapılacak kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaf. T.C. vatandaşları vizesiz olarak Palau’yu ziyaret edebilirler. Ülke gümrüğüne girişte; Dönüş biletinizi, ülkede ikamet edeceğiniz adres bilgilerini ve yapacağınız harcamalar için yeterli mali kaynak gösterebilmeniz gereklidir.
palau Dolphin

Palau ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Palau Genellikle çoğu ülkenin başkenti, mutlaka gidilmesi gereken şehir olarak karşımıza çıksa da Palau’da böyle bir durum yok. Ngerulmud ülkenin başkenti ama Koror, bu şehirden daha çok nüfusa sahip ve daha popüler bir nokta. Bunun nedenlerinden biri de ülkenin eski başkenti olması. Koror, birçok farklı etnikten insanın bir arada yaşadığı bir şehir.

Palau ülke bilgisi ve ekonomisi; Palau’nun ekonomisi büyük ölçüde turizm, buna bağlı hizmet sektörü ve dış yardımlara dayanır. Gelirlerin yaklaşık %80’i hizmet sektöründen elde edilmektedir. Özellikle Japonya, Tayvan ve Kore gibi bölge ülkelerinden gelen turistlerden elde edilen gelirler ülkenin ana geçim kaynağını oluşturmaktadır. İnşaat sektörü de Palau’daki faaliyetlerdendir.

Palau ülke bilgisi ve ekonomisi; Türkiye ile Palau Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler 10 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. 9-11 Nisan 2008 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı”na dönemin Palau Dışişleri Bakanı Temmy L. Shmull katılmıştır. Toplantıya Palau’yu temsilen BM Daimi Temsilci Büyükelçi Caleb Otto başkanlığında heyet katılmıştır. 

Palau ülke bilgisi ve uçak bileti; Palau’ya direkt uçuş ne yazık ki bulunmuyor. Ülkenin en kalabalık şehri ve eski başkenti Koror’a iki aktarma yaptıktan sonra yaklaşık 15-16 saatte ulaşabilmeniz mümkün. Ülkelerarası ulaşım bütçesi, seçtiğiniz hava yolu şirketine göre değişecektir. Asiana ve Air Astana şirketleri size hem uygun fiyatlı hem de memnun kalacağınız bir yolculuk deneyimi yaşatabilir.

Palau ülke bilgisi ve Hotel konaklama; Koror’un konaklama konusunda uygun seçenekler sunan bir şehir olduğunu söylememiz mümkün. Konaklama bütçeniz, kalacağınız otelin ya da motelin manzarasına göre değişiklik gösterebiliyor. By the Sea West Plaza, West Plaza Desekel ve Penthouse Hotel merkezi ve iyi hizmet verenler oteller arasındadır. Tercihinizi bu otellerden yana kullanabilirsiniz.

Palau Vizesi, Palau ülke hakkında, Palau ticari vizesi, Palau bayrağı, Palau ekonomisi, Palau başkenti, Palau - Türkiye ilişkileri, Palau uçak bileti, Palau otel konaklaması, Palau ulaşım, Palau nasıl gidilir, Palau idari yapı, Palau komşuları, Palau gece hayatı, Palau nüfus yapısı, Palau yönetim şekli, Palau etnik grupları, Palau Ankara Büyükelçiliği, Palau İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Palau hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Palau Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA