• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Panama Ülke Bilgisi, Panama Kanalı ile özdeş ülke

ÜLKE KÜNYESİ

AdıPanama Cumhuriyeti
BaşkentPanamá
BaşkanLaurentino Cortizo
Başkan Yard.Isabel Saint Malo
Resmi Dillerİspanyolca
Yönetim ŞekliÜniter Başkanlık Cumhuriyeti
Yüzölçümü75,517 Km²
Nüfus4,177 Milyon (2018)
Para BirimiPanama Balboası (PAB)
Zaman DilimiUTC-5
Telefon Kodu+507
İnternet.pa

Panama Ülke Bilgisi, Panama gezİ rehberi ve vize işlemleri...

Panama ülke bilgisi; Panama, (İspanyolca: República de Panamá), Orta Amerika'da, Karayip Denizi ve Kuzey Büyük Okyanus kıyısında, Kolombiya ve Kosta Rika arasında yer alan bir ülkedir. Başkenti, ülke ile aynı adı taşıyan Panama şehridir (Panamá). Orta Amerika ve Karayipler'de, 9 00 Kuzey enlemi, 80 00 Batı boylamı arasındadır. Ülkeden Büyük Okyanus ile Atlas Okyanusu'nu birleştiren Panama Kanalı geçmektedir.

Panama Kanalı, yani Cristobal Limanı ve Balboa Limanı'nın her ucunda bulunan klemens bağlantı noktaları, ele konteynerler birimler (TEU) sayıları bakımından Latin Amerika'da sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer almaktadır. Balboa Limanı 182 hektarlık bir alanı kaplar ve konteynerler için dört palamar ve iki çok amaçlı rıhtım bulunmaktadır. Toplamda, iskele 15 metre derinliğe yanında olan 2.400 metre uzunluğudadır. Balboa Limanı 18 süper Post-Panamax ve Panamax iskele vinç ve 44 gezer vinç bulunmaktadır. Balboa Limanı da depo alanı 2.100 metrekare içerir.

Panama ülke bilgisi ve vizesi; Panama'ya girmek için, en azından önümüzdeki altı ay geçerli bir pasaport, Avustralya, İngiltere, Kanada, ABD ve tüm AB ülkelerinden gelen tüm vatandaşlardan, 180 güne kadar kalışlarda vize almadan gereklidir. Deniz yoluyla geliyorsanız (gemi gemi hariç), yolcular ve mürettebat üyeleri için kişi başı 110 ABD doları tutarında bir ücret alınır. Vize işlemleri...

Panama ülke bilgisi ve gezi rehberi; Panama'nın Pasifik kıyısında, başkent sınırlarının hemen dışında, bir dizi beyaz kumsal ve güzel mavi sular bulunmaktadır. Bu sahil bölgesi, her şey dahil tatil köyleri, golf sahaları, tatil ve emeklilik toplulukları, sörf molaları ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Yaban hayatı bolluğu Panama'nın birçok ulusal parkında bulunabilir.

Panama ile ilişkilerimiz, karşılıklı Büyükelçilikler açıldığı 2014 yılından itibaren ivme kazanmıştır. Panama’nın aynı zamanda İstanbul’da Konsolosluğu bulunmaktadır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, 26 Haziran 2016 tarihinde yapılan Genişletilmiş Panama Kanalı açılış töreni vesilesiyle Panama’yı ziyaret etmiştir. Panama vize işlemleri için arayınız.

Panama Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vize, Suudi Arabistan Vize, Panama Ülke Bilgisi danışmanınız.