Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi, Seyahatten önce keşfedin !

Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi

Papua Yeni Gine ülke bilgisi; Papua Yeni Gine, Okyanusya kıtasında bulunan bağımsız bir devlettir. Yeni Gine adasının doğu kısmını ve civar adaların bir kısmını kapsar. Yeni Gine adasının batı kısmı ise Endonezya'ya aittir. Papua Yeni Gine, Güneybatı Pasifik’te, Avustralya kıtasının kuzeyinde ve ekvatorun güneyinde, 0°-10° güney enlemleri ve 130°-150° doğu boylamları arasında, Yeni Gine Adasının doğu yarısı, Bismarck Adaları ve birçok bitişik ada gruplarını içine alan bağımsız bir ülkedir. Batısında Endonezya, güneyinde Avustralya bulunur. Arkeolojik kanıtlar, ilk insanların Papau Yeni Gine’ye yaklasik 47.000 yıl önce ulaştıklarını göstermektedir. Papua Yeni Gine, Yeni Gine Adasının doğu kısmı, Bismarck Takımadaları ve diğer birçok alçak mercan adalarından ibârettir. Yüzölçümü yaklaşık olarak 462.840 km2dir. Başkent Port Moresby'dir.

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve vizesi; Papua Yeni Gine’ye seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Papua Yeni Gine’ye seyahatlerinden önce güncel ulusal-uluslararası seyahat uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarında yarar bulunmaktadır. Papua Yeni Gine acil vize hattı: 0533 303 7973

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Papua Yeni Gine güzelliklerle doludur.  Mistik bir atmosfere sahip olan Ela Plajı mutlaka görülmelidir. Ülkenin akarsularında tekne turları yapabilir Papua Yeni Gine’nin doğasını yaşayabilirsiiz.  Tropikal ormanlara sahip Papua Yeni Gine’de vahşi yaşama şahit olabilirsiniz. Ülke içinde doğal güzelliklerin yanında tarihi gezilecek yerler de mevcuttur.

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve ekonomisi; Papua Yeni Gine ülke ekonomisi umûmiyetle tarıma dayanır. Ayrıca hayvancılık ve balıkçılık da önemlidir. Daha çok domuz ve kümes hayvanları yetiştirilir. Ülkede yetişen başlıca tarım ürünleri; yulaf, kulkas, muz, kokonat, tatlı patates, kahve ve kakaodur. Ayrıca meyve ve sebze yetiştiriciliği de oldukça gelişmiştir. Dışarıya kahve, çay, kakao, balık satar.

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye - Papua Yeni Gine arasında diplomatik ilişkiler, 30 Mayıs 1979 tarihinde kurulmuştur. Papua Yeni Gine’ye Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Papua Yeni Gine’nin İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunur. 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da Dünya İnsani Zirvesine Papua Yeni Gine’nin İngiltere nezdinde Yüksek Komiseri Winnie Kiap katılmıştır. 

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyada milyonlarca uçuş noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan acentamız her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Papua Yeni Gine istikametine uygun uçak bileti mi arıyorsunuz? Papua Yeni Gine uçak bileti teklif alınız.

Papua Yeni Gine ülke bilgisi ve hotel konaklama; Alotau Otelleri, Goroka Otelleri, Hewiia Otelleri, Kavieng Otelleri, Kokopo Otelleri, Madang Otelleri, Port Moresby Otelleri, Papua Yeni Gine Otel Fırsatları. Papua Yeni Gine otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğimiz online seyahat portalı sitelerimiz ile rezervasyon imkanı. En ccuz Papua Yeni Gine tatil otelleri için arayınız.


Papua Yeni Gine Vizesi, Papua Yeni Gine ülke hakkında, Papua Yeni Gine ticari vizesi, Papua Yeni Gine bayrağı, Papua Yeni Gine ekonomisi, Papua Yeni Gine başkenti, Papua Yeni Gine - Türkiye ilişkileri, Papua Yeni Gine uçak bileti, Papua Yeni Gine otel konaklaması, Papua Yeni Gine ulaşım, Papua Yeni Gine nasıl gidilir, Papua Yeni Gine idari yapı, Papua Yeni Gine  komşuları, Papua Yeni Gine gece hayatı, Papua Yeni Gine nüfus yapısı, Papua Yeni Gine yönetim şekli, Papua Yeni Gine etnik grupları, Papua Yeni Gine Ankara Büyükelçiliği, Papua Yeni Gine  İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Papua Yeni Gine hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Papua Yeni Gine Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA