• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi, 800 dilin konuşulduğu

ÜLKE KÜNYESİ

AdıPapua Yeni Gine Bağım. Devleti
BaşkentPort Moresby
KraliçeII. Elizabeth
Genel ValiMichael Ogio
Resmi Dillerİngilizce, Tok Pisin, Hiri Motu
Yönetim ŞekliAnayasal Monarşi
Yüzölçümü462.840 Km²
Nüfus8,606 Milyon (2018)
Para BirimiPapua Yeni Gine kinası (PGK)
Zaman DilimiUTC+10
Telefon Kodu+675
İnternet.pg

Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi, Papua Yeni Gine vize işlemleri...

Papua Yeni Gine ülke bilgisi; Papua Yeni Gine, Okyanusya kıtasında bulunan bağımsız bir devlettir. Yeni Gine adasının doğu kısmını ve civar adaların bir kısmını kapsar. Yeni Gine adasının batı kısmı ise Endonezya'ya aittir. Papua Yeni Gine, Güneybatı Pasifik’te, Avustralya kıtasının kuzeyinde ve ekvatorun güneyinde, 0°-10° güney enlemleri ve 130°-150° doğu boylamları arasında, Yeni Gine Adasının doğu yarısı, Bismarck Adaları ve birçok bitişik ada gruplarını içine alan bağımsız bir ülkedir.

Batısında Endonezya, güneyinde Avustralya bulunur. Arkeolojik kanıtlar, ilk insanların Papau Yeni Gine’ye yaklaşık 47.000 yıl önce ulaştıklarını göstermektedir. Papua Yeni Gine, Yeni Gine Adasının doğu kısmı, Bismarck Takımadaları ve diğer birçok alçak mercan adalarından ibârettir. Yüzölçümü yaklaşık olarak 462.840 km2dir. Başkent Port Moresby'dir.

Papua Yeni Gine vizesi; Papua Yeni Gine’ye seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Papua Yeni Gine’ye seyahatlerinden önce güncel ulusal-uluslararası seyahat uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarında yarar bulunmaktadır. Vize işlemleri için arayınız.

Papua Yeni Gine gezilecek yerler; Papua Yeni Gine güzelliklerle doludur. Mistik bir atmosfere sahip olan Ela Plajı mutlaka görülmelidir. Ülkenin akarsularında tekne turları yapabilir Papua Yeni Gine’nin doğasını yaşayabilirsiniz. Tropikal ormanlara sahip Papua Yeni Gine’de vahşi yaşama şahit olabilirsiniz. Ülke içinde doğal güzelliklerin yanında tarihi gezilecek yerler de mevcuttur.

Papua Yeni Gine ilişkileri; Türkiye - Papua Yeni Gine arasında diplomatik ilişkiler, 30 Mayıs 1979 tarihinde kurulmuştur. Papua Yeni Gine’ye Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Papua Yeni Gine’nin İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunur. 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da Dünya İnsani Zirvesine Papua Yeni Gine’nin İngiltere nezdinde Yüksek Komiseri Winnie Kiap katılmıştır.

Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Papua Yeni Gine Ülke Bilgisi danışmanınız.