Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Polonya Ülke Bilgisi, Polonya Seyahat öncesi keşfedin !

Polonya Ülke Bilgisi

Polonya ülke bilgisi; Polonya, resmî adıyla Polonya Cumhuriyeti, okunuşu: /ʐɛt͡ʂ.pɔsˈ.pɔ.lʲita pɔls.ka/), Orta Avrupa'da bulunan bir ülke. Komşuları, batıda Almanya, güneybatıda Çek Cumhuriyeti, güneyde Slovakya, kuzeydoğuda Rusya Federasyonu ve Litvanya, doğuda Beyaz Rusya, güneydoğuda Ukrayna ve kuzeyde Baltık Denizi'dir. Ülke 312.679 km²'lik yüzölçümüyle Avrupa'nın dokuzuncu, dünyanın altmış dokuzuncu büyük ülkesidir. Yaklaşık 38 milyonluk nüfusuyla dünya sıralamasında en kalabalık 33. ülkedir. 1990'ların başından beri istikrarlı bir ekonomik liberalizasyon politikası izleyen Polonya, geçiş süreci ekonomileri arasında bir başarı örneği olarak öne çıkmaktadır. Buna rağmen, Polonya ekonomisinin gelişimi için başta işsizlik oranının düşürülmesi olmak üzere atılması gereken birçok adım bulunmaktadır. Polonya Avrupa'nın en dindar ülkesidir. Katolik olduğunu söyleyenler %90'a, düzenli olarak kiliseye gittiğini beyan edenler %80'e ulaşmaktadır. Polonya'nın en ünlü sanatçısı, on dokuzuncu yüzyılda yaşamış besteci ve piyanist Fredric Chopin'dir. Başkent Varşova'dır.

schengen-norvec-vizesi

Polonya ülke bilgisi ve vizesi; Polonya vizesi nereden alınır? Polonya Konsolosluklarından veya Polonya Konsoloslukları tarafından yetkili kılınmış polonya vize başvuru merkezleri ve Polonya vize başvuru merkezlerine akredite edilmiş turizm ve seyahat acentalarına vize başvuruları gerçekleştirilerek kısa süreli (C Tipi) Polonya Schengen vizeleri ve Polonya vize çeşitleri yardımı alabilirsiniz.

Polonya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Polonya Gezilecek yerler denince ilk akla gelen Varşova ve Krakow olsa da aslında çok daha fazla şehir ve yerler var.Polonya Gezi rehberi, Polonya gezilecek yerler, Katowice gezilecek yerler, Katowice gezi rehberi, Krakow gezi rehberi, Krakow gezilecek yerler, Varsova gezi rehberi, Varsova gezilecek yerler, Warsaw gezilecek yerler. Polonya Turlar için arayınız. 

Polonya ülke bilgisi ve ekonomisi; Polonya ile 2005 yılında 2 milyar Dolar olan ikili ticaret hacmimiz, 2011 yılında 5 milyar Dolar’a erişmiş olup, son beş yıldır bu seviyede seyretmektedir. İkili ticaret hacmimiz 2016 yılında 2015 yılına kıyasla %11’lik bir artış göstererek yaklaşık 6 milyar Dolar’a ulaşmıştır. 30 Haziran 2017 tarihi itibarıyla, ülkemizde 130 Polonya sermayeli şirket faaliyet gösterir. 

Polonya ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye-Polonya ilişkileri günümüzde de son derece olumlu bir düzeyde seyreder. Polonya’da yaklaşık 6000 vatandaşımız yaşar. Vatandaşımızın çoğu ya işveren konumunda bulunur ya da Türk, Polonyalı veya uluslararası firmaların teknik ve idari kadrolarında görev yapar. 2016 yılında ülkemize seyahat eden Polonyalı sayısı 205.701 olarak kaydedilmiştir.

Polonya ülke bilgisi ve uçak bileti; Başkenti Varşova olan ve Orta Avrupa’da bulunan Polonya, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında yer alır. Polonya uçak bileti almadan önce, mutlaka Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Polonya Türkiye saat farkı 1 saattir. THY ve LOT Havayolları İstanbul’dan, başkent Varşova'ya direkt uçuşları vardır. Polonya bilet rezervasyon için iletişim kurun.

Polonya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Kolayvize.org websitemizde Varşova bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için acentamızı arayınız. Keşfet ... Regent Warsaw Hotel 8,6 puan vardır. Vistül Nehri kıyılarına kurulan Varşova, Polonya'nın Avrupa Birliğine kabul edilmesinden sonra yatırımların hızlandığı, süratle gelişen bir Avrupa kenti halindedir.


Polonya Vizesi, Polonya ülke hakkında, Polonya ticari vizesi, Polonya bayrağı, Polonya ekonomisi, Jahrein nereli, Jahrein nerede yaşıyor, Jahrein Polonya başkenti, Polonya - Türkiye ilişkileri, Polonya uçak bileti, Polonya otel konaklaması, Polonya ulaşım, Polonya nasıl gidilir, Polonya idari yapı, Polonya komşuları, Polonya gece hayatı, Polonya nüfus yapısı, Polonya yönetim şekli, Polonya etnik grupları, Polonya Ankara Büyükelçiliği, Polonya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Polonya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Polonya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA