• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Reunion Ülke Bilgisi, Denizaşırı Bağımlı Toprak keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıLa Réunion
BaşkentSaint-Denis
Konsey BaşkanıDidier Robert
Başbakan
Resmi DillerFransızca
Yönetim ŞekliYarı Başkanlık
Yüzölçümü2,512 km²
Nüfus859.959 (2020)
Para BirimiEuro (€)
Zaman DilimiGMT+4
Telefon Kodu+262
İnternet.re

Reunion ülke bilgisi, Reunion gezi rehberi, Reunion Vize işlemleri ...

Réunion ( Fransız : La Reunion [la ʁe.y.njɔ] bir olduğunu denizaşırı departmanı ve bölge arasında Fransa Cumhuriyeti ve ada içinde Hint Okyanusu doğusunda, Madagaskar'ın ve 175 km (109 mil) güneybatısında, Mauritius . Ocak 2019 itibariyle, 866,506 nüfusu vardı.

Ada Fransa ve Madagaskar'dan insanlar oraya yerleşmiş 16. yüzyıldan beri yerleşim alanı olmuştur. Zaman Kölelik, (Bir tarih adada yıllık kutladı) 20 Aralık 1848 tarihinde kaldırılmış İkinci Fransa Cumhuriyeti Fransız sömürgelerinde köleliği kaldırdı. Ancak, daha sonra sözleşmeli işçilere gelen Réunion'daki getirildi Güney Hindistan , diğer yerler arasında. Ada bir oldu denizaşırı departmanı 1946 yılında Fransa'nın.

Fransa'da olduğu gibi, resmi dildir Fransızca . Buna ek olarak, bölgenin nüfusunun çoğunluğu konuşur Réunion Creole. İdari olarak Réunion Fransa'nın denizaşırı bölümlerden biridir. Diğer dört denizaşırı departmanı gibi, o da 18 biridir. Fransa'nın bölgelerine değiştirilmiş durumuyla, yurtdışı bölge ve aynı durumu olan cumhuriyetin bir parçası Büyükşehir Fransa . Réunion bir olan dıştaki bölge arasında Avrupa Birliği Fransa, bir kısmının yurtdışı departmanı olarak ve Euro .

Reunion Ülke Bilgisi

Reunion ülkesine gitmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo),Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı)pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat edebilmeleri için Reunion vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar. Tüm vize başvuruları Fransa temsilciliklerine yapılmalıdır. Gerekli tüm evraklar Fransa vizesi ile aynıdır.

Reunion Ülke Bilgisi

Ülke tropik bir ada olduğu için mükemmel plajlarıyla ünlüdür. Hermitage Plajı, Reunion’un en büyük ve en iyi korunmuş lagünüdür ve şnorkelli yüzmek için oldukça popüler bir bölgedir. La Plage des Brisants ise ünlü bir sörf noktasıdır. Plajda her yıl kasım ayında film festivali düzenlenir ve dev ekranlarda deniz kenarında film izleme zevki yaşanır. Boucan Canot’un plajları turist tarafından çok ziyaret edilir.

Reunion

Fransa’nın denizaşırı ili olan Réunion adası, Hint Okyanusu’nda Madagaskar ve Mauritius arasında yer alır. Fransa’nın anavatanı ile aynı politik statüde olan ada, elbette devlet başkanı olarak da Fransa’ya bağlıdır ve burada Fransa’nın atadığı bir vali de görev yapmaktadır. Réunion Fransa seçimlerinde, Fransız Milli Meclisi’ne 7, Senato’ya ise 3 milletvekili gönderiyor ve anakarada temsil edilmiş oluyor.

Reunion Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Reunion Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.