• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Rusya Ülke Bilgisi, Rusya’yı Seyahat öncesi keşfedin !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıRusya Federasyonu
BaşkentMoskova
BaşkanVladimir Putin
BaşbakanMihail Mişustin
Resmi DillerRusça
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü17.075.389 Km²
Nüfus144,5 Milyon (2018)
Para BirimiRus Rublesi (RUB)
Zaman DilimiUTC+2
Telefon Kodu+7
İnternet.ru

Rusya Ülke Bilgisi, Rusya gezi rehberi ve Rusya vize işlemleri...

Rusya ülke bilgisi; Rusya veya resmî adıyla Rusya Federasyonu, kuzey Avrasya'da bir ülkedir. Yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir. Kuzeybatıdan güneydoğuya Rusya, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya (ikisi birden Kaliningrad Oblastı ile), Beyaz Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile komşudur. Deniz sınırı olarak Ohotsk Denizi ile Japonya ve Bering Boğazı ile bir ABD eyaleti olan Alaska ile de komşudur. 17,075,400 km²'lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir ve dünya yaşam alanının sekizde birini kapsar. Rusya aynı zamanda 2014 yılı itibarı ile 144 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesidir.

Kuzey Asya'nın tamamına ve Doğu Avrupa'nın büyük bir kısmına uzanan Rusya, dokuz zaman dilimine yayılır ve üzerinde çok çeşitli çevre ve yer şekilleri bulunur. Rusya, Sovyetler Birliği'nin dağılışı sırasında nüfusunun yarısı kadar olmasına rağmen Sovyetler Birliği'nin dış borçlarını üstlenmiştir. Yüksek bütçe açıkları 1998 Rusya mali krizine ve GSYİH'in düşüşüne neden oldu. Rusya'da 23 UNESCO Dünya Mirası, 40 UNESCO biyosfer rezervi, 41 Millî park ve 101 doğa rezervi bulunmaktadır. Rusya, 41° ve 82° K enlemleri ile 19° D ve 169° B boylamları arasında yer almaktadır. Rusya'da kereste, petrol, doğal gaz, kömür, cevher ve diğer mineral kaynakları dahil olmak üzere geniş doğal kaynak rezervi bulunmaktadır.

Rusya vize işlemleri; Rusya’yı ziyaret edecek olan T. C. vatandaşlarına , Rusya Federasyonu’nda geçerli olan sağlık sigortası poliçesi, otel rezervasyonu onayı, dönüş bileti ve diğer gidiş amacınızı tasdikleyen evrakları yanınızda bulundurunuz. Vizenizin olması, Rusya ile otomatik olarak giriş yapabileceğiniz anlamına gelmediğini önemle hatırlatır. Rusya vizesi için arayınız.

Rusya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Rusya Federasyonu, köklü bir tarihin kalıntıları üzerine kurulmuş ve muhteşem değerleriyle dikkat çeken bir ülkedir. Coğrafi anlamda büyük oluşu, farklı güzellikleri ziyaretçilerine sunar. Demir perdenin inmesiyle birlikte hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişim gösteren Rusya, tüm güzelliklerini ziyaretçilerine açmanın avantajını yaşıyor. 

Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında turizm alanında mevcut işbirliği, ikili ilişkilerin bir diğer önemli veçhesini oluşturmaktadır. 2014 yılında ülkemize gelen Rus turist sayısı 4,5 milyona yaklaşmış olup, 2015 ve 2016 yıllarındaki düşüşlerin 2017’den itibaren geride bırakılması hedeflenmektedir. Ekonomik ve ticari ilişkiler Rusya ile ilişkilerimizin itici gücünü oluşturmaktadır.

Rusya Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Rusya Ülke Bilgisi danışmanınız.