Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Rusya Ülke Bilgisi, Rusya’yı Seyahat öncesi keşfedin !

Rusya Ülke Bilgisi

Rusya ülke bilgisi; Rusya veya resmî adıyla Rusya Federasyonu, kuzey Avrasya'da bir ülkedir. Yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir. Kuzeybatıdan güneydoğuya Rusya, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya (ikisi birden Kaliningrad Oblastı ile), Beyaz Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile komşudur. Deniz sınırı olarak Ohotsk Denizi ile Japonya ve Bering Boğazı ile bir ABD eyaleti olan Alaska ile de komşudur. 17,075,400 km²'lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir ve dünya yaşam alanının sekizde birini kapsar. Rusya aynı zamanda 2014 yılı itibarı ile 144 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesidir. Kuzey Asya'nın tamamına ve Doğu Avrupa'nın büyük bir kısmına uzanan Rusya, dokuz zaman dilimine yayılır ve üzerinde çok çeşitli çevre ve yerşekilleri bulunur. Rusya, Sovyetler Birliği'nin dağılışı sırasında nüfusunun yarısı kadar olmasına rağmen Sovyetler Birliği'nin dış borçlarını üstlenmiştir. Yüksek bütçe açıkları 1998 Rusya mali krizine ve GSYİH'in düşüşüne neden oldu. Rusya'da 23 UNESCO Dünya Mirası, 40 UNESCO biyosfer rezervi, 41 Millî park ve 101 doğa rezervi bulunmaktadır. Rusya, 41° ve 82° K enlemleri ile 19° D ve 169° B boylamları arasında yer almaktadır. Rusya'da kereste, petrol, doğal gaz, kömür, cevher ve diğer mineral kaynakları dahil olmak üzere geniş doğal kaynak rezervi bulunmaktadır.

Rusya ülke bilgisi ve vizesi; Rusya’yı ziyaret edecek olan T. C. vatandaşlarına , Rusya Federasyonu’nda geçerli olan sağlık sigortası poliçesi, otel rezervasyonu onayı, dönüş bileti ve diğer gidiş amacınızı tasdikleyen evrakları yanınızda bulundurunuz. Rusya Büyükelçiliği, vizenizin olması, Rusya Federasyonu’na otomatik olarak giriş yapabileceğiniz anlamına gelmediğini önemle hatırlatır.

Rusya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Rusya Federasyonu, köklü bir tarihin kalıntıları üzerine kurulmuş ve muhteşem değerleriyle dikkat çeken bir ülkedir. Coğrafi anlamda büyük oluşu, farklı güzellikleri ziyaretçilerine sunar. Demir perdenin inmesiyle birlikte hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişim gösteren Rusya, tüm güzelliklerini ziyaretçilerine açmanın avantajını yaşıyor. Rusya Turları için bilgi

Rusya ülke bilgisi ve ekonomisi; Rusya ekonomisi 2015 yılında, Rusya ekonomisi piyasa döviz kurları üzerinden SAGP ile dünyanın en büyük altıncı ve nominal olarak onikinci en büyük ekonomisi olmuştur. 2000 ve 2012 yılları arasında Rusyaekonomisinin enerji ihracatı %160 oranında yükselen gerçekte harcanabilir gelir ile yaşam standartlarında hızlı bir büyümeyi körüklemiştir.

Rusya ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında turizm alanında mevcut işbirliği, ikili ilişkilerin bir diğer önemli veçhesini oluşturmaktadır. 2014 yılında ülkemize gelen Rus turist sayısı 4,5 milyona yaklaşmış olup, 2015 ve 2016 yıllarındaki düşüşlerin 2017’den itibaren geride bırakılması hedeflenmektedir. Ekonomik ve ticari ilişkiler Rusya ile ilişkilerimizin itici gücünü oluşturmaktadır.

Rusya ülke bilgisi ve uçak bileti; Rusya ve farklı ünlü seyahat ülkelerine 36 ucuz uçuş İspa Tur ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Rusya uçuşlar ayırtabilirsiniz. 6 havayolları, ayrıca Turkish Airlines, Aeroflot ve Austrian ile uçuşlar arasından seçim yapın ve tercih ettiğiniz havayoluyla Rusya’a uçuş ayırtın. İspa Tur ile uçuş seyahatlerinizi hızlı ve kolay planlayın ve Rusya ucuz uçuş satın alın.

Rusya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Dünyada otel konaklama fiyatlarının en yüksek olduğu kentlerden Moskova’da oteller yeni yılda ciddi indirime gidiyor. Acentamızın araştırmalarına göre, 31 Aralık-8 Ocak günleri arasında Rusya başkentinde otel konaklama fiyatları ortalama yüzde 16 ucuzluyor. Samara’da bulunan oteller bütçenizi zorlamayacak türden konaklama imkanı sunar.


Rusya Vizesi, Rusya ülke hakkında, Rusya ticari vizesi, Rusya bayrağı, Rusya ekonomisi, Rusya başkenti, Rusya - Türkiye ilişkileri, Rusya uçak bileti, Rusya otel konaklaması, Rusya ulaşım, Rusya nasıl gidilir, Rusya idari yapı, Rusya komşuları, Rusya gece hayatı, Rusya - Amerika, Rusya nüfus yapısı, Rusya yönetim şekli, Rusya'da etnik gruplar, Rusya Ankara Büyükelçiliği, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Rusya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Rusya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA