• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Saint Lucia Ülke Bilgisi, Seyahat öncesi keşfedin !!!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıSaint Lucia
BaşkentCastries
KraliçeII. Elizabeth
BaşbakanAllen Chastanet
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliAnayasal Monarşi
Yüzölçümü617 Km²
Nüfus181.889 (2018)
Para BirimiDoğu Karayip Doları (XCD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1+758
İnternet.lc

Saint Lucia ülke bilgisi, Saint Lucia gezi rehberi ve vize işlemleri

Saint Lucia ülke bilgisi; Saint Lucia, Karayipler'de Küçük Antiller'in bir parçası konumunda olan ve coğrafi açıdan Orta Amerika'ya dahil edilen ada ülkesi. İngiliz Milletler Topluluğuna bağlı bir ülke olan Saint Lucia, Karayip Denizi ile Atlas Okyanusu arasında, Trinidad ve Tobago'nun kuzeyinde yer alır. Ülkenin başkenti Castries'dir. İlk olarak İngilizler 1605'te adaya yerleşme teşebbüsünde bulunmuştur. Ülke Fransa ve İngiltere arasında el değiştirdikten sonra, 1814'te Paris Antlaşması'yla İngiltere'ye bırakıldı. 1967'de muhtariyet elde eden ada, 1979'da bağımsızlığına kavuştu.

Temsilci hükûmet 1840 yılında ortaya çıktı (evrensel oy hakkı 1953'te kuruldu). 1958'den 1962'ye kadar ada Batı Hint Adaları Federasyonu'nun bir üyesiydi. 22 Şubat 1979'da Saint Lucia bağımsız bir devlet ve Milletler Topluluğu üyesi oldu. Saint Lucia karışık bir yetki bölgesidir, bu, kısmen medeni hukuk ve İngiliz ortak hukukuna dayanan bir yasal sisteme sahip olması demektir. 1867 St. Lucia Medeni Kanunu, İngiliz ortak hukuk tarzı mevzuatıyla desteklenen 1866 Quebec Medeni Kanunu'na dayanmaktadır. Aynı zamanda ülke Internationale de la Francophonie Örgütü üyesidir. İlk olarak İngilizler 1605'te adaya yerleşme teşebbüsünde bulunmuştur. Fransa ve İngiltere arasında el değiştirdikten sonra, 1814'te Paris Antlaşması İngiltere'ye bırakıldı. 1967'de muhtariyet elde eden ada, 1979'da bağımsızlığa kavuştu.

Saint Lucia ve vizesi; Saint Lucia Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Saint Lucia’nın ülkemizde temsilciliği bulunmamaktadır. Tüm vize başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu yada Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Gerekli tüm evraklar İngiltere vizesi ile aynıdır.

Saint Lucia ve gezilecek yerler; Saint Lucia Gezilecek Yerleri, Saint Lucia Nerede; Saint Lucia Karaipler’de bulunur. Karaip denizinin doğusunda yer alır. Atlantik Okyanusunun kıyısında bulunan ada ülkesidir. Trinidad ve Tobogo adalarının da kuzeyinde yer alır. Saint Lucia Gezilecek Yerleri, Saint Lucia Nerede İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır.

Saint Lucia ve ilişkileri; Saint Lucia 2008 yılında Türkiye-CARICOM Üst Düzeyli Memurlar Toplantısı İstanbul’da yapılmıştır. Türkiye-CARICOM İstişare ve İşbirliği Mekanizması Birinci Dışişleri Bakanları Toplantısı ise 17-21 Temmuz 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiş olup, 14 bağımsız üyeden 11’i anılan toplantıya Bakan seviyesinde katılmıştır.

Saint Lucia Ülke Bilgisi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vize işlemleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Saint Lucia Ülke Bilgisi ve vize işlemleri danışmanınız.