• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Saint Vincent ve Grenadinler Ülke Bilgisi, önce keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıSaint Vincent ve Grenadinler
BaşkentKingstown
KraliçeII. Elizabeth
Genel ValiSusan Dougan
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliAnayasal Monarşi
Yüzölçümü389 Km²
Nüfus110.210 (2018)
Para BirimiDoğu Karayip Doları (XCD)
Zaman DilimiUTC-4
Telefon Kodu+1-784
İnternet.vc

Saint Vincent ve Grenadinler ülke bilgisi ve vize işlemleri

Saint Vincent ve Grenadinler; Saint Vincent ve Grenadinler (İngilizce: Saint Vincent and the Grenadines), Karayipler'de Küçük Antiller'in bir parçası konumunda olan ve coğrafi açıdan Orta Amerika'ya dahil edilen ada ülkesi. Ülkenin başkenti Kingstown'dur. 1783'te Versay Anlaşması ile İngiltere'ye bırakıldı. 1969'da devlet statüsü elde etti. 1979'da bağımsızlığını kazandı. Volkanik bir yapıya sahiptir.

Kuzeyden güneye uzanan engebeli dağ sırası bulunmaktadır. En yüksek noktası 1220 m'ye yükselen kuzeydeki Soufriere volkanıdır. Ülkeyi oluşturan adaların en büyüğü Saint Vincent'tir. Tarım, ülke ekonomisinin büyük ve en önemli kısmını oluşturmaktadır. Tarımsal faaliyetlerde muz üretimi, tarımdan elde edilen toplam ürünün büyük kısmını teşkil eder. Hizmet sektörü ve gelişmekte olan turizm sektörü ülke ekonomisinin diğer alanlarını oluşturmaktadır.

Saint Vincent ve Grenadinler ve vizesi; Yabancı uyruklu çoğu ülke vatandaşlarına Saint Vincent ve Grenadinlere ziyaretlerinde vizesiz erişim imkanı verilir. Saint Vincent ve Grenadinler 28 Mayıs 2015 tarihinde Avrupa Birliği ile karşılıklı vize muafiyet anlaşması imzaladı. Türk vatandaşları Saint Vincent ve Grenadinler vize uygulanmamaktadır. Kolay vize işlemlerini hattını arayınız.

Saint Vincent ve Grenadinler gezilecek yerler; Ülkenin her adası ayrı bir doğa harikası, bu adaların hepsini gezemeseniz bile, helikopter turuna çıkmanızı öneririz. Yerlilerin kültürünü yakından tanımak, doğayla olduğu kadar tarihle de haşır neşir olmak istiyorsanız Saint Vincent ve Grenadinler’in başkenti Kingstown’a gitmenizi öneririz. Saint Vincent ve Grenadinler vize işlemleri hakkında

Saint Vincent & Grenadinler ilişkiler; Dışişleri Bakanlığı ve St. Vincent & Grenadinler Başbakanı Gonsalves, Türkiye ile St. Vincent ve Grenadin. Ekonomik İşbirliği Anlaşmasını imzaladılar. İmza töreninde konuşan Dışişleri Bakanlığı ekonomik işbirliği yanı sıra iki ülkenin kültürel konularda paylaşımda bulunmaları ve uluslararası konuda birlikte hareketin önemi vurgulandı.

Saint Vincent ve Grenadinler Ülke Bilgisi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vize işlemleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Saint Vincent ve Grenadinler Ülke Bilgisi danışmanınız.