• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Samoa Ülke Bilgisi, Güney Pasifik’in cennet ülkesi !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıSamoa Bağımsız Devleti
BaşkentApia
BaşkanII. Va'aletoa Sualauvi
BaşbakanTuila'epa Sailele Malielegaoi
Resmi DillerSamoaca, İngilizce
Yönetim ŞekliParlamenter Cumhuriyet
Yüzölçümü2.842 Km²
Nüfus196.130 (2018)
Para BirimiTala (WST)
Zaman DilimiUTC+13
Telefon Kodu+685
İnternet.ws

Samoa ülke bilgisi, Samoa gezilecek yerler, Samoa Vize İşlemleri hakkında bilgiler...

Samoa ülke bilgisi; Samoa ya da resmî adı ile Bağımsız Samoa Devleti, Güney Büyük Okyanus'unda, Polinezya'da bulunan, adalar topluluğundan oluşan bir ülkedir. 1900-1914 arasında Alman Samoası, 1914-1997 arasında da Batı Samoa adını almıştır. Birleşmiş Milletler tarafından ancak 1976'da Samoa olarak tanınmıştır. 4000 yıl önce, Güneybatı Asya'dan gelen göçmenlerce kurulan ilk yerleşim yerleri, 1700'lerde Avrupalı sömürgeciler tarafından keşfedilmiş, ancak 1830'lardaki İngiliz işgaline kadar geleneksel yapısını korumuştur. Fakat bu yapıların hepsi kaçak olup konar göçerdir. Samoa devletinin bulunduğu Samoa Adaları zaman dilimine göre Amerika'dan sonra yeni yıla girmektedir. 7 Eylül 2009'da trafik sola geçmiştir.

Ülke ticarette yaşadıkları zorluklar nedeniyle uluslararası tarih değiştirme çizgisinin öteki yanına geçmeye karar verdi. Bu sebeple dünya üzerinde güneşi en son gören ülkelerden Samoa’daki 186 bin kişi, 29 Aralık 2011 Perşembe gecesi uykuya yatıp 31 Aralık 2011 Cumartesi sabahında uyandı.

Samoa ülke bilgisi ve vizesi; Samoa'ya seyahat eden tüm ülkelerin vatandaşlarının vize almaları gerekmez. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Tüm alıcılar ve banka ekstresi ve dönüşleri için diğer ülkelerden sınır dışı edildiğine dair hiçbir kayıtlarının olmaması gerekir. Genel olarak gelen ziyaretçilere 60 gün boyunca ülkede kalınmasına izin verilir.

Samoa gezilecek yerler; Samoa’nın sahip olduğu doğanın keyfine karış karış varmak isteyeceğinizden hiç şüphemiz yok. Ama deniz tatilinizi kültürel bir tatille birleştirmeniz bu topraklarda imkansız değil. Samoa’da bu fırsatı size sunan ve mutlaka gezmeniz gereken şehir Apia. Apia aynı zamanda ülkenin en önemli şehri ve başkenti. Güne ilk uyanan ülkelerden biri Samoa’dır.

Samoa ülke bilgisi ve ilişkileri; 7 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Pasifik’teki Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri Dışişleri Bakanları Toplantısına Samoa’yı temsilen BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Aliioaiga Feturi Elisaia iştirak etmiştir. 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesine Samoa Başbakan Yard. Fiame Naomi Mataafa katılmıştır.

Samoa Ülke Bilgisi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vize işlemleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Samoa Ülke Bilgisi ve vize işlemleri danışmanınız.