Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

San Marino Ülke Bilgisi, San Marino’yu Keşfe Çık !

San Marino Ülke Bilgisi

San Marino ülke bilgisi; San Marino veya resmî adıyla San Marino Cumhuriyeti (İtalyanca: Repubblica di San Marino) Güney Avrupa'da İtalya Yarımadası içerisinde Apenin Dağları'nın küçük bir tepesinde bulunan bir ülke. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke, Avrupa'nın beş mikrodevletinden biridir.[2] Dünyanın süregelen en eski devletlerinden biri olan San Marino, Roma İmparatorluğu İmparatoru Diocletianus'un Hristiyanlara işkence etmesi üzerine 3 Eylül 301 tarihinde Dalmaçyalı[3] Hristiyan bir taş ustası olan Marinus tarafından kurulmuştur. 61,2 km²'lik yüzölçümüne sahip olan ülke dünyanın en geniş 220. ülkesidir ve dünya alanının %0,01'inden daha azını kaplar. Dünyanın en eski ülkelerinden biri olan ve en eski cumhuriyeti olan San Marino, 3 Eylül 301 tarihinde Roma İmparatoru Diocletianus'un Hristiyanlara karşı uyguladığı işkenceden kaçan Hristiyan bir taş ustası Dalmaçyalı Marinus ve çevresine toplananlar tarafından kurulmuştur. San Marino'nun yüzölçümü 61.2 km²'dir. San Marino, tamamı İtalya toprakları içerisindeki Emilia-Romagna ve Marche bölgeleri arasında yer alan bir ülkedir. Adriyatik Denizi kıyısından 20 kilometre batıda bulunan ülkenin tek komşusu dört yanını çevreleyen İtalya Cumhuriyeti'dir. Başkenti Monte Titano üzerindeki San Marino şehridir. Avrupa'da Vatikan ve Monako'dan sonra en küçük ülkedir.

schengen-norvec-vizesi

San Marino ülke bilgisi ve vizesi; San Marino, Türklerden vize istiyor. Ülke Schengen vize bölgesinde olmamasına rağmen sınır kontrolü olmamasından dolayı İtalya’ya girmekte kullandığınız vize ile San Marino’ya girebilirsiniz. San Marino vizesi alacakların dikkatine! Umuma mahsus pasaport sahibi (Bordo Pasaport) T.C. vatandaşları; San Marino seyahatlerinde vizeye tabidir.

San Marino ülke bilgisi ve gezilecek yerler; San Marino ülkede bulunan Üç Kulenin ikisi ziyarete açıktır. 11. yüzyıldan kalma kuleler şehrin korunması için inşa edilmiştir. Borgo Maggiore’ye teleferik ile çıkabilirsiniz. San Marino’yu Rimini’ye bağlamak için yapılan fakat kullanılmayan demir yolu ve istasyonları ziyaret edebilirsiniz. San Marino Gölü’nde balık tutmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

San Marino ülke bilgisi ve ekonomisi; San Marino İtalya’da bulunan ve denize kıyısı olmayan mikro bir ülkedir. San Marino ekonomisi dünya kamuoyunda son derece istikrarlı ve başarılı olarak kabul edilir. San Marino 61.2 kilometrekare alan üzerinde, 32.576 nüfusa sahiptir. Ülkenin gelişen finansal kaynakları ve turizm sektörü, ülkedeki doğal kaynakların eksikliğini tamamlıyor.

San Marino ülke bilgisi ve ilişkileri; I. Dünya Savaşı sırasında itilaf Devletleri arasında yer alan ülke, ittifak Devletlerine savaş ilan etti. Savaş bitiminde Türkiye'de Cumhuriyet kurulduğu zaman tüm ülkeler ile anlaşma yapmış olmasına rağmen San Marino ile anlaşma yapmamıştır. Resmi kayıtlara göre iki ülke hala savaş halinde gözükmektedir. Turizmde büyük gelişme kaydetmiştir.

San Marino ülke bilgisi ve uçak bileti; Ülkeye İtalya üzerinden aktarmalı olarak gidebilirsiniz. İtalya’ya gittikten sonra civar kesimlere hava yolu ile gittikten sonra ülkenin merkezine kara yolu ulaşımı ile ulaşmanız gerekir. İtalya’nın bir kenti olan Rimini’ye ulaştıktan sonra San Marino 10 km uzakta kalır. Rimini ve San Marino arasında otobüs bulmak çok kolaydır. Yirmi dakikada bir sefer düzenlenir.

San Marino ülke bilgisi ve hotel konaklama; San Marino şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Agriturismo Le Bosche, Villa Emma - L’Arte dell’ Accoglienza, Titano Suites Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hostel San Marino, Mo.Da’ Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da ekonomik San Marino hotelleri için irtibat kur.


San Marino Vizesi, San Marino ülke hakkında, San Marino ticari vizesi, San Marino bayrağı, San Marino ekonomisi, San Marino başkenti, San Marino - Türkiye ilişkileri, San Marino uçak bileti, San Marino otel konaklaması, San Marino ulaşım, San Marino'da nasıl gidilir, San Marino idari yapı, San Marino komşuları, San Marino gece hayatı, San Marino - Amerika, San Marino nüfus yapısı, San Marino yönetim şekli, San Marino etnik grupları, San Marino Ankara Büyükelçiliği, San Marino İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, San Marino hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. San Marino Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA