• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Singapur Ülke Bilgisi, Asya’nın alışveriş Merkezi !!!

ÜLKE KÜNYESİ

AdıSingapur Cumhuriyeti
BaşkentSingapur
BaşkanHalime Yakub
BaşbakanLee Hsien Loong
Resmi Dilİngilizce, Malayca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü7.199 Km²
Nüfus5,639 milyon (2018)
Para BirimiSingapur Doları (SGD)
Zaman DilimiUTC+8
Telefon Kodu+65
İnternet.sg

Singapur Ülke Bilgisi, Singapur gezi rehberi ve Singapur vizesi

Singapur ülke bilgisi; Singapur ya da resmî adıyla Singapur Cumhuriyeti, Malay Yarımadası'nın güney ucunda, ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer alan bir ada ülkesidir. Kuzeyde Malezya'nın Johor eyaleti, güneyde ise Endonezya'nın Riau Adaları ile çevrili, dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden biridir. Etrafı Hint Okyanusu'nun suları ile çevrili bu küçük ada devletinin bir zamanlar toprakları tamamen tropikal ormanlarla kaplıydı.

Bugün bunların %85'i yok olmuştur. Bu durum hayvan popülasyonlarını da olumsuz etkilemiştir. Doğal kaynakları sınırlı olan ada, dışa bağımlıdır. Singapur'un Hint Okyanusu ile Güney Çin Denizi arasındaki stratejik konumu, hem küçük çapta hem de büyük petrol rafineri merkezlerinde birine ev sahipliği yapmaktadır. Yüzölçümü 719,9 km²'dir.

Etrafı Hint Okyanusu'nun suları ile çevrili bu küçük ada devletinin bir zamanlar toprakları tamamen tropikal ormanlarla kaplıydı. Bugün bunların %85'i yok olmuştur. Bu durum hayvan popülasyonlarını da olumsuz etkilemiştir. Doğal kaynakları sınırlı olan ada, dışa bağımlıdır. Singapur'un Hint Okyanusu ile Güney Çin Denizi arasındaki stratejik konumu, hem küçük çapta hem de büyük petrol rafineri merkezlerinde birine ev sahipliği yapmaktadır.

Singapur vizesi; Singapur’a seyahat edecek Türk vatandaşları, 30 güne kadarki turistik ziyaretleri için vizeden muaftır. Daha fazla süreyle ülkede kalmak isteyen kişiler, 30 günlük sürenin bitiminden önce ilgili Singapur makamlarına başvurarak statülerine uygun bir ikamet izni temin etmelidirler. Pasaportlarında altı aydan daha az geçerlilik süresi bulunanlar ülkeye girişi yasaktır.

Singapur ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Uzakdoğu gezilerinde uğranması gereken bir nokta olan Singapur, küçük bir şehir devlet olduğu halde görülecek yerler ve yapılacak şeyler anlamında fazla seçenek sunuyor. Sayfamızda Singapur gezilecek yerlerden bahsedip, Singapur gezisi öncesi okumanız gereken bilgiler vereceğiz. Güney Doğu Asya’nın küçük şehir ülkelerindendir.

Singapur ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ile Singapur arasında Karma Ekonomik Komisyon (KEK) mekanizması düzenli olarak 2009 yılında kurulan bir mekanizma olan İş Konseyleri düzenlenmektedir. “Türkiye Bursları” kapsamında 2016-2017 öğretim yılında bir Singapurlu öğrenciye lisans bursu verilmiştir. A*Star ile TEV arasında her yıl 15 kadar Türk öğrenci Singapur'a gitmektedir.

Singapur Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Singapur Ülke Bilgisi danışmanınız.