Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Slovakya Ülke Bilgisi – Slovakya gitmeden önce keşfet !

Slovakya Ülke Bilgisi

Slovakya ülke bilgisi; Slovakya ya da resmî adıyla Slovak Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bir ülkedir. Eski Çekoslovakya'nın bir parçasıdır. Başkenti ve en büyük şehri Bratislava'dır. 48.845 km² yüzölçümüne sahip ülkenin Avusturya ile 91, Çek Cumhuriyeti 215, Macaristan ile 515, Polonya ile 444, Ukrayna ile 90 olmak üzere toplam 1.355 km sınır uzunluğu vardır. Denize kıyısı yoktur. İklimi ılımandır. Orta kısımlar ve kuzeyde dağlar, güneyde alçak araziler yer alır. En alçak noktası Bodrok Nehri 94 metre rakımlıdır. En yüksek noktası ise Gerlachovsky Stit 2.655 metredir. Slovakya dağlık olmasıyla bilinen bir ülkedir, Karpatlar ülkenin neredeyse yarısını kaplar. Bu sıradağların arasında Tatra Dağları'nın yüksek zirveleri de mevcuttur. Kuzeyde, Polonya sınırı yakınlarında Yüksek Tatralar çok sayıda göl ve vadiye, bunun yanı sıra 2655 metre ile ülkenin en yüksek noktası olan Gerlachovský štít ile sembolik öneme sahip Kriváň Dağı'na ev sahipliği yapar.

schengen-norvec-vizesi

Slovakya ülke bilgisi ve vizesi; Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi. Slovakya seyahatinde bulunacak Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolcukları öncesi Slovakya vizesi almaları gerekmektedir. T.C. vatandaşları Slovakya vizesi olmadan bu ülkeye giriş yapabilmeleri ise mümkün değildir. Slovakya devletinin Türkiye’de resmi temsilciliğinden veya Kolay Vize acentamıza danışınız.

Slovakya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Slovakya, ülkenin en iyisi dağlar arasında olanıdır! Şöyle başımızı kaldırıp baktığımızda bir dağ manzarası görmemiz gerek! Havası mis, suyu mis, minicik bir ülke; Slovakya. Slovakya sakinliğini hala koruyor. Kısa tatiller ve transit geçecek isek ziyaret etmemiz şart dediğimiz ülkeler listemizde, ilk sıralarda yer alıyor Slovakya. Slovakya turlar için arayınız.

Slovakya ülke bilgisi ve ekonomisi; 2015 yılında Slovakya’ya ihracatımız 546 milyon USD, Slovakya’dan ithalatımız 859 milyon USD olmak üzere, toplam ikili ticaret hacmi 1,4 milyar USD olarak gerçekleşmiştir. İkili ticaret hacminin 5 milyar Dolar’a yükseltilmesi ortak hedef olarak belirlenmiştir. Faaliyet gösteren 10 Türk firması bulunmakta ve bunların yatırımları 31 milyon USD’ı bulmaktadır.

Slovakya ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye’nin Slovakya’ya ihraç ettiği başlıca ürünler otomotiv ürünleri, elektrikli makine ve aletler, tekstil ürünleri, bakır ve sebze-meyve; Slovakya’dan ithal edilen başlıca ürünler ise, demir-çelik ürünleri, elektrikli makine ve aletler, otomotiv. İkili ticaret hacminin 5 milyar ABD Dolarına çıkarılması hedeflenmektedir. Slovakya’da 400 vatandaşımız yaşamaktadır.

Slovakya ülke bilgisi ve uçak bileti; Slovakya uçak bileti sayfamızda ucuz Slovakya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Slovakya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Slovakya ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle ve kolayca satın alın. Slovakya ve Bratislava uçak bileti için arayınız.

Slovakya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Slovakya Bratislava’nın eski şehrinde, 13. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu 5 yıldızlı butik otel, Ana Meydan’a ve Eski Belediye Binası'na yalnızca 50 metre uzaklıktadır... Yeni Slovak Ulusal Tiyatrosu'nun karşısında klimalı odalar, modern Sheraton Bratislava Hotel, tarihi merkeze 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Slovakya otelleri.


Slovakya Vizesi, Slovakya ülke hakkında, Slovakya ticari vizesi, Slovakya bayrağı, Slovakya ekonomisi, Slovakya başkenti, Slovakya - Türkiye ilişkileri, Slovakya uçak bileti, Slovakya otel konaklaması, Slovakya ulaşım, Slovakya 'ya nasıl gidilir, Slovakya idari yapı, Slovakya komşuları, Slovakya gece hayatı, Slovakya - Amerika, Slovakya nüfus yapısı, Slovakya yönetim şekli, Slovakya etnik grupları, Slovakya Ankara Büyükelçiliği, Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Slovakya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz.

Hemen ARA