Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Slovenya Ülke Bilgisi – Slovenya gitmeden önce keşfet !

Slovenya Ülke Bilgisi

Slovenya ülke bilgisi; Slovenya (Slovence: Slovenija) ya da resmî adıyla Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güneyinde bir ülkedir. Batısında İtalya; güneybatısında Adriyatik Denizi; güney ve doğusunda Hırvatistan, kuzeydoğusunda Macaristan ve kuzeyinde Avusturya bulunur. Bir zamanlar Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nin bir parçası olan Slovenya, 25 Haziran 1991'de bağımsızlığını ilân edip bağımsız bir devlet oldu. 1 Mayıs 2004'te Avrupa Birliği'ne katıldı. Parçalanan Yugoslavya'dan Avrupa Birliği'ne girmiş ilk ülkedir. İkincisi Hırvatistan'dır. Slovenya Slavca'da "Slavlar Ülkesi" anlamına gelmektedir. Slovenya'nın büyük bölümü Slovenya Alpleri ile kaplı olup doğusunda Büyük Macaristan Ovası'nın uzantıları yer alır. Slovenya'nın önemli akarsuları Avusturya Alpleri'nden doğan Sava ve Drava'dır. Ülkenin orta bölümü ve doğusundaki ovalar akarsular tarafından sulanır. Slovenya 11'i il olmak üzere 210 belediyeye bölünmüştür. Önemli şehirleri; başkent Ljubljana ile Maribor, Kranj ve Koper'dir. Slovenya'nın büyük bölümü Slovenya Alpleri, doğusunda Büyük Macaristan Ovası'nın uzantıları yer alır.

schengen-norvec-vizesi

Slovakya ülke bilgisi ve vizesi; Slovenya Cumhuriyeti’ne ziyaretler için Slovenya Cumhuriyeti Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar ve Türkiye’deki Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiliği yetkili olduğu yabancı ülkelerdeki vatandaşlar için geçerli prosedürler hakkında bilgi sağlamaktadır. Kolay vize sitesi Slovenya vize bilgileri sağlar.

Slovenya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Slovenya, Ljubljana, aynı zamanda bir kültür şehridir. Eski ve Yeni şehir olarak ayrılan iki bölge de gezilip görülesi yerlere ev sahipliği yapıyor ve sevimli yeşil şehir olarak aklınızda kalmak üzere keşfedilmek için sizleri bekliyor. Slovenya başkent Ljubljana, Slovenya'nın başkenti ve en kalabalık şehri olarak tarih boyunca önemli bir yere sahip olmuştur.

Slovenya ülke bilgisi ve ekonomisi; Slovenya çok iyi bir altyapıya, eğitimli işgücüne ve Balkanlar ile Batı Avrupa arasında stratejik bir konuma sahiptir. Küresel ekonomik kriz nedeniyle doğrudan yabancı yatırım miktarında dikkat çekici bir azalma yaşanmıştır. Dünya Bankası’nın hazırladığı ve 189 ülkedeki yatırım ortamının elverişliliğini ölçen “Doing Business 2016” raporunda 29. sıradadır.

Slovenya ülke bilgisi ve ilişkileri; 25 Haziran 1991 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Slovenya, ülkemiz tarafından 6 Şubat 1992 tarihinde tanınmıştır. Lübliyana Büyükelçiliğimiz, 1 Nisan 1993 tarihinde faaliyete geçmiştir. Slovenya ise, 1996 yılının Eylül ayında Ankara Büyükelçiliğini açmıştır. Ülkelerimiz arasındaki ikili ilişkiler, dostane biçimde ve zengin bir çeşitlilik içerisinde sürdürülmektedir.

Slovenya ülke bilgisi ve uçak bileti; Slovenya uçak bileti sayfamızda ucuz Slovenya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Slovenya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Slovenya ülkesine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık karşılaştırır en ucuz, en hızlı ve en uygun Slovenya biletleri güvenle ve kolayca satın alabiliriz. Slovenya uçak bileti için irtibat kurunuz.

Slovenya ülke bilgisi ve hotel konaklama; Slovenya şehrin artan gençlik ateşi nedeniyle, Ljubljana konaklaması, trend butik oteller ve canlı otellerden oluşmaktadır ama aynı zamanda lüks otellerde bulunmaktadır. Şehrin geneline yayılmış daireler, essiz ve bağımsız bir konaklama sunarken, şehrin tarihi kesiminde bulunan misafir evleri de popüler bir tercih haline gelmiştir. Slovenya otelleri için arayınız.


Slovena Vizesi, Slovena ülke hakkında, Slovena ticari vizesi, Slovena bayrağı, Slovena ekonomisi, Slovena başkenti, Slovena - Türkiye ilişkileri, Slovena uçak bileti, Slovena otel konaklaması, Slovena ulaşım, Slovena'ya nasıl gidilir, Slovena idari yapı, Slovena komşuları, Slovena gece hayatı, Slovena - Amerika, Slovena nüfus yapısı, Slovena yönetim şekli, Slovena etnik grupları, Slovena Ankara Büyükelçiliği, Slovena İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Slovena hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz.

Hemen ARA