Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Solomon Adaları Ülke Bilgisi – Gitmeden önce keşfedin !

Solomon Adaları Ülke Bilgisi

Solomon Adaları ülke bilgisi; Solomon Adaları, Büyük Okyanus'un güneyinde, Papua Yeni Gine'nin doğusundaki adalar devletidir. 990'dan fazla adadan oluşur. Bunların toplam yüzölçümü 28.450 km² dir. Ülke, İngiliz Milletler Topluluğu üyesidir. Solomon Adaları’nın binlerce yıl iskan edilmiş olduğu düşünülmektedir. İspanyol denizci Alvaro de Mendaña 1568 yılında adaları keşfetti ve onlara Solomon Adaları adını verdi. Birleşik Krallık 1893 yılında Solomon Adaları üzerinde hakimiyet kurdu. 1976 yılında ise bağımsızlık elde edildi ve Kraliçe II. Elizabeth Solomon Adaları devlet başkanlığına seçildi. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin onuncu ve şimdiki başbakanı olan Danny Philip, Ağustos 2010 tarihinde seçilmiştir.

türk-bayrak_pasaport

Solomon Adaları ülke bilgisi ve vizesi; Solomon Adaları’na seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftır. Vatandaşlarımızın Solomon Adaları’na seyahatlerinden önce güncel ulusal-uluslararası seyahat uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarında yarar bulunmaktadır. Vize bilgisi için arayınız.

Solomon Adaları ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; düşününce ülkenin bu kadar az popüler olması biraz haksızlık. Ülkede ziyaret edebileceğiniz eşsiz plajlar, şelaleler ile bezenmiş yağmur ormanları ve volkanlar ile dalış yapabileceğiniz pek çok lagün bulunuyor. Yani tam bir tatil cenneti. Ek olarak yerel pazarlardan taze balıklar alabilir ve güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. 

Solomon Adaları ülke bilgisi ve ekonomisi; Solomon Adaları’nın büyük ölçüde tarım, ormancılık (kereste) ve balıkçılığa dayanan ekonomisi, etnik çatışmaların yaşandığı 1998-2003 döneminde küçülmüş ve sıkıntılı bir süreç geçirmiştir. Tarım sektörü gelirler ve ihracatın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Gold Ridge madeni, altyapı ve yolların zarar görmesi nedeniyle 2014 yılında kapanmıştır.

Solomon Adaları ülke bilgisi ve ilişkileri; Türkiye - Solomon Adaları arasındaki diplomatik ilişkiler 8 Mart 1979 tarihinde kurulmuştur. Solomon Adaları’na Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. 9-11 Temmuz 2007 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Dışişleri Bakanları Konferansı’na Solomon Adaları’ndan Dışişleri Bakanı Oti katılmıştır.

Solomon Adaları ülke bilgisi ve uçak bileti; Solomon Adaları doğanın sayısız harikasının bulunduğu bu iç açıcı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, öncelikle vize işlemlerinizi tamamlamayı unutmayın. Seyahat planınızı yaparken en ekonomik ve avantajı uçak biletleri için ise Kolay vize iletişim sayfamızdan irtibata geçip ekonomik fiyat teklifi. Solomon Adaları ekonomik uçak biletleri için arayınız.

Solomon Adaları ülke bilgisi ve hotel konaklama; www.kolayvize.org ile en mükemmel Solomon Adaları otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebiliriz. Otel arama hizmetimizle Solomon Adaları otelleri çok kolay. Solomon Adaları otelinin yer, yıldız sayısı, detaylı otel tanımları, fotoğrafları sunulmaktadır.


Romanya Vizesi, Solomon Adaları ülke hakkında, Solomon Adaları ticari vizesi, Solomon Adaları bayrağı, Solomon Adaları ekonomisi, Solomon Adaları başkenti, Solomon Adaları - Türkiye ilişkileri, Solomon Adaları uçak bileti, Solomon Adaları otel konaklaması, Solomon Adaları ulaşım, Solomon Adaları'na nasıl gidilir, Solomon Adaları idari yapı, Solomon Adaları komşuları, Solomon Adaları gece hayatı, Solomon Adaları - Amerika, Solomon Adaları nüfus yapısı, Solomon Adaları yönetim şekli, Solomon Adaları etnik grupları, Solomon Adaları Ankara Büyükelçiliği, Solomon Adaları İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Solomon Adaları hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Solomon Adaları Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA