• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Surinam Ülke Bilgisi – Güney Amerika küçük ülkesi

ÜLKE KÜNYESİ

AdıSurinam Cumhuriyeti
BaşkentParamaribo
Başkan Dési Bouterse
Başbakan
Resmi DillerFelemenkçe
Yönetim ŞekliAnayasal Demokrasi
Yüzölçümü163.821 Km²
Nüfus575.991 (2018)
Para BirimiSurinam Doları (SRD)
Zaman DilimiUTC-3
Telefon Kodu+597
İnternet.sr

Surinam Ülke Bilgisi, Surinam gezi rehberi ve vize işlemleri

Surinam, resmî adıyla Surinam Cumhuriyeti (Felemenkçe: Republiek Suriname), Güney Amerika'nın Atlantik kıyısında egemen bir devlettir. Güneyde Brezilya, batıda Guyana ve doğuda Fransız Guyanası ile sınırı vardır. 165.000 km²'lik yüz ölçümü ile Güney Amerika'nın en küçük ülkesidir. Surinam'ın nüfusu yaklaşık 566.000'dir ve çoğunluğu ülkenin kuzey kıyısında yaşamaktadır. Paramaribo ülkenin başkenti olup, en yüksek nüfusa sahip kentidir.

Başlangıçta yerli kabileler ile meskun edilen Surinam 17. yüzyılda Hollanda hakimiyetine girmeden önce Avrupalı kuvvetler ile keşfedilmiştir. 1954'te Hollanda Krallığı'nın kurucu ülkeleri statüsünden biri olmuştur. 25 Kasım 1975'te Surinam Hollanda Krallığından ayrılıp bağımsızlık statüsü kazanmış, yine de Hollanda ile ekonomik diplomatik ve kültürel bağlarını sürdürmüştür.

Surinam, kültürel Karayip ülkesi olarak kabul görmüş olup, aynı zamanda Karayip Cemiyeti (CARİCOM)'un da bir üyesidir. Felemenkçe devletin iş dünyasının ve eğitimin resmî dili olmasına rağmen, İnglilizce temelli Kreolce bir dil olan Sranan dili de geniş ölçüde kullanılmaktadır. Surinam Avrupa dışında nüfusun yoğunlukla Felemenkçe konuştuğu bir yöredir. Surinam halkı çok sayıda, etnik, dini, dilsel grupları kapsayan, dünyanın en farklı ülkeleri arasındadır.

Surinam ülke bilgisi ve vizesi; Surinam, Vizeden muaf ülkelerden birinin vatandaşı olunmadığı sürece Surinam a girmek isteyen bir yabancı uyruklu vatandaş vize almak zorundadır. Surinam vizesi, Türkiye vatandaşlarına Surinam ülke girişinde kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Türkiye vatandaşlarına ülkeye (Johan Adolf Pengel Uluslararası Havaalanı’na) varışta vize verilir.

Surinam ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Surinam Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa. Bu ilginç ve güzel ülke muhteşem doğadan fazlasını sunabilir. Gezginler burada benzersiz mimari ve tarihi eserler, ilginç otantik gelenekler ve misafirperverlik bulacaksınız. Commewijne, ülkenin en ünlü bölgesi olmayı sürdürüyor. Surinam gezi rehberi inceleyiniz.

Surinam ülke bilgisi ve ilişkileri; Ekim ayında İstanbul'da resmen faaliyete geçecek Konsolosluk Hizmetleri nedeniyle İstanbul'a gelecek olan Surinamlı yetkililer, Türk iş dünyasıyla tanışmanın heyecanını duymakta, bu amaçla hazırlıklar yapmaktadırlar. Surinam'da Türkler için ortaya çıkabilecek ekonomik ve finansal fırsatların yanı sıra sosyal yaşamla ilgili vurgulamak isteriz.

Surinam ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vize, Pakistan Vize, Polonya Vize, Suudi Arabistan Vize, Surinam ülke bilgisi ve vize işlemleri danışmanı.