Tunus Ülke bilgisi, Tunus ülkesini Kolay Vize ile keşfet!

Tunus Ülke Bilgisi

Tunus ülke bilgisi; Tunus Cumhuriyeti (Arapça: الجمهورية التونسية) kısaca Tunus (Arapça: تونس), Kuzey Afrika'da, Akdeniz'e kıyısı olan bir Arap İslam ülkesidir. Kurucusu Habib Burgiba'dır. Batısında Cezayir, doğusunda Libya ve Akdeniz, Kuzeyinde de Akdeniz yer alır. Ülkenin güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplar. Kuzey Afrika'da bulunan Tunus, Mağrip Bölgesi'nin en küçük ülkesidir. Sicilya Boğazı ile Avrupa kıtasından ayrılan Tunus, Avrupa'ya 140 km uzaklıktadır. Topraklarının tamamı Sahra Çölü'nde bulunan ülkede, yazları sıcak, kışları ılıman bir iklim görülmektedir. Kar don olaylarının görülmediği ülkede, savanlar önemli yer tutmaktadır. Dağlar kıyıya paralel uzanmaktadır. Ülkenin güneyinde birçok mevsimsel sığ gölü ve büyük tuz gölleri vardır. Tunus'un Cezayir ile 965 km, Libya ile 495 km sınırı vardır. Tunus'ta halkın pahalılık isyanı 23 yıllık lideri devirdi. Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali Tunus'u terketti. Bazı akrabaları tutuklandı. Bin Ali'nin Suudi Arabistan'da olduğu doğrulandı. Ülkede etkili Müslüman birliklerinin çağrısıyla düzenlenen gösteride, Başbakan Samir Rifai'nin hükümetinin devrilmesi çağrısı yapıldı.

türk-bayrak_pasaport

Tunus ülke bilgisi ve vizesi; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.(90 güne kadar olan turistik seyahatler için) Tunus’a girişte 5000 Tunus Dinarı (yaklaşık 3850 Dolar, 2500 Euro) üzerine denk gelen miktardaki döviz varlıklarını deklare etme zorunluluğu bulunmaktadır. . Kolay vize danışman vize bilgisi için arayınız. Tunus Vizesi danışma hattı: 0533 303 7973

Tunus ülke bilgisi ve Bolivya gezilecek yerleri; Dar caddeleri içerisinde çokça hediyelik eşya dükkanı bulabileceğiniz kesinlikle gitmeniz gereken yer. Medine çarşısına gitmeniz için bu cadde den geçmeniz gerekiyor.  Antep'teki Zeugma müzesi ile kıyaslanan bir müze.  Şehrin özellikle Carthage bölgesinde bulunan turistik yerlerin gezilmesi gerekir. Burası Tunus dan ayrı bir dünya...

Tunus ülke bilgisi ve Ekonomisi; Her ne kadar ülkenin bir bölümü çölle kaplı olsa da, Tunus’un ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalıdır. Çünkü kalan toprakları buna çok elverişlidir. Nüfusun yüzde 60’a yakını tarım sektöründe çalışmaktadır. Özellikle zeytin konusunda dünya sıralamasında önemli bir yere sahiptirler. Ülkede petrol ve gaz üretilmektedir. Tunus gelecekten umutlu.

Tunus ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İkili ilişkilerimiz köklü tarihi ve kültürel bağlarımız temelinde sürdürülmektedir. İki ülke arasında düzenli aralıklarla üst düzey ziyaretler gerçekleştirilmekte, hemen her alanda düzenli istişare ve temaslarda bulunulur. Tunus'ta 300 yılı aşkın süre devam eden Osmanlı mevcudiyeti bu ülke halkında Türkiye'ye duyulan yakınlığın kaynağını oluşturmaktadır.

Tunus ülke bilgisi ve Tunus uçak bileti; THY uzun zamandır aksatmadan Tunus a seferlerine devam ediyor. Tunus’a uçak bileti satın almadan önce THY promosyonlarını kontrol edip sizlere sunuyoruz. THY Tunus’a yakın zamanda 168 Euro dan başlayan fiyatlarla özel fiyatlar uygulamaya ve promosyonları arttırmaya başladı. THY ve Tunus Air ile Tunus ucuz uçak bileti sunuyoruz.

Tunus ülke bilgisi ve otel bilgisi; El Hana International Tunis en uygun fiyat: 215 TL. Otel El Hana International Tunis Tunus Hotel El Hana International Tunis Tunus da bulunan 3 yıldız kategorisinde hizmet vermektedir. Hotel El Hana International Tunis siz konuklarına konforlu 198 oda sunmaktadır. Hotel El Hana International Tunis birçok yere yakındır. Tunus otel talepleri için arayınız.


Tunus Vizesi, Tunus ülke hakkında, Tunus ticari vizesi, Tunus bayrağı, Tunus ekonomisi, Tunus başkenti, Tunus - Türkiye ilişkileri, Tunus uçak bileti, Tunus otel konaklaması, Tunus ulaşım, Tunus'a nasıl gidilir, Tunus idari yapı, Tunus komşuları, Tunus gece hayatı, Tunus - Amerika, Tunus nüfus yapısı, Tunus yönetim şekli, Tunus etnik grupları, Tunus Ankara Büyükelçiliği, Tunus İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Tunus hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Tunus Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA